Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válásnál a férfiak miért...

Válásnál a férfiak miért tartják igazságtalannak ha a nőhöz kerül a gyerek és ő neveli? Nem így igazságos?

Figyelt kérdés

Mert azért lássuk be a nőnek több köze van a gyerekhez mert ő benne növekszik 9 hónapig és a szüléssel is ő szenved. Ezért ha megfelelő körülményeket tud biztosítani neki evidens, hogy hozzá kerül.

A férfiak viszont hajlamosak azt hinni hogy ez valami többlet joga a nőknek, pedig még mindig inkább alkalmas gyereknevelésre a nő mint a férfi.



2017. márc. 30. 15:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%

Kizárt hogy jobban értenének hozzá. Csak mivel nem szeretnek dolgozni, meg megjátsszák hogy ők mennyire gyengék , betegek . Ezért a férfinak dolgozni és pénzt kell keresni.

(biztos a nőknek nem tetszik ez). Én merem állitani, sőt az asszony is elismerte, nem is gondolta volna hogy ennyire értek a gyerek neveléshez, fürdetéshez, pelenkázáshoz. Csak hát nekem is vissza kellett menni dolgozni, mert az asszony hozzá állásával éhen döglöttünk volna.

2017. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%

Az alapján, hogy benne növekedett.. na jól van.

Az anyával meg kifoglalkozott? Pontosan, alap esetben az apa..

Amúgy mondhatjuk azt is, hogy a lányok apásabbak, a fiúk meg anyásabbak, uh ez alapján válogassuk szét őket.

Vagy pont fordítva, hogy a saját neméből legyen előtte egy példakép, uh az anya kapja a lányt, az apa meg a fiút.

Értem én a kérdezőt és alapesetben talán egyet is értenék vele, de azzal, hogy "ők szenvedtek vele" még több joga nincs a gyerekhez, jobb szülő meg biztos nem lesz tőle.

2017. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 bollocks ***** válasza:
87%

"Mert azért lássuk be a nőnek több köze van a gyerekhez mert ő benne növekszik 9 hónapig és a szüléssel is ő szenved."


Ha az automatába bedobok egy 200-ast, az kiad egy csokit, akkor az a csoki az enyém vagy az automatáé?

2017. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%

A férfi részt vesz a gyermek fogantatásában, valamint az anya és gyermeke eltartásában a 9 hónap alatt, bizonyos esetekben óvodás korig. Vagy az smafu ? Azért az apa is ugyan úgy teljes jogú szülő, mint egy anya. Aláírom, hogy valamelyik szülő mellett dönteni kell, de a döntés alapja könyörgöm ne az legyen, hogy az anya hasában van a gyerek 9 hónapot.

30/f

2017. márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok. Sok elvált családot ismerek, és legalább a felén él az apánál lett volna jobb helye a gyereknek. Sok nőnek csak a tartásdíj a fontos, nem a gyerek.

Az apák nem akadályozzák a láthatást, ahogy a sok anya teszi, és nem nevelnek belőlük hisztis, életképtelen gyerekeket.

Szerencsére, ma már egyre több bíró nézi a gyerek érdekét és nem az anyáét.

2017. márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
84%

Ha fagyasztott spermát használ a pár, mondjuk egy 6 éve lefagyasztottat, egy jogvita esetén a gácisbödön milyen szülői jogokat vagy juttatást kapjon ? Hat évig egy új élet tégelye, hordozza, óvja a fagyos hidegben rendületlenül, majd a szemétre hányják. Olyan igazságtalan :.(

30/f

2017. márc. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Alapból miért kell dönteni? Attól hogy egymással nem jön ki két ember, a gyereküket még nevelhetik és szerethetik egyformán.


Ráadásul alapból nem tesz jót egy gyerek fejlődésének, ha csak az egyik szülőre számíthat, támaszkodhat.

2017. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Az édesapa és az édesanya minden tekintetben teljesen egyenrangú szülők.

Mivel az ember ivarosan szaporodó méhlepényes és emlős faj, szükségszerű, hogy a két egyed közül valaki kihordja a megtermékenyült magzatot, ez azonban pusztán technikai kérdés, semmi "előjogot" nem biztosít.

2017. márc. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Femináci szagot érzek! :P


És azért tartják annak, mert a gyerektartás az kell, meg a vagyon fele.

2017. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ez a ki szenvedett dolog milyen dedó édes jó istenem :D Ha a gyerek legójába évekig bele lépek minden nap és összeadom a fájdalmakat és nagyobb mint a szülésé, akkor én nyertem és enyém a gyerek, vagy mi? :D Ha meg megkérem, hogy vágjon pofán egy szöges léccel, akkor meg még a gyerektartást is megkétszerezik, mert még többet szenvedtem?
2017. márc. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!