Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Neten vásárolt termék cserénél...

Neten vásárolt termék cserénél a bolt megteheti azt, hogy kötelez engem, hogy futárral cseréltessem ki a terméket?

Figyelt kérdés

Rossz a méret az inghez amit rendeltem. Szeretném kicserélni a webáruháznál, gondoltam visszaviszem a székhelyükre azonban azt írják ezt nem lehet csak futárral. Ez azért problémás mert az is pénz lenne, hogy oda küldöm meg az is, hogy ők visszaküldik, ezzel olyan mintha kétszer vettem volna meg az ingem, kb jobban járok ha a pénzt kérem vissza.

Adminisztrációs okokra hivatkoznak de nem értem, hogy miért nem lehet, hogy mondjuk egy ismerősöm viszi el vagy én. Nem is cserélném ott ki helyben csak leadom azt annyi. Ezt megtehetik?


2016. dec. 5. 20:25
 1/2 anonim válasza:
Elméletileg, ha rossz v. hibás a termék akkor a futár visszaviheti és kérheted azt a netshoptól hogy visszaadják a pénzedet vagy a másik megvásárlása esetén számítsák be annak árát ergó olcsóbbért adni. Erre nekik kéne egyfajta szabályzatot az oldalukon feltüntetni.
2016. dec. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Igen, ajánlhatnak egy bizonyos futárcéget, jellemzően azt amelyikkel ők is szerződésben állnak.

Egyébként a futár és a postai csomagfeladás nem igazán tér el a fizetendő összeg tekintetében. Ráadásul a futár házhoz jön, szóval még a postára sem kell elmenned, valamint meg sem kell címezni a csomagot, mert a futár hozza a "matricát" amit rátesz.

Amikor egy webshop-ban vásárolsz, egyben elfogadod azt is hogy amennyiben valamilyen indokkal elállsz a termék megvásárlásától, azt a saját költségeden vagy köteles visszajuttatni hozzájuk. Azok a webshopok amik nem rendelkeznek üzletekkel, azoknál nincs mód a személyes bevitelre.

2017. jan. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!