Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hagyatéki leltárba belekerül...

A hagyatéki leltárba belekerül a nekem ajándékozott ingatlan?

Figyelt kérdés

Nagypapám nemrégiben elhunyt, de 2 éve nekem ajándékozott egy ingatlant. A fia (nagybácsikám) egy züllött alak, akivel nem tartjuk a kapcsolatot sem, apjával sem tartotta és szerintem nem is tud róla, hogy nekem ajándékozta a papa azt az ingatlant. Viszont a hagyatékin biztos megjelenik a nagybácsikám. Úgy tudom még így is beleszámít a köteles rész alapjába ez az ingatlan, mivel még nem telt el 10 év az ajándékozás óta, ergo még követelhet belőle bizonyos köteles részt. Igaz ez?

Egyáltalán a hagyatékin ki fog derülni ez, hogy 2 éve nekem ajándékozta a papa ezt az ingatlant? Bekerül a hagyatéki leltárba?


2017. jan. 6. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Ha neked ajándékozta és ez be is van jegyezve, akkor az ingatlan a tied. Nem kerül a hagyatékba, így nincs is köteles rész.

A nagybácsikád az ajándékozást támadhatná meg, nevezetesen, hogy nem volt beszámítható a nagypapád. De mivel ezeket a szerződéseket ügyvéd írja, akinek meg kell győződnie, hogy az aláírók szabad akaratból, beszámítható állapotban tették, így nem sok értelme lenne megtámadnia.

2017. jan. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, a kötelesrész alapjába be fog számitani. Az ingatlannyilvántartásból tudni fog erről az ajándékozásról közjegyző, tehát beveszi a leltárba szerintem. A hagyaték felosztásakor a "züllöttség" nem számit... a vérrokonság számít.
2017. jan. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De a jó hír az, hogy az új Ptk-val a kötelesrész mértéke most már csak egyharmad.
2017. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!