Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál is volt, hogy elutasíto...

Másnál is volt, hogy elutasította a MÁK az amúgy jogos GYES igénylést? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Másodikkal terhes vagyok, november elején fog születni. Az első október végén lesz 2. Papíron visszamentem dolgozni, most kiveszem a szabijaimat, aztán táppénz. Természetesen lemondtam a GYEDről. A férjemnek viszont igényeltük a GYES-t ezzel egy időben.


MÁK: gyermekgondozási segély ügyében indult eljárást felfüggeszi. Indoklás: megállapították, hogy a GYES kérelem elbírálásához ADATOKRA VAN SZÜKSÉG a (Közép MO. regionális Egészségbiztosítási Pénztár) gyerek után estelegesen folyósított egészségbiztosítási pénzbeli ellátások időtartamára vonatkozóan.


Akkor most mi a fene van? A GYES igénylőlapon semmit nem kértek ilyet, hogycsatoljam mint dokumentum. Egyáltalán mit kell leadjunk? Igazolást arról, hogy a kisfiam után senki nem kap GYED-et?


Ha igen, akkor ezt honnan tudom beszerezni? Még 3 napom van a fellebbezésre (nem hagynak túl sok időt az embernek utánajárni...).


2010. máj. 11. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

szia

az eljárás felfüggesztése nem egyenlő az elutasítással, amint megvannak a papírok előveszik az iratot és elbírálják

csak olyan adatokat kérhetnek ami a birtokodban van, vagy amit ők be tudnak szerezni, ez meghosszabbítja az eljárást, addig az ügyet félreteszik, azaz felfüggesztik


amennyiben elutasították 15 napon belül lehet fellebbezni, a postai átvételtől számítva, ezt viszont szigorúan be kell tartani


azt írod adatokat kérnek, nem lehet h nem pontosan volt kitöltve a nyomtatvány, vagy nem csatoltad a dokumentumok fénymásolatait(születési akk, szig, lakcímkártya, taj-kártya, meg hasonlók)


az biztos, h ilyen esetben a hivatalok egymás közt futnak egy kört, nehogy állambácsi túl sok pénzt fizessen ki, ha megszületik a baba, az apa-gyest azonnal mondjátok le, különben vissza kell fizetni (mi most fizettünk vissza másfél havi gyest)


sok sikert a közigazgatás útvesztőiben

2010. máj. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vilcsianyuja ***** válasza:
igen, én is úgy gondolom, hogy egymás közt lerendezi a MÁK és az OEP, csak téged kötelesek értesíteni a felfüggesztésről.
2010. máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!