Mennyire igazságos az, hogy a gyerek nem kívánkozik a világra, mégis ő köteles eltartani a szüleit felnőttkorától amíg élnek?
Mennyire igazságos, hogy a szülőnek akár 25 éves koráig is el kell tartania a gyerekét?
A gyereknek nem csak jogai vannak, hanem kötelességei is.
2.
Nem KELL, nem kötelező gyereket csinálni. A gyereknek viszont ez nem választás kérdése.
Előttem szólóknak igaza van, de problémásnak tartom, hogy teljesen figyelmen kívül hagyjuk a lehetőségeket. Normális esetben ugye magától értetődő, hogy valakinek magától igénye legyen a szülők segítése, már ugye ha rászorulnak.
Ha az illetőnek rossz a személyisége, nem lesz ilyen igénye.
Ha kivételesen olyan szülei vannak, amik szerencsére keveseknek, hogy a környezet jogosan sajnálhatja az illetőt érte, akkor már kérdéses lehet ...
De itthon a fő gond, hogy a lakosság nagy része saját magát nem tudja ellátnia a csodás anyagi helyzete okán, nem még más családtagját és náluk ez nem választás vagy lelkiismeret kérdése.
"Nem KELL, nem kötelező gyereket csinálni. A gyereknek viszont ez nem választás kérdése."
Dehogynem. A gyerek ki tudja nyúvasztani magát, ha annyira nem akar élni.
Nem ismerlek Téged, de ami az általam ismert eseteket illeti (sajnos a magamé is ilyen), ott bizony folyamatos bántalmazás volt a háttérben, úgy vetődik fel ez a kérdés (mindennapos piálás éveken át, verések hetente, idegenszerű rejtélyes szeretők).
A volt bántalmazó természetbeni ápolása szerintem alapvetően veszélyes dolog: túl nagy a ,,tömeg'', a ,,teher'', és összevegyülnek a régi sérelmek az új gondokkal, az új helyzettel (öregség, betegség). Kettőt kéne ugrani egyszerre, ami a gyakorlatban nem szokott sikerülni szerintem.
Persze, ha a bántalmazott gyereknek megadatott a lehetőség, hogy az élményeket feldologozza magában, akkor már más a helyzet. Szintén más a helyzet, ha a gyerek képes volt kiugrani, jó munkát találni, és ezáltal ,,megváltani'' a természeti ápolást pénzzel. Ezért talán engem nem fog ez annyira érinteni, valahogy azt hiszem meg fogom tudni váltani.
Azonban sajnos a bántalmazott gyerekek többsége szorongóvá válik, így a munkaerőpiacon sem kapnak kiugrási lehetőséget. Ilyen esetben a természeti ápolás mindenképp veszélyes helyzetet teremthet, csúnyán kiégethetik magukat lelkileg. És ez alahol persze hogy méltatlan helyzet.
Ez komoly téma, mindenképp foglalkozni kell vele. Sajnos a jogalkalmazónak kevés lehetősége van arra, hogy láthassa a helyzetet, hiszen a legtöbb bántalmazás utólag már bizonyíthatatlan, csak az emlékekben él.
Az végső igazság szerintem az, hogy így vagy úgy, de a családon belüli erőszak milliárdokat vesz ki a magyar költségvetésből évente, és szerintem éppúgy padlóra köüldi a gazdaságot, mint a szegé ny országokat az aszály vagy a járványok (közvetve, a depressziós betegségeken keresztül, a segélyek, az egészségügy kiadásain át sokféle módon, a kiesett munkaórákon át, az elmaradt ötletekig, szinte minden életet kiszív a gazdaságból az, hogy évtizedeken át el volt ez a téma hanyagolva). És ha valami csoda folytán egycsapásra ma eltűnne is minden erőszak a családokban, akkor is ugye ottvan az ,,kimenő generáció'', az ,,átfutási idő'', , amíg az eddig megtörtént erőszak következményei kifutják magukat. Mindenképp nagyon sokat kell foglalkozni az erőszakkal, és akkor is jó évtizedekig tart majd, míg ennek a gazdasági következményei érvényesülni fognak.
A kérdésre felelve: biztos, hogy vannak mérhetetlenül méltánytalan helyzetek, ráadásul a kivülálló segítő nem is tud mindent átlátni, a legtöbb dolog az ő számára bizonyíthatatlan, hogy milyen bűnök voltak a múltban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!