Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen törvények vonatkoznak...

Milyen törvények vonatkoznak ma Magyarországon azora, akik interneten vesznek "fegyvert"? Pontosabban: kardot, tőrt, pajzsot, vértet, etc.

Figyelt kérdés

Feltételezem külön szabályok vonatkoznak arra, aki az EU-n belülről rendel és azokra akik az USA-ból / máshonnan.


Legális? Kell fizetni valamilyen extrát? Vannak külön kategóriák az ilyen fegyverekre nézve? Habár gyűjtő vagyok (khm, leszek), szeretném ha fegyvereim funkcionálisak lennének (ez pl. kardoknál leginkább minőségbeli különbséget jelent illetve hogy mennyire élezett, mennyire könnyű, stb.)



2017. márc. 7. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A betörés szó minek szerepel a tagek között?


Amúgy a legjobban akkor jársz, ha itt legyártatod magadnak. Foglalkoznak páran fegyver és páncélkovácsolással hagyományőrzőknek is, akik rendszeresen használják a kardot, páncélt. Olcsó nem lesz, de még mindig olcsóbb (szerintem), mintha külföldről hozatnád be.

EU-n belülről szerintem nincs különösebb törvényi korlátja, az USA-ból kell fizetni jócskán a szállításra, meg lehet, hogy a vámra is.

Azért érdemes lenne beszélned egy hazai fegyverkováccsal is előbb.

2017. márc. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs miért szerepel ott, gondolom a GYK úgy érzékelte releváns...


Habár, ha jobban belegondolok, betörhetnénk Itáliába.



Régen néztem itthoni fegyverkovácsokat. Valamiért az az emlék él bennem, hogy drágábbak voltak, mint amennyiért most találtam fegyvereket. Viszont összesítve lehet jobban megéri.

2017. márc. 7. 23:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég szabadáras munkákról van szó, akár drágább is lehet valóban.

Külföldön nézegettem én is régebben, de kétségeim voltak a használhatósággal kapcsolatban (webshopon keresztül persze). Itthoniról csak azért merek említést tenni, mert láttam, ahogy harcolnak velük, kézben is fogtam.

2017. márc. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:

Magyarországon jogilag ugyan az a 8+ centis kés és a méteres kard: közbiztonságra különösen veszélyes eszköz.

Tartása szabad, közterületen való birtoklása csak korlátozva, pl hagyományőrzőknél lehet kard is amikor hagyományt őriznek, de amúgy csak elcsomagolva szabad szállítani. Nem számít, hogy éles-e, díszkard-e vagy ténylegesen lehet vele vágni, jogilag egykutya.

Az amcsi jogszabályokat nem tudom, de kétlem, hogy gond lenne vele.


A posta nem szállít kkve -t elvileg. Futárok valószínűleg igen, de ezt velük kell megbeszélni.


A magyar mesterek jók, de nyilván drágák, mert egy ilyen karddal sokat kell dolgozni, mindegyik egyedi, nem egy gyártósorról jönnek le. A Pyraster névre guglizz rá. De mások is csinálnak kardokat.

2017. márc. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!