Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki érti hogy mit akarnak?

Valaki érti hogy mit akarnak?

Figyelt kérdés
[link]
2016. dec. 6. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Egy remek új magyar találmány. [link]
2016. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindenképp kell válaszolni? Komolyan nem értem.
2016. dec. 6. 21:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem válaszolni kell, hanem fizetni.

A szokásos bikkfanyelv, szerencsétlen sem a joghoz, sem a tárgyhoz nem ért, összeollózott valamit és évek óta alkalmazza.

Beadtál egy ingatlan bejegyzési kérelmet. Ennek elintézési időtartamáról törvény rendelkezik. Ez a "hatóság" azt mondja, hogy egy időpontig dönt. Vagy elutasít, vagy bejegyez. Arról nem rendelkezik, hogy mi legyen, ha ez megtörtnik (értelemszerűen: ha elutasít, nem jegyzik be a földhivatalban, ha bejegyez, te vagy a tulajdonos). Ha azonban eddig az ideig nem lesz mégse döntés, akkor fizetned kell 6600-Ft-ot.

Még egyszerűbben: földhivatali ingatlan bejegyzése iránti kérelemnek egyfelől vannak feltételei (hogy miféle iratokat kell bemutatni), másfelől a bejegyzés 6600 forintba kerül. Amíg az iratok hiányosak és a pénz nincs befizetve, a hatóság ne dönt (más szóval az ügy áll, akár a végtelenségig).

2016. dec. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!


Arról nincs semmi hogy hogyan és milyen úton kell fizetni. Szeretném bejegyeztetni természetesen! Mi lenne a következő lépés?


(Én külföldön élek, a szüleimhez ment ez a levél és ők fényképezték le telefonnal, nem tudom hogy volt-e más a borítékban).

2016. dec. 6. 23:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Pontosan annak a szervezetnek kell fizetni, aki a kérelmet kapta. És van honlapja, onnan minden megtudható. De ingatlan bejegyzése csak adásvételi szerződéssel (örökléssel) lehetséges, amit viszont kötelező ügyvédnek intézni. Azaz itt is kell lennie ügyvédnek. És ha ő nem tudja/nem akarja tudni mit kell tennie, az bizony nagy baj.
2016. dec. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Abban a hitben voltam, hogy az ügyvéd elintézett mindent. Ingatlanirodán keresztül vettem az ingatlant és még akkor kifizettem az ügyvédi költséget, még elérhetőséget sem cseréltünk. Az adásvételi szerződésből ő is kapott egy példányt. Abban a hitben voltam, hogy mindent elintéz. Továbbítom neki a levelet, mindenesetre köszönöm szépen!

2016. dec. 7. 10:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok, szép nagy ökörséget bírtatok leírni. Nem az ügyfélnek kell fizetni, hanem a hatóság fogja visszafizetni azt a 6600 forintot, ha december X napjáig nem hoz döntést. Mint azt a wikipedia cikkben is leírták, csak hát el kéne olvasni.
2016. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!


Elküldtem e-mailben az ügyvédnek, majd biztos válaszol valamit. Ha nem kell az a hatalmas nagy összeg akkor nincs semmi teendőm?


(Elolvastam a Wikipédia cikket, de sokkal okosabb nem lettem.)

2016. dec. 7. 16:33
 9/9 A kérdező kommentje:

Nos, írt az ügyvéd, hogy nem kell fizetni senkinek, ők fognak ha nem döntenek a határidőn belül. Köszi mindenkinek!


(leírtam, hátha valakinek később ugyanilyen problémája lesz és hasonlóan informált mint én)

2016. dec. 7. 19:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!