Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyomtathatok (sima nyomtatóval...

Nyomtathatok (sima nyomtatóval) kicsinyített bankjegyeket a kislányomnak, vagy ezt tiltja valamilyen törvény?

Figyelt kérdés

Érdeklődik a pénz iránt és szeretnénk szerepjátékkal meg is tanítani a használatára. Valódi bankjegyet nem szívesen adnánk neki, egyrészt sérülhet, másrészt koszos.


Ha sima nyomtatóval kinyomtatom a bankjegyeket mondjuk feleakkora méretben, az pénzhamisítás? Vagy amíg nem próbálok meg fizetni vele, addig legális?


2017. márc. 1. 09:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

# 10


Vannak olyan jelek a papírpénzeken amit te nem ismersz, de a szkennerek egyből kiszúrják hogy pénzt tettél bele. Amúgy nem hiszem, hogy a PS-t kukáznom kéne ezért. Nem akarok én pénzt hamisítani...

Viszont továbbra sem mutattad meg a művedet. :-)

2017. márc. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 kovpet ***** válasza:

Az elvről van szó, ha használok egy programot, akkor ne az mondja meg, hogy mire használhatom, ne elemezgesse a munkám, hanem tegye a dolgát. A Photoshop meg főleg elég drága ahhoz, hogy ne tegyen ilyet, de ugyan ezt várom el a Gimptől vagy akármitől.


Nincs "művem" bszki, állítottad, hogy nem lehet, ezért kipróbáltam és lehetett.

Tessék, egy kicsit kivágtam belőle és feltettem, így biztos nem illegális:

kepfeltoltes.eu/view.php?filename=7205kupload.png

2017. márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Korpet, te egy született vesztes vagy. Csak nem sikerült bankjegyet szkennelni. Csak egy részét, ami legális és támogatott. Én azt írtam, hogy nem lehet bankjegyet szkennelni és szerkeszteni, nem beszéltem részekről. egy minta van elrejtve a bankjegyekbe, amit a másolok felismernek, az olyan hülyéknek, mint te viszont láthatatlanok, ha tudsz egy kicsit angolul, amit kétlek, utánanézhetnél rengeteg oldalon le van írva.
2017. márc. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 kovpet ***** válasza:

Szerintem az a vesztes, akinek az elcseszett drivere írja elő, hogy mit csinálhat és mit nem.

Az, hogy nem tudod megugrani a szintet, nem engem minősít. A magánban való mocskolódás sem. Szerencsére van tiltási lehetőség a fajtád ellen.

2017. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nézegetett már bankjegyeket és cél lenne, hogy felismerje majd őket. De a valódi bankjegyek koszosak (ő még a szájába is veszi a kezét néha) és nem örülnék, ha eltűntetné őket.

Ezért gondoltam arra, hogy kinyomtatom gyufásdoboz méretben a két odalát, celluxszal összeragasztom, aztán nézegetjük rajta a színeket, "bácsikat" és ismerkedik az értékükkel is. Például, ha boltosat játszunk.


Ha meg is próbálna ilyennel fizetni, szerintem maximum egy mosoly lenne a reakció rá, hiszen láthatóan preparált bankjegyekről lenne szó (a méret, a papír és a cellux miatt).

2017. márc. 14. 09:39
 16/16 kovpet ***** válasza:

[link]


Ha még van ilyen.

Mondjuk az új kétezres és ötezres nincs benne.

2017. márc. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!