Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki havi 176 órába van...

Ha valaki havi 176 órába van bejelentve, de ehelyett 264 órát dolgozik, az fekete munka? És a törvény elítélhet miatta, vagy a munkáltatót ítélik el?

Figyelt kérdés
2017. jan. 29. 19:15
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Mivel tudok olyan munkahelyekről ahol havi 352 órát dolgoznak és csak 204 órába vannak bejelentve. (Két jelenléti ívet írnak alá). Ilyenkor mi a teendő?
2017. jan. 29. 19:21
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
2017. jan. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%
Ha valaki havi 352 órát dolgozik az bolond. Az ilyet nem kell sajnálni.
2017. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Aki ennyit dolgozik az túlélő, mert leher csak így tarthatja el a családját utolsó.


Ha nem egy elkényeztetett szemétláda lennél, te is tudnád milyen az életben a szenvedés, a kilátástalanság, a kín. Aki ezek után nem öngyilkos lesz (ami teljesen érthető és sajnálandó), az nagyon kemény ember.

2017. jan. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ne csinálj semmit gondolom önszántából teszi mert kell a lóvé. Bár én is dolgoztam olyan helyen ahol bevállaltak havi 31 napot 12 órában. Ja és önszántukból csak azért mert megkérték őket. Mondhattak volna nemet is legalább hétvégente. De nem ők mentek. Persze volt aki ott esett össze infarktusban 35 évesen. Biztos megérte
2017. jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Magyarország munka alapú társadalom, az élet értelme a munka. Ezzel a mentalitással nem csoda, hogy ilyenek a munkáltatók is, megtehetik.


Sokkal többet dolgozol, mégis kevesebbet keresel mint nyugaton kevesebb munkával tennéd. Ez persze nem baj, mi így vagyunk boldogok.

2017. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Úgy beszélsz mintha az emberek akaratán múlna pedig ez nem igaz
2017. jan. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Valamilyen szempontból a munkavállalótól is függ. De kérdés az hogy fekete munka-e vagy nem? Illetve ha kiderül hogy fekete, akkor a törvény kit büntet meg? A munkáltatót, vagy a munkavállalót (én a munkáltatót vonnám felelősségre mondjuk mivel a munkavállaló kivan szolgáltatva)
2017. jan. 29. 20:28
 9/23 A kérdező kommentje:

"Aki ennyit dolgozik az túlélő, mert leher csak így tarthatja el a családját utolsó.


Ha nem egy elkényeztetett szemétláda lennél, te is tudnád milyen az életben a szenvedés, a kilátástalanság, a kín. Aki ezek után nem öngyilkos lesz (ami teljesen érthető és sajnálandó), az nagyon kemény ember."

Nem vagyok elkényesztett kis szemétláda. Miből gondolod azt hogy szemét láda vagyok? Vagy hogy el vagyok kényesztetve?

2017. jan. 29. 20:32
 10/23 anonim ***** válasza:
Nem ez a szürke munka. A fekete munka az amikor a fizetése 100%-kát adózatlanul, bejelentés nélkül kapja a szürke meg amikor fele be van azért jelentve.
2017. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!