Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az év végi jegyek adásánál...

Az év végi jegyek adásánál van valamilyen törvény, amit a tanároknak be kell tartaniuk?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél azt olvastam itt az oldalon, hogy a tanárokat törvény kötelezi arra, hogy év végi jegyek adásánál a matematika szabályait alkalmazzák a jegy megadásánál az átlagból kiindulva, kivéve ha az iskola házirendje mást ír elő.

Tehát ha az iskola házirendjében benne vagy hogy mondjuk 6 vagy 7 tizedtől kötelezően meg kell adni a jobb jegyet, akkor a tanárnak kötelezően meg is kell adnia azt, de ha az iskola házirendje nem ír elő ilyesmit akkor a matematika szabályait kell a törvény szerint követniük, vagyis 5 tizedtől kötelező jobb jegyet adniuk, mert ugye matematikában 5 tizedtől felfelé kerekítünk.

Ez igaz? Tényleg van ilyen törvény?


Csak mert az egyik tanárom 3,82 re nem akar 4 est adni, mert szerinte lusta vagyok és nem figyelek az óráján...

A sulim házirendjét végigolvastam, nem tér ki egyáltalán ilyesmire.



2017. jún. 10. 20:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Jó hogy nem már akkor 2,9-re joga legyen megbuktatni, mert hivatalosan kettesre állok. Ezt sehol nem engednék semmilyen tanárnak semmilyen iskolában.
2017. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!