Az év végi jegyek adásánál van valamilyen törvény, amit a tanároknak be kell tartaniuk?
Egy másik kérdésnél azt olvastam itt az oldalon, hogy a tanárokat törvény kötelezi arra, hogy év végi jegyek adásánál a matematika szabályait alkalmazzák a jegy megadásánál az átlagból kiindulva, kivéve ha az iskola házirendje mást ír elő.
Tehát ha az iskola házirendjében benne vagy hogy mondjuk 6 vagy 7 tizedtől kötelezően meg kell adni a jobb jegyet, akkor a tanárnak kötelezően meg is kell adnia azt, de ha az iskola házirendje nem ír elő ilyesmit akkor a matematika szabályait kell a törvény szerint követniük, vagyis 5 tizedtől kötelező jobb jegyet adniuk, mert ugye matematikában 5 tizedtől felfelé kerekítünk.
Ez igaz? Tényleg van ilyen törvény?
Csak mert az egyik tanárom 3,82 re nem akar 4 est adni, mert szerinte lusta vagyok és nem figyelek az óráján...
A sulim házirendjét végigolvastam, nem tér ki egyáltalán ilyesmire.
Adjon 3-ast, ha ettől boldog a tanárod. Soha senkit nem fog érdekelni hogy x-évben hányas voltál egy tárgyból. Ezek a tanárok általában a saját frusztrációjukat verik le rajtatok, diákokon, mert nekik hatalmuk van.
Az én biosz tanárom 3 embert is megbuktatott 1,9-es átlagra.
Én úgy tudom, hogy azt a jegyet kötelesek megadni amit elértél, tehát 4,1-re nem adhatnak 3-ast, de 3,9-re már igen.
Egyébként az én földrajztanárom is 2 egész alatt már buktat, ami szerintem teljesen rendben van, aki nem éri el a 2-es átlagot sem azt én is megbuktatnám.
Minden iskola házirendjét természetesen nem ismerem, de ilyen törvény nincs. Az átlagszámítás semmiképp sem megfelelő eszköz az év végi osztályzat megállapítására. Egyrészt a témazáró felmérések többet nyomnak a latban, mint a feleltjegyek vagy röpdolgozatok.(Persze lehet súlyozott átlagot számolni:) ). Másrészt figyelembe kell venni, hogy a jegyek javuló vagy romló tendenciát mutatnak.
Ezeken kívül más szubjektív tényezők is befolyásolhatják az osztályzatot. Vannak tanárok, akik külön noteszben pirospontokat vagy akármiket írogatnak be gyűjtőmunkáért, előadás készítésséért, stb., vagy éppen feketepontot hiányzó felszerelésért, késésért. Ez utóbbiakért nem szabad elégtelent beírni, de ha év végén a gyerek kétesre áll, ez is segíthet a döntésben.
Ha a házirend nem tér ki rá ( márpedig te azt mondod hogy nem tér ki rá ), akkor ha te 3,99-re állsz, az még 3-as, 4,99 is 4-es és így tovább.
Csakhogy a tanároknál szokás ( de nem kötelező ) kerekíteni. 3,5-től ( kerekítés szabályai alapján ) van aki megadja a jobb jegyet, van aki feleltet.
Emellett van egy szabály, hogy a tanár indoklás nélkül adhat eggyel jobb vagy rosszabb jegyet, mint amire állsz. Ez adja az alapot a kerekítésre, elvégre 3,5-re ő adhat 4-est ( ami eggyel jobb, mint amire állsz, hiszen 3-asra állsz ), vagy akár 2-est is, mert rosszabbat is adhat ( bár erre még nem volt példa a történelemben mióta van ilyen szabály ).
Azaz ha ő 3,8-ra 3-ast ad, teljesen jogszerűen teszi. Más kérdés hogy szemétség. Esetleg próbálj meg érvelni. Javuló tendencia, felelés az éves / féléves anyagból, stb.
Ha van is ilyen törvény, szerintem szarnak bele egy nagyot. A legtöbb iskolában ez nincs előírva szerintem, az alap szabály meg nem tudom mi. Nekem úgy rémlik, hogy x,7-től a jobb jegyet kell megadnia.
De mondom, hogy szarnak bele, engem egyszer irodalomból 2,14-es átlagra megbuktatott és fel is jelenthettük volna, mert ezt nem tehette volna meg. Hiába néztek minket hülyének az összes tanár abban a suliban, hogy hát a tanár dönt. Ló*@szt. Van egy határ, amikor nem dönthet a tanár a rosszabb jegy mellett a törvények alapján. Ott is hagytam azt a hülye sulit, a város legerősebb gimije volt egyébként.
Közép után szakmát tanultam, ahol rendes osztályzások voltak, úgy mint érettségi előtt gimiben. Hát őszintén a matek sosem volt az erősségem, 1,72-re álltam és mondta, hogy megbuktat, mert semmit nem tanultam az év alatt. Én mondtam, hogy én szeretnék menni mindenféleképpen vizsgázni és azt mondta a tanár, hogy valami bizottság majd eldönti. Úgy döntöttek, hogy nem buktathat meg ennyi átlagra, így mehettem vizsgázni, a vizsgám viszont meglepően jól sikerült, sokkal jobban, mint az iskolai teljesítményem, majdnem 4-es lett, mert sokat tanultam vizsga előtt.
Szóval vannak gonosz tanárok, de ha a 4-es-ért küzdesz, akkor inkább tanulj és próbálj javítani, minthogy az iskola házirendével jössz, mert magadra haragíthatod a tanárt, ha fog még tanítani a továbbiakban. Ezt csak akkor érdemes felhozni, ha nagyon rossz a helyzeted és mondjuk meg akar buktatni. De látod engem is leszartak abba a suliba magasról, hiába volt igazam. Erre az átlagra egyébként durván 4-est kellene adnia.
# 8
Ez hülyeség szerintem. Sose hallottam még ilyet, hogy 4,9 az csak 4-es. Hát nem négyes, inkább ötös, mert közelebb van hozzá. Ha nem is 5-ös teljesen, de négyesnél jóval több. Ez nincs így sehol szerintem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!