Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrző-védő kutya leránt a...

Őrző-védő kutya leránt a kerítésről, ha felmászok rá?

Figyelt kérdés

Oké, hogy gyorsabban tud futni mint az ember, és simán utolér egy dobermann, de ha valaki menekül egy kutya elől, és elkezd felmászni egy kerítésen az a kutya az felugrik utána, és lerántja?

Milyen magasra tud felugrani egy dobermann, vagy németjuhász?

És ha leránt és ráesek, akkor nagy baja lesz a kutyának?


2011. aug. 9. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
most csaknem be akarsz törni valakihez?... de igen, valszeg. megpróbál elkapni, és annak nem lesz jó vége..
2011. aug. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyedi, hogy melyik milyen magasra képes ugrani. Régen volt lehetőség palánkra felküldeni a kutyát. 3 méteresre. Szóval tudnak jó magasra ugrani némely kutyák. Ha ráesel, akár el is törhet a gerince, csigolyája is.
2011. aug. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbál ki, ha mered!

Egy rossz mozdulat és a torkod is átharapja...

2011. aug. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 kuvasszal dolgozom jelenleg, de azt senkinek nem tanácsolnám hogy kipróbálja! Egy jó kutya, lefut ha nem ellenkezel, akkor csak feltartóztat a gazda kiérkezéséig. Ha elkezdesz futni, akkor a kerítésről leránt, rád fog és az ereszd parancsig nem fog elengedni. A dobermann főleg atletikus alkata miatt egy 2 m-es keritésről is simán lekapna.
2011. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Néztem ÖV videokat.

A csibész csak sík terepen fut a kutya elől, aki 10-15 méteren belül utól éri.

Még sosem láttam, hogy terepen próbált volna menekülni egy csibész egy kutya elől, vagy kerítésre felugroni futásközben.

Azért kérdeztem, hogy akkor a kutya utána ugrana-e

2011. aug. 9. 19:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen utána ugrik. Ezt általában háznál is szokták gyakorolni. De lehet a kiképzésen is, például a kutya mikor palánkon ugrik át stb...De betonfalon is leteszteltük, úgy leszedte öröm volt nézni. De ennek is van több fajtája, attól függ hogyan s mire képzik. Lehet fokozni ha bottal támad valaki stb...
2011. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert az csak a hagyodmásnyo őrző-védő amit láttal, amit sportoláshoz tanítanak. De már vannak olyan versenyek amelyeken sokkal életszerűbb szituációk vannak, illetve a szolgálati kutyák. Hidd el, többet is tudnak mint lerántani a kerítésről. Pl. ebben a videóban: (érdemes végignézni, nem mindegyik olyan amilyenről beszélünk) http://www.youtube.com/watch?v=QKf3Vhh0iWY
2011. aug. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!