Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Leszedethetem a nád borítását...

Leszedethetem a nád borítását a kerítésről, ha hozzám szemetel? Be kell vakolnom az én oldalamon a kerítését?

Figyelt kérdés
A szomszédom túl közel építkezett (szabálytalanul) így a köztünk levő kerítés az övé lett (akinek a háza közelebb van azé a kerítés). Épített egy új kerítést melynek az egyik fele beton lábazaton drótháló, a másik viszont tömör beton. (meg se kérdezett). A probléma ott kezdődik, hogy a hálós részét belülről náddal borította be. Viszont nem cseréli ahogy elöregszik így az ilyen viharok alkalmával RENGETEG az én telkemre hullik. Mikor szóltam neki hogy tegyen mást oda azt válaszolta, hogy csak ha elfelezzük az összeget illetve addig nem míg a tömör beton rész nem vakolom le az én felemen (ugyanis neki a másik felén pereg le a borítás mert átázik). Na már most nekem erre nincs pénzem és nem zavar a drótháló. A beton részre meg pláne nem költök mert nem is engedtem volna.
2010. máj. 27. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még úgy tudom, ha ha szembeállsz a telekkel, akkor a jobb oldali kerítés a tiéd.
2010. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Kerítés nem azé akinek a háza közelebb van hozzá. A kerítésépítésre megvannak a szabályok. Ha úgy vesszük hogy Északra van az utca, akkor a keletre lévő kerítést kell a háztulajnak megépítenie.

2. Ha áthullik valami a te telkedre és az téged zavar/korlátoz a telket használásában akkor az birtokháborításnak számít. Elmész jegyzőhöz és elmondod neki mi a helyzet, ő pedig kötelezheti a szomszédot a kerítést átépítésére. Mellesleg sok helyen, főleg üdülőövezetekben csak az átlátható kerítéseket engedélyezi a Helyi Építési Szabályzat, szóval emiatt is megbüntethetik.


Szóval röviden: Menj el a jegyzőhöz és mondd el neki mi a problémád!

2010. máj. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Általában az önkormányzatok helyi rendeletei szabályozzák a kerítésre vonatkozó előírásokat.Ha bemész az építési osztályra ott elmondják, hogy mi az elvárt.

Általában megkötés van a magasság, átláthatóság, stb, tulajdonságokban.Érdeklődj, hátha belekötheszt valamibe.


A náddal szerintem nem lesz sok szerencséd, ha övé a kerítés azt akaszt rá amit akar, a szemetet esetleg összeszedetheted vele, de mire végigmegy a jegyzőn már 20x feltakarítottad.

2010. máj. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kerítéshez közel süssél nyárson, hátha belekap...
2010. máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amikor építette akkor bementünk az ép. osztályra ott mondták, hogy azé aki közelebb van (egyébként a mi telkünk saroktelek, így ez az egy ami nem a miénk mostmár). Akkor még nem rakott fel rá nádat. Nem nagyon tudunk vele mit kezdeni pénzes németoból hazaköltözött ember. Építeni is tök szabálytalanul épített (kerítéstől kerítésig). De ha nem tesz valamit le fogunk menni és intézkedünk. Nehogy már ezt is lenyeljem!!!!
2010. máj. 28. 22:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!