Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire igazságos az, hogy a...

Mennyire igazságos az, hogy a gyerek nem kívánkozik a világra, mégis ő köteles eltartani a szüleit felnőttkorától amíg élnek?

Figyelt kérdés
Egy, ezen az oldalon feltett kérdés miatt fogalmazódott ez meg bennem. Szerintem pontosan fordítva kellene ennek lennie.
2013. márc. 1. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki elsősorban az utódaiért felelős. De ha rászorulnak, azért illik segíteni az elődeidet is.
2013. márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Mennyire igazságos, hogy a szülőnek akár 25 éves koráig is el kell tartania a gyerekét?

A gyereknek nem csak jogai vannak, hanem kötelességei is.

2013. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2.

Nem KELL, nem kötelező gyereket csinálni. A gyereknek viszont ez nem választás kérdése.

2013. márc. 1. 18:58
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Jaj ne rinyálj már egész nap ezen. Anyukád minek tűrt el egy ilyen férfit mellette, ha annyira szemét volt mint állítod.
2013. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az nem én vagyok:D De jó hogy felhoztad. Egy gyerektől kérdezed, hogy az anyja minek tűrte el? Ó, ő biztos tudja rá a választ...:D
2013. márc. 1. 19:16
 6/10 Komplikato ***** válasza:
100%

Előttem szólóknak igaza van, de problémásnak tartom, hogy teljesen figyelmen kívül hagyjuk a lehetőségeket. Normális esetben ugye magától értetődő, hogy valakinek magától igénye legyen a szülők segítése, már ugye ha rászorulnak.

Ha az illetőnek rossz a személyisége, nem lesz ilyen igénye.

Ha kivételesen olyan szülei vannak, amik szerencsére keveseknek, hogy a környezet jogosan sajnálhatja az illetőt érte, akkor már kérdéses lehet ...


De itthon a fő gond, hogy a lakosság nagy része saját magát nem tudja ellátnia a csodás anyagi helyzete okán, nem még más családtagját és náluk ez nem választás vagy lelkiismeret kérdése.

2013. márc. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha én már ott tartanék, hogy komolyan terhére vagyok az gyerekeimnek, unokáimnak, dédunokáimnak, akkor nyugodtan altassanak el. A természetben is minden úgy működik, hogy a növények az új hajtások, az állatok a fiatalok növekedésére fordítják a legtöbb energiát és nem azzal foglalkoznak, hogy az elszáradt részeket vagy az elöregedett egyedeket minél tovább jólétben tartsák.
2013. márc. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
100% osan igazságos.
2013. márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

"Nem KELL, nem kötelező gyereket csinálni. A gyereknek viszont ez nem választás kérdése."


Dehogynem. A gyerek ki tudja nyúvasztani magát, ha annyira nem akar élni.

2013. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem ismerlek Téged, de ami az általam ismert eseteket illeti (sajnos a magamé is ilyen), ott bizony folyamatos bántalmazás volt a háttérben, úgy vetődik fel ez a kérdés (mindennapos piálás éveken át, verések hetente, idegenszerű rejtélyes szeretők).


A volt bántalmazó természetbeni ápolása szerintem alapvetően veszélyes dolog: túl nagy a ,,tömeg'', a ,,teher'', és összevegyülnek a régi sérelmek az új gondokkal, az új helyzettel (öregség, betegség). Kettőt kéne ugrani egyszerre, ami a gyakorlatban nem szokott sikerülni szerintem.


Persze, ha a bántalmazott gyereknek megadatott a lehetőség, hogy az élményeket feldologozza magában, akkor már más a helyzet. Szintén más a helyzet, ha a gyerek képes volt kiugrani, jó munkát találni, és ezáltal ,,megváltani'' a természeti ápolást pénzzel. Ezért talán engem nem fog ez annyira érinteni, valahogy azt hiszem meg fogom tudni váltani.


Azonban sajnos a bántalmazott gyerekek többsége szorongóvá válik, így a munkaerőpiacon sem kapnak kiugrási lehetőséget. Ilyen esetben a természeti ápolás mindenképp veszélyes helyzetet teremthet, csúnyán kiégethetik magukat lelkileg. És ez alahol persze hogy méltatlan helyzet.


Ez komoly téma, mindenképp foglalkozni kell vele. Sajnos a jogalkalmazónak kevés lehetősége van arra, hogy láthassa a helyzetet, hiszen a legtöbb bántalmazás utólag már bizonyíthatatlan, csak az emlékekben él.


Az végső igazság szerintem az, hogy így vagy úgy, de a családon belüli erőszak milliárdokat vesz ki a magyar költségvetésből évente, és szerintem éppúgy padlóra köüldi a gazdaságot, mint a szegé ny országokat az aszály vagy a járványok (közvetve, a depressziós betegségeken keresztül, a segélyek, az egészségügy kiadásain át sokféle módon, a kiesett munkaórákon át, az elmaradt ötletekig, szinte minden életet kiszív a gazdaságból az, hogy évtizedeken át el volt ez a téma hanyagolva). És ha valami csoda folytán egycsapásra ma eltűnne is minden erőszak a családokban, akkor is ugye ottvan az ,,kimenő generáció'', az ,,átfutási idő'', , amíg az eddig megtörtént erőszak következményei kifutják magukat. Mindenképp nagyon sokat kell foglalkozni az erőszakkal, és akkor is jó évtizedekig tart majd, míg ennek a gazdasági következményei érvényesülni fognak.


A kérdésre felelve: biztos, hogy vannak mérhetetlenül méltánytalan helyzetek, ráadásul a kivülálló segítő nem is tud mindent átlátni, a legtöbb dolog az ő számára bizonyíthatatlan, hogy milyen bűnök voltak a múltban.

2013. márc. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!