Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a menetele egy gyerek...

Mi a menetele egy gyerek kitagadásának az örökségből?

Figyelt kérdés
A gyerek elmúlt 18 és azóta le se tojta a szülője fejét, se levél, se telefon, se semmi. Utolsó találkozásukkor is a szülő bizalmát kihasználva meglopta/becsapta. (Pénzt kért tanulásra, de csak elszórta és ráadásul az a nyelvtanfolyam sok tízezerrel kevesebbe is került igazándiból, mint amennyit kért). Na meg az, hogy nagyon rég fel se kereste a gyerek, pedig minden alkalommal mikor megy egy másik rokonhoz ott sétál el a háza előtt vagy éppen mögött. Na ez az az ok ami miatt nem érdemli meg őszerinte, h örököljön. Kötelesrész jár, mindenképp örököl, de szerinte nem fog, mert Ő elintézi... Hogyan? Ha most elajándékozza mindenét ez csak akkor lehetséges, nem? Végrendelettel nem lehet kizárni. Én úgy tudom.

2013. febr. 27. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Eltartási szerződést kell kötni azzal akire hagyni akarja a vagyonát.

Így még köteles rész sincs.

2013. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De akkor fizetnie kell annak akire hagyni akarja a vagyont, havi összegeket, nem? Legalábbis segíteni neki, ápolás, bevásárlás stb, de ha pl ez az ember távol dolgozik és csak annyit keres, h épp megél akkor ez nem igazán lehetséges. És az örökhagyó így is őt tartja méltónak rá. Ez érvénytelenítheti ezt a szerződést?
2013. febr. 28. 11:35
 3/10 anonim ***** válasza:
meg lehet támadni, de nem feltétlenül érvényteleníti
2013. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
öröklési szerződést kell kötni, olyan feltétellel, hogy haláluk esetén illő módon eltemettetik, de a szerződés felbontására mindkét félnek joga van. És ugye ha valaki már olyan állapotba van, hogy haldoklik, akkor általába már más kezeli a pénzét. Ilyenkor illik odaadni a temetésre szánt összeget annak, aki eltemetteti. És a lényeg, hogy ott a számlák az ő nevükre kerüljenek, így bizonyítva, hogy ők eltemettették, én meg sem tudja támadni.
2013. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem lakunk közel egymáshoz az illetővel, sajna pénzt se tudok küldeni, ha pl eltartásit kötök ilyenek kellenek hozzá, de se ott lenni sem pénzt küldeni nem tudok. Így meg sztem megtámadható, nem? Mondjuk Ő ezeket el sem várná. Ajándékozás is megtámadható még évekkel az eset után is.
2013. márc. 27. 17:47
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem várj egy kicsit még,hiszen 18 évesen miénk a világ és a fiatal korosztálytól nem várható el más mint a bulizás,haverok,zene stb.. Egyébként kitagadható az örökségből,de ezt bizonyítani kell,hogy az életvitele miatt,illetve az hogy nem törődik a "saját szüleivel" címen.Nagyon szeretném tudni,te 18 évesen mit csináltál,mi volt a fontos? Azt megteheted,hogy letétbe helyezed a kívánságodat egy ügyvédnél "ha történne valami", és ha normalizálódna a gyermeked és közted a családi viszony akkor a leiratot lehet módosítani.
2013. márc. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Attól, h valaki 18 vagy 20 éves, élete a bulikból áll nem kellene becsapnia a saját apját 70 ezer Ft-al ilyen jogcímen. Én lány vagyok tinédzser kor a hormonok miatt nagyon nehéz volt, de sosem mertem volna így becsapni a szüleimet vagy bárkit...
2013. márc. 27. 20:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Abban teljes mértékben igazad van,hogy a saját szüleinket nem csapjuk be! A fiúk később "érnek" emiatt gondoltam,lehetne várni még egy kicsit az örökségből való kitagadásnak? Reméljük a fiatalember megrázza magát és megváltozik.
2013. márc. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as is voltam:Esetleg te szeretnéd megkapni a testvéred örökrészét?
2013. márc. 30. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs testvérem a bnom segít egy embernek. És a pasi már nem fogja megváltoztatni a döntését. A fiatalember amúgy is egy bunkó az egész családdal kivéve az anyját. Ezt magam is tapasztaltam.
2013. márc. 31. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!