Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segédmunkásként hiba miatt...

Segédmunkásként hiba miatt vonhatnak el pénzt a fizetéséből?

Figyelt kérdés
A történet az, hogy a férjem segédmunkásként dolgozott 1 évet egy cégnél. Rettenetes körülmények között, az életével játszottak minden nap. A főnöke állandóan részegen szállította a dolgozókat. Földmunkát végeztek, mikor a férjem véletlenül átvágott egy gázvezetéket, aminek a költségeit levonták a fizetéséből. Ez az összeg 50 ezer ft. A lényeg az, hogy ő nem szakember, és nincs röntgen szeme. De bizonyítani nem nagyon tudja, mert a számlára mindig fix összeget utal, és a többit kézhez adja. Abból vonta le. Ráadásul az étkezési jegyet sem adta oda (18 ezer ft). Mit lehet tenni? Több ember élete veszélyben van mellette, mert folyton iszik és úgy vezet naponta több órát. Még egy kérdés: Az utat hogy kellene fizetni a főnöknek? Reggel és este 1.5-1.5 órát utaznak, és nem számolja bele az órákba. Köszi
2010. máj. 7. 09:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Bár nem írod le konkrétan, de úgy érzem, hogy a bejelentett fizetés az, ami a számlára kerül. A "kézbe kapott" pedig nem bejelentett, vagyis feketén szerzett jövedelem (=adóelkerülés). Az étkezési utalvány _adható_ bármikor, bármennyi, egyáltalán nincs kötelező jellege, mégcsak az sem kötelező, hogy mindenkinek ugyanannyi, sőt, nem is kötelező minden hónapban adni.

A feketén kapott jövedelemre hiába vársz megoldást. Ha valahol feljelented-bejelented, még a férjed is bajba kerül, mert ez is fekete jövedelemnek számít.

Az, hogy részegen vezet elég durva. Útvonalat+rendszámot leadni a rendőrségen (akár névtelenül is: telefontanú), hogy ittas vezető várható, és megbüntetik. Ha kell többször is. Előbb-utóbb vagy leszokik, vagy ugrik a jogsi, de bármelyik esetben veszélybe kerülhet az összes ott dolgozó munkahelye és fizetése!

2010. máj. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%
A munkaidő onnantól kezdődik hogy beszáll az autóba, és akkor ér véget amikor nap végén kiszáll. Nincs olyan hogy az utazást nem fizeti ki. Tehát köteles beleszámolni azt is. Akkor lényeges kérdés hogy be volt-e jelentve?! Viszont szerintem az átvágott gázvezetéknél igaza volt a főnöknek, mert valahogy úgy szól a törvény hogy a munkavállaló köteles a munkáltatónak okozott károkat megtéríteni. Én így tudom.
2010. máj. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen így van ahogy írtad a bejelentéssel kapcsolatban. Gondoltam én is hogy nincs mit tenni. A rendőrökkel kapcsolatban annyi, hogy sokszor igazoltatták már, de iszonyú gazdag... Nagyon meg fogjuk éhezni azt az 50 ezer ft-ot:(
2010. máj. 7. 10:00
 4/23 A kérdező kommentje:
Akkor is köteles megtéríteni a kárt a munkavállalónak, ha nem szakemberekkel végezteti a munkákat hanem betanított munkásokkal?
2010. máj. 7. 10:02
 5/23 A kérdező kommentje:
Már mint a munkavállaló
2010. máj. 7. 10:04
 6/23 A kérdező kommentje:
Fixre volt bejelentve, a többit óra alapján fizette ki. 16 órákat dolgoztak, sokszor hajnali 3-ra ért haza, 6-ra meg ment vissza. De gondolom nem érdemes pereskedni, mert nem tudjuk bizonyítani.
2010. máj. 7. 10:06
 7/23 anonim ***** válasza:
76%
A földmunka nem szakmunka. Tehát az, hogy van egy földterület amit ki kell ásni, az segédmunkának nevezhető. Mivel vágta el? Csákánnyal?
2010. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom mivel, de azt hiszem ásott felette és azzal.
2010. máj. 7. 10:47
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vonhat semmit.
2010. máj. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Délután megy be elszámolni (mert felmondott, mivel sikerült a szakmájában elhelyezkedni).
2010. máj. 7. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!