Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyomtathatok (sima nyomtatóval...

Nyomtathatok (sima nyomtatóval) kicsinyített bankjegyeket a kislányomnak, vagy ezt tiltja valamilyen törvény?

Figyelt kérdés

Érdeklődik a pénz iránt és szeretnénk szerepjátékkal meg is tanítani a használatára. Valódi bankjegyet nem szívesen adnánk neki, egyrészt sérülhet, másrészt koszos.


Ha sima nyomtatóval kinyomtatom a bankjegyeket mondjuk feleakkora méretben, az pénzhamisítás? Vagy amíg nem próbálok meg fizetni vele, addig legális?


2017. márc. 1. 09:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem, nem tudod elkövetni a pénzhamisítás egyetlen fordulatát sem egy otthoni sima nyomtatóval, és megfelelő technikai adottságok nélkül.
2017. márc. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Senki nem figyeli a nyomtatódat, nem fognak beronatani a tekesek.
2017. márc. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha olyat nyomtatsz, amire szép nagy betűkkel rá van írva, hogy MINTA (lásd itt a bal oldalon: [link] az teljesen rendben van.
2017. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nyugodtan nyomtasd ki, nem tilos. Azonban elég nehéz lesz megfelelő képet találni a nyomtatáshoz.

A scennelést meg felejtsd el, azt nem lehet.


A legegyszerűbb, ha veszel játékpénzt. Sztem bármelyik játékboltban van, de a neten is tudsz rendelni.

2017. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sem nyomtatók, sem fotó szerkesztő programok nem támogatják a bankjegyek szerkesztését. Egyedüli módszer, hogy nyomtatsz egy kis cetlit "Játék pénz" vagy bármilyen más szöveggel és rárakod a bankjegyre, ezután, másolhatod, nyomtathatod, scannelheted stb.
2017. márc. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 kovpet ***** válasza:

"Sem nyomtatók, sem fotó szerkesztő programok nem támogatják a bankjegyek szerkesztését"


Azért butaságokat csak nem kellene mondani :)

2017. márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

# 6

Pedig nem írt butaságot.

Grafikus vagyok, és bizony komoly trükközés kell, hogy ha fel akarok használni rendes bankjegy képet bárhová. Kifejezetten bankjegyet nyomtatni sem tudsz eredetihez hasonló méretben, sőt van hogy semekkorában. A képszerkesztő programok többsége nem engedi szerkeszteni/menteni/nyomtatni ezeket.

2017. márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 kovpet ***** válasza:

Amit mondasz, az nem felel meg a valóságnak.

Most szkenneltem be egy ötezrest és gimpeltem meg kicsit.

2017. márc. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

# 8

Megmutatod?

2017. márc. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 kovpet ***** válasza:

Nem nagyon akarok terjeszteni ilyesmit, nem tudom, hogy mi a jogi szabályozása. De mit nem hiszel el ezen? Simán beszkenneltem és arrébb mozgattam (csak hogy legyen valami művelet vele) meg körbevágtam. Semmi trükközés nem kellett, nem hiszem, hogy grafikusként ezt ne tudnád te is megtenni.

Nem tudom, hogy milyen szoftvereket használsz, de ha használat közben elemzik, hogy mit szerkesztesz, akkor én a helyedben gyorsan kukáznám őket és választanék újakat.

Amúgy műszakilag is kérdéses: az összes ország összes pénzét felismerik? Vagy honnan tudják, hogy épp mit szkennelsz meg szerkesztesz?

2017. márc. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!