Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki lehet cseréltetni így a...

Ki lehet cseréltetni így a terméket?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy közel 100.000 ft-os forgószéket, melynek combtámasza is van, tehát az ülés két szélén, van egy kis szárny, ami felfelé áll.

Ezzel az a probléma, hogy a combtámaszok miatt kisebb az ülés szélessége, tehát kisebb az ülőterem, és nagyon nyomja a combomat a támasz.


Ebben az esetben kérhetem azt, hogy kicseréljük egy másik székre, ami olcsóbb (mert ugye ezen nincs támasz), és a fentmaradó összeget levásárlom?


Felhívtam a honlapon található telefonszámot, egy hölgy felvette, és aztmondta, szerinte működni fog a dolog, és írjak nekik e-mailt.

Nos írtam levelet, és van egy bővítményem a böngészőben, mely mutatja, hogy elolvasták e a levelet.

Kétszer is elolvasták, és nem igen akarnak visszajelezni, hogy ez lehetséges e, és mielőtt megkérdezi valaki, az átvételtől való 3. munkanapon jeleztem feléjük.



2016. dec. 13. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Bármit rendelsz a neten, visszaküldheted néhány (8 vagy 14?) napon belül. Amúgy ha 100 ezerért vennék egy fotelt, biztos kipróbálnám előtte.
2016. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Visszaküldheted mindenféle indok nélkül is x napig. Azt hiszem, 14. De neten megtalálod pontosan. Csak a postaköltséget neked kell fizetni.
2016. dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Mivel a termék a leírásod alapján nem műszaki hibás, csak a te igényeidnek nem felel meg, a népiesen három napos garanciának nevezett dolog nem él. Ha neten rendelted, 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól és ha a termékben nem okoztál kárt, kötelesek visszavenni és visszafizetni a pénzt (a számlán/garjegyen/weboldalon lévő infókat olvasd el, hogyan állhatsz el a vásárlástól és járj el úgy). Kivételt képez, ha a szék egyedi termék és kifejezetten neked készítették.


Ha nem neten rendelted, hanem a boltban, akkor más a helyzet. Ha a bolt úgy dönt, visszaveheti az árut (amennyiben teljesíteni tudod a feltételeiket, mint pl. csomagolás megléte, sértetlen állapot vagy amit mondanak), jófejségből kicserélheti neked, de a törvény semmire sem kötelezi őket. Ebben az esetben ragaszkodhatnak a levásárláshoz.

2016. dec. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, főleg az utolsónak. :)

Abban az esetben is kicseréli, ha a gázliftet nem tudom kiszedni a csillagból?

Mert ugye ha ráülök a székre, akkor csúszik be a helyére a gázlift, és azt csak svédfogóval lehet kiszedni, kalapáccsal nem akarom mert akkor lejön a festék :)

2016. dec. 13. 12:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!