Miért nevezhetjük Isten döntéseit igazságosnak, ha gyerekekre adott ki halálos ítéletet, gondolok azokra akik az Özönvíz idején, Kánaán elfoglalásakor, az egyiptomi tizedik csapásban haltak meg, őket Isten ölte meg, h lehet h igazságos volt ez?
Az özönvíz idején nem tudjuk, hogy pontosan milyen korosztály vesztette az életét csak azt, hogy rendkívül magasak voltak akkor az életkorok, tehát a "gyerekek" akár felnőtt emberek is lehettek. Kánaán elfoglalása előtt Isten 400 évet adott azoknak a népeknek a megtérésre, de azok csak tovább sülyedtek a bűnben. Nem valószínű egyébként, hogy túl sok gyermek volt azon a földrészen, mivel a kánaánita népek rendszerint megáldozták őket a Moloknak. Többek közt ezért is hajtotta Isten rajtuk végre az ítéletet. Ami pedig az egyiptomi csapásokat illeti, a 10. csapás előtt Egyiptom már 9 figyelmeztetést is kapott, mivel pedig a zsidók köztük laktak, ezért tudhatták, hogy pontosan mire szolgál a páskabárány vére azon az estén... Isten nem veti meg a bűnbánó embereket, a saját konokságuk miatt haltak meg az elsőszülöttjeik. Mert tudjuk például, hogy a kánaánita népeken végrehajtott ítéletet felől mentestült Ráháb a házanépével együtt, mivel nem követte az istentelenségben a népét. Az Újszövetség ezt az asszonyt a hit hősei között említi, ami nagyon nagy dolog.
Egyébkén meg Isten adja az életet, így neki is van joga visszavenni azt.
"így neki is van joga"
Mi köze ennek a "jognak" az igazsághoz?
Amúgy, ha te életet adsz egy gyereknek, attól még nem lesz jogod megölni!
Előző:
A hittanon úgy gondolom nem teológiai kérdésekbe bonyolódnak bele, csak az adott egyház tanításáról adnak némi ízelítőt. Ha valakit komolyan érdekelnek a vallási témák, akkor teológiai szakkönyveket és a Bibliát szükséges olvasnia. De akkor, amiket felvetettél:
"Lehet, hogy nem számítottak gyereknek, de nekem anno hittanon, amikor még fogékony voltam a mesékre, azt tanították, hogy ne ölj"
-->A "ne ölj" parancsolat az élet jogtalan elvételét tiltja, az ítéletvégrehajtásokat önmagában nem zárja ki. Ha valaki csak a Genezist és az Exodust olvassa el a Szentírásból, annak ez már nyilvánalóvá válik.
"Egyébként meg egy diktátor."
-->A Biblia szerint Isten a szabadság istene. Ő hagyja, hogy az emberek azt tegyék, amit gondolnak, ha nem akarnak vele járni, akkor tiszteletben tartja, ezt te is tapasztalhatod az életedben. Mindazonáltal, ha valaki nemet mondd Istennek, akkor a döntése következményeitől nem fogja megőrizni. Vannak azonban időszakok, amikor a bűn annyira elterjed, hogy Istennek bele kell avatkozni közvetlenül a történelembe. Noé kora pontosan ilyen volt. Olyannyira általános volt már a romlottság, és annyira meg voltak keményedve az emberek, hogy mármegbánni sem tudták a bűneiket. Hogyha pedig Isten nem avatkozik közbe, talán Noé és családja sem marad sokáig életben, mert a gonosz emberek az életükre törtek volna, ahogyan annak idején Kain megölte Ábelt.
"Meg minket hibáztat azért, mert elcseszte a teremtést. ha azt akarta, hogy jól viselkedjünk,mér teremtett minket gyarlóvá? "
-->Pedig az ember volt az, aki hibázott. Isten mindent tökéletesnek teremtett, az embert is. De az embert nem olyannak alkotta, mint aki egy robot, automatikusan végrehajtja a parancsait, hanem szabad, értelmesen gondolkodó, felelősségteljes döntést tudni hozó lénynek. Isten senkitől nem fogad el robotszerű szolgálatot, hanem meggyőződésen és szereteten alapuló önkéntes szolgálat az, ami kedves előtte.
"Aztán meg mi bűnhődünk, meg szegény Jézuska,."
--->A Szentírás szerint Jézus Krisztus volt a Teremtő Isten. Ő teremtette ezt a világot, és Ő is halt meg a teremtményeiért. És Ő az, akit ez a világ nem akar befogadni.
"de a biblia tele van logikai bukfencekkel, az alapvető elképzelés sok helyen jó, de inkább csak képmutató és álszent."
-->Ha komolyan foglalkozol a Bibliával, akkor megyőződhetsz róla, hogy minden a helyén van.
"Nem merik vállalni a szexet, Mária nyilván szűzen szült, mert ő nem gyarló, csak mi egyszerű halandók"
-->Mária is megváltásra szoruló ember volt, annyi különbséggel, hogy ő hívő és gondolkodó asszony volt, akit Isten kiválasztott erre a nemes feladatra, hogy a világ Megváltójának lehet az édesanyja. Egyébként a szűztől való születésről, már onnan számolva 800 évvel korábban egy messiási prófécia szólt (Ésa 7,14).
@21:58
Ha valaki megszül egy gyermeket, akkor alapvetően az a gyermek Isten kegyelméből születik meg. Bizonyos emberek úgy gondolják, hogy joguk van ítélkezni mások élete felett, de ítélkezni csak annak van joga, aki meg is osztja az életet. Önmagában élete csak Istennek van, mindenki más kapja, mint egy ajándékot. Az életnek azonban feltételei vannak, és mivel Isten törvények alapján kormányozza a világmindenséget, ezért a megosztott életet igenis joga van visszavenni akkor, ha Ő jónak látja. Egyébként meg a szülők felelősséggel tartoznak a gyermekekért. Ma is sok gyermek azért romlik el, mert a szüleik nem foglalkoznak velük. Az ítéletvégrehajtások Isten részéről sosem úgy jöttek, mint derült égből a villámcsapás, hanem kegyelmi időszak előzte meg. Hogy a szülők még a gyermekükért sem voltak lemondani a bűneikről, az nem Isten hibája. Nézd meg Ninivét, Jónás próféta prédikálására az egész város megtért, és Isten nem hajtotta végre rajtuk az eltervezett ítéletet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!