Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik halálbűntetési módot...

Melyik halálbűntetési módot tartjátok a legelfogadhatóbbnak, és miért?

Figyelt kérdés
Én azt, hogy altató injekció, aztán cián injekció. Mert akkor elalszik, aztán ha a teste mégis fájdalmasan reagálna a cián hatásaira már nem venné észre.
2010. máj. 16. 21:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%

Akasztás; ha pontosan kivitelezik, egy pillanat alatt végez az áldozattal (vagy persze nevezhetjük elítéltnek is), nincs vér stb.


Az injekciót etikailag kifogásolhatónak tartom, mert az élet megmentésére felesküdött orvosoknak kell egy embert megölniük.

2010. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is az altatós+ciános injekció,a "leghumánusabb" módszer.Nem véletlenül az állatokat is így szokták "elaltani"(vagy majdnem így).
2010. máj. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Akasztás,villamosszék,ezek elég durvák,de ha ez a cél akkor ok.
2010. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%
Én úgy gondolom, hogyha valaki olyan bűnt követ el, amit halálbüntetéssel súlytanak, akkor az nem érdemli meg a fájdalommentes halált.
2010. máj. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%
Én azt mondom, szemet szemért, fogat fogért.
2010. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 ThodEE GoD válasza:
0%

Így van, nem is kell sem fájdalom mentesnek lennie , sem megölni nemkell, pl megnyitni a régi bányákat, börtönökből meg mehetnek ki az emberek = ingyenmunka

tehát sz@ré hugyé lehetne bányásztatni, csak ez Mo -.-

2010. máj. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az akasztás érdekes, mert bizonyos perc elteltével, ha nem hal meg, akkor kötelesek mindent elkövetni, hogy ne szenvedjem károsodást. Ha nem sikeres az akasztás, utána szabadon kell engedni, mert a büntetést megkapta. Illetve hallottunk már olyat, hogy a debreceni bitófa leszakadt és akkor is elengedték a tagot.


(még mielőtt szét wikipédiázzátok a válaszomat, jó lenne utána olvasni, hogy van alapja annak amit írtam)

2010. máj. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

21:16: ne wikipédiázom szét a válaszod, de már így józan paraszti ésszel felmerül a kérdésem, hogy ha ma Magyarországon nem akasztanak, akkor mire vonatkozik, hogy "bizonyos perc elteltével, ha nem hal meg, akkor kötelesek mindent elkövetni, hogy ne szenvedjem károsodást. Ha nem sikeres az akasztás, utána szabadon kell engedni, mert a büntetést megkapta"?

Ez legfeljebb régen volt (akkor sem mindig pontosan így, de ezt hagyjuk), de ma már nem működne valószínűleg. Ahogy az Egyesült Államokban is akár 10 percen át is sütögethetik az elítéltet újra és újra ráengedve többezer voltot. Nem ritka az ilyen eset, és legfelsőbb bírósági döntés alapján jogos. (mivel szerintük nem sérti az alkotmány "double jeopardy" kitételét)

2010. máj. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Konkrét eljárást nem akarok mondani.

Csak annyi, hogy a legfájdalommentesebb. A halálbüntetésnek nem az a lényege, hogy szenvedjen az illető. Azon már pár száz éve túl vagyunk. A halálbüntetés már sokkal inkább arról szól, hogy a társadalom megszabaduljon egy közveszélyes bűnözőtől és elrettentő példát jelentsen a többieknek.

2010. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves 21:26-os!

Alapvetően egyet értek, de én egy pszichopata, szociopata tömeggyilkost még egy bányában sem látnék szívesen. Azt mindentől és mindenkitől el kéne zárni, akkor meg már jobb a halálbüntetés, mert akkor legalább nem az adófizetők pénzéből kell eltartani élete végéig úgy, hogy semmi hasznot nem hajt.

2010. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!