Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan ajándékozás esetén,...

Ingatlan ajándékozás esetén, ha az ajándékozott nem rokona az ajándékozónak, megvádolhatják pénzmosással?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
A kettőnek semmi köze egymáshoz!
2013. máj. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akár tyúklopással is. Csak tudni kell a vádat bizonyítani.
2013. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ajándékozni nemcsak rokonnak lehet! A pénzmosáshoz meg ebben a formában semmi köze, esetleg ha nem fizeti meg az ajándékozási illetéket(az ajándékozot), akkor az Illeték törvény alapján fog az ajándékozottal szemben eljárást indítani a NAV.
2013. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak arra gondoltam, ha egy egyszerű adás-vétel esetén is meg lehet vádolni ezzel valakit, akkor ajándékozás esetén is megtudják csinálni. A bizonyítási kötelezettséget pedig úgy játszák ki, hogy titkos számítási rendszerekre hivatkoznak. Azokat a "védekezési", illetve bizonyítási eszközöket, lehetőségeket, amelyek az állampolgárok rendelkezésére állnak: internetes hirdetések,ingatlan irodák adatai, előzetesen dokumentált szakértői vélemények stb, megmagyarázhatatlan módon hivatalból elutasítják. Amennyiben utólag árat akarnak emelni.
2013. máj. 31. 10:55
 5/8 balkalolka ***** válasza:
"Titkos számítási módszerekre" hivatkozásnál be lehet lengetni az ügyészségi vizsgálatot, fellebvitelt ahol független ingatlanos szakértő szakvéleményét lehet kérni, ilyen ugyanis NINCS, be is baszna ha lenne.
2013. máj. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt nyilatkozták, hogy (ha utólag árat akarnak emelni) nem fogadják el az előzetesen elkészíttetett igazságügyi ingatlan értékbecslői szakvéleményeket sem, csak az ő saját(os) titkosított számítási módszerüket!:) Továbbá kiemelték, hogy ők nem veszik figyelembe az aktuális ún. piaci ingatlan árakat sem. Merthogy piaci árak jelenleg valójában nincsenek, csak a magánszemélyek hirdetései vannak, amelyek állításuk szerint nem mérvadóak, és azokra természetesen nem is lehet hivatkozni. Az ingatlan irodák pedig szintén kizárólag a magánszemélyek hirdetési adatait dolgozzák fel, nekik sincsen semmilyen más hivatalos forrásuk, így az ingatlan irodák adataira sem lehet hivatkozni, ha ők árat akarnak emelni utólag.


Lényegében védekezésképtelenné tették az állampolgárokat arra az esetre, ha ők utólag fel akarják emelni egy ingatlan eladási árát. Magukat pedig felmentették a bizonyítási kötelezettség alól a titkosított módszerekre hivatkozva :)

2013. máj. 31. 15:00
 7/8 Merida Attila válasza:
A pénzmosás vádja csak akkor jöhet elő, ha bebizonyosodik, hogy az ajándékozás valójában visszterhes vagyonszerzés ( adásvétel ) volt. Ebben az esetben viszont az okirathamisítás bűncselekményt is elkövették a szerződő felek.
2013. jún. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ingatlant soha nem lehetett egyszerűen átíratni valakinek a nevére, mindig csak ajándékozási szerződéssel, vagy adás-vételi szerződéssel lehetett?


Melyik kormány és mikor találta ki és vezette be az ajándékozási szerződést? Csak azért, mert annyira valószerűtlenül magas az illetéke, hogy szinte kifizethetetlen.

2013. jún. 2. 11:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!