Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez mennyire volt jogos?...

Ez mennyire volt jogos? Részletek lent

Figyelt kérdés
Aznap, amikor betöltöttem a 18. életévem, bementem egy hipermarketbe, és ott cigarettát akartam vásárolni, ám az eladó nem volt hajlandó kiszolgálni azzal az indokkal, hogy csak holnaptól érvényes ez, és különben sem én vagyok a képen(pedig én voltam..). Van erre valami jogszabály? Hogy csak az vehet szeszesitalt/dohányt aki már legalább 1 napja betöltötte a korhatárt? Vagy csak az eladó szórakozott? Köszönöm a választ.
2010. máj. 4. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak az eladó szórakozott, vagy nem tudta kiszámolni az életkorodat xD. Ha legközelebb ilyen történik valakivel, akkor emlegest a panaszkönyvet.
2010. máj. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen ez 1 hülyeség nem igazoltathat és nincs is joga kérdöre vonni amit mondasz az ,hogy nem adott neked puszta sz*rrágás volt már bocsánat.
2010. máj. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
ugyanígy jártam énis :D és szeretném megtudni énis h ez jogos volt-e !
2010. máj. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az életkorodat ilyen esetben igazolnod kell!

Ha megtetted, és nem szolgáltak ki, akkor panaszkönyv+ üzletvezető, és nem emlegetni, hanem követelni! Aztán egy levél a Fogyasztóvédelemhez!

A következő ilyen esetnél hasra feküdve fogják kérni a vásárlót, hogy guggoljon le egy kicsit, hogy kinyalhassák neki...

2010. máj. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A személyimet megmutattam, és még sem adta ki. Indoka pontosan az volt, hogy mi van, ha este 11kor születtem, és akkor még nem töltöttem be a 18. életévem. Én ennek a logikáját nem értem, ha pl. 10-én születtem, akkor aznap töltöm be, és nem 11-én. Ennyi erővel 11-ét is írhatnának a személyes iratokra, mivel úgyis másnaptól érvényes? Mindenesetre nekem eléggé értelmetlen.
2010. máj. 7. 09:22
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

joga van megtagadni tőled a pia-cigi-vásárlást. jogosan.

őt rohadtul megbüntetik ha ilyenen rajtakapják.


spárban az eladónővel vitázott egy kiscsaj ,h kérte a személyiét. Egy idős nő meg mondta, h ez nem szemétség?

Mondta a pénztáros, hogy nem tehet róla, egy kollegáját emiatt rúgták ki egy hete, ő pedig nem akarja követni. Mutatott az előttem álló vélhetően 40éves uriemberre, h tőle biztos nem fogja elkérni. Rá,néz, és hát tőlem még talán elkérné (24 éves vagyok ,de fiatalosan nézek ki), én ezen csak mosolyogtam. Nem fog senki sem belepusztulni, hogy igazolnia kell magát.

2010. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

utólszó.

de a kérdező, már elmúlt 18, akkor miért büntetnék meg az eladót? nem értem

2010. máj. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
arról beszélek, h nem múlt el 18. ebből kifolyólag jobban vigyáznak.
2010. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
nekem a szülinapomon mikor kérte a személyimet,odaadtam, és azt mondta megkell kérdeznie h kiadhatja-e. majd visszajött és gúnyos mosollyal mondta h még NEM töltöttem be a 18at. mire mondtam h de itt van,nem látja? majd azt felelte hogy erről vmi papírt kell hoznom... :) nevetséges
2010. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!