Milyen módon vehetnek nekem házat a szüleim az én nevemre anélkül, hogy esetleges válás során vagyonmegosztásra kerüljön sor a férjemmel?
Pontosabban ha a szüleim nekem ajándékoznák vagy adományoznák az megoldás lenne? és ez milyen többletköltséggel jár?
előre is köszi a válaszokat!
Jelenleg férjnél vagy már? Ha igen, az ajándékozási szerződésbe bele kell írni, hogy azt neked személyesen, s nem kettőtöknek ajándékozzák a szüleid.
Ha még nem vagy férjnél, akkor mindenképp a különvagyonod lesz a házasságkötés után is.
Pontosan, ahogy az első írta. Ha nem vagy házas, semmi gond, hiszen a különvagyonod. Ha házas vagy, fontos, hogy a te névre szóló ajándékod legyen. De ezt mjd az ügyvéd tudni fogja, hogy mit írjon.
1952. évi IV. törvény a házasságról, a családról és a gyámságról
28. § (1) A házastárs különvagyonához tartozik:
a) a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,
b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,
c) a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,
d) a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.
A fenti válaszok nem vettek figyelembe egy momentumot, nevezetesen, hogy a ház még nincs meg, most akarják a szüleid a nevedre megvenni. Ha még nem vagy házas, akkor tényleg semmi gond. Kiválasztás, megállapodás árban, ügyvéd, szerződéskötés a te nevedre, tehát hivatalosan te leszel a vevő, a szüleid pedig fizetnek. Ha már házas vagy, az a biztonságosabb, ha a szüleid megveszik a saját nevükre, és egyidejűleg csináltok egy ajándékozási szerződést a javadra. Az ügyvéd az adásvételi szerződést benyújtja pl. szerdán a földhivatalhoz, akkor széljegyre kerül, az ajándékozásit pedig benyújtja csütörtökön. Az első esetben vagy egy ügyvédi költség az adásvételire (általában a vételár 1-2%-a), a földhivatali eljárási költség (nemrégiben kb. 7000 Ft volt) és az átírási illeték. A második esetben plusz költségként jelenik meg az ajándékozási szerződés elkészítésének és a földhivatali eljárásnak a költsége.
Azért mindenképpen konzultáljatok ügyvéddel, de már fennálló házasságnál "viharos" válás esetén egy rámenős ügyvéd meg tudja támadni azt a tényt, hogy a nevedre vett házat tényleg a szüleid vették neked. Ha ugyanis pénzt kapsz tőlük ajándékba, akkor csak a pénz a te külön vagyonod, ami annak helyébe lép, jelen esetben a ház, az már közös lesz (ez egy korábbi infó részemről, lehet, hogy ebben a rohanó világban ez is változott).
Most férjnél vagy?
Ha nem akkor semmi gond a házasság előtt szerzet vagyon mindig külön vagyon marad. Csak házasság alatt ne ad el és vegyél egy másikat mert az már közös lenne. De erre találták ki a házassági szerződést.
Köszönöm mindenkinek az infót. igen,már házasok vagyunk és remélem azok is maradunk de sose lehet tudni.A férjemet nem szeretném belevonni a dolgokba,nem reagálna rá túl jól :-/ de a szüleim biztosítékot szeretnének arról,hogy ha esetleg válunk akkor nem én járok rosszul.Szerintem tisztább lenne ha az ő nevükön lenne és majd valamikor örökölnék de szerintük nekik egyszerűbb ha én vagyok a tulaj mert akkor könnyebb minden ügyintézés.
Még egyszer köszönöm mindenkinek! Neked is J.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!