Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy újságnak joga van arra,...

Egy újságnak joga van arra, hogy közzétegye egy iskola végzett tanulóinak névsorát, és archiválja az interneten?

Figyelt kérdés

Nemrég végeztem egy neves debreceni középiskolában, és több ismerősöm is jelezte, hogy látott minket az újságban.

Ezzel a részével nincs is problémám, azonban az nem tetszik, hogy az Interneten ezt archiválták a mi beleegyezésünk nélkül.


Személy szerint engem zavar, hogy a beleegyezésem nélkül nyilvánosságra hoztak valamit rólam, főleg egy olyan dolgot, amihez szerintem senki másnak nincs köze, aki beírja a keresőbe a nevemet.


2017. máj. 4. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Nincs joga, de miért nem csodálkozom, hogy debreceni vagy?

A véretekben van a szarrágás, de komolyan :D

2017. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem debreceni vagyok, hanem berettyóújfalui
2017. máj. 4. 18:46
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Attól még nagyrészt ott szocializálódtál.
2017. máj. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha lehet, máskor tartsd meg magadnak a debreceniekről alkotott véleményedet, sem én, sem mások nem értékelik az ilyen válaszokat



Ami az újságot illeti: köszönöm, amint lehet felkeresem őket és megmondom nekik hogy sürgősen szedjék le az archív változatot, mivel nem járultam hozzá hogy ezt megjelentessék a neten.

2017. máj. 4. 18:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Így is úgy is fennmarad az utókornak. Az OSZK-ba be kell szolgáltatni a napilapokból is példányokat.
2017. máj. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A fészbukon kint van melyik suliba jársz? Ha igen akkor nem mindegy?
2017. máj. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nincs kint a fészbukon hogy melyik suliba járok



Mint már említettem, a munkáltatókon kívül senkinek semmi köze nincs hozzá hogy mikor és hova jártam, én 100% hogy nem teszem közzé, és pont azt szeretném hogy más se tegye közzé a beleegyezésem nélkül (talán nem világos nektek, de pont ez a kérdés lényege, a debreceniek szidalmazása után)

2017. máj. 4. 20:33
 8/9 Shai-Hulud ***** válasza:
0%
Ennyire szégyelled az iskoládat? :-D
2017. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem szégyellem az iskolát (azért örülök, hogy vége van), szeretném ha nem látnák olyanok akikre nem tartozik, hogy mikor és hol végeztem


A munkáltatómon kívül senkinek semmi köze hozzá, és szeretném ha mások nem tudnák ezt kideríteni egykönnyen

2017. máj. 5. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!