Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem viselem el a termeszetelle...

Nem viselem el a termeszetellenesen viselkedo embereket! Meg a barataimtol is undorodom amikor azt latom, hogy meg akarnak felelni embereknek. Tudom, hogy sokmindenkinek betegesen hangzik, de van valaki aki erti mirol beszelek?

Figyelt kérdés
vannak barataim, de sokszor meg nekik se ,sot a csaladomnak se mondhatom el a velemenyem, mert ok mar teljesen reszeve valtak az oket korulvevo vilagnak!
2009. jan. 13. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
A viselkedésed eléggé természetellenes :S
2009. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ, milyen fajta ez a megfelelés. Mert ha mondjuk azért csinál homlokegyenesen mást, mint amit szeretne, mert mások elvárják ezt tőle, vagy nem is csinálná, hát az tényleg nem jó. De azért gondolj bele, te is többarcú vagy, mint mindenki más, hisz a szüleidnek, tanároknak, néniknek nem mondasz olyat, amit a barátodnak mondasz, vagy nem úgy, vagy másképp is viselkedsz. Mindenkivel szemben van egy-egy szereped, ez szerintem természetes, de attól még te nem leszel más, kétszínű vagy alattvaló, mint ahogy a te ismerőseid sem, ha minden emberrel szemben van egyfajta "szerepük". De mondom, az más kérdés, ha megfeleés céljából tesznek, mondanak oylat, amit nem úgy gondolnak.
2009. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Az emberekben eredendően ott van a beilleszkedés ösztöne és vágya, ezért gyakran tesznek olyan dolgokat ami maguktól nem is jutna eszükbe.. ez egy bizonyos fokig természetes.. nem feltétlenül kell mindíg csak a saját fejünk után menni. De egyébként a kérdésed hallatán én azt érzem, hogy te is elvárnád az emberektől hogy megfelejenek neked...
2009. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Ez nem természetellenes részükről. Sőt, így természetes. Az ember alapvetően falkaszellemű élőlény. És szüksége van arra, hogy megfeleljen más embereknek, hogy ők elfogadják. És ezért egymást majmolják (majomszokás - nem véletlen a kifejezés).

Mellesleg nekem is hányingerem van az ilyentől. Még jobban is, mint neked - ugyanis nekem nincsenek barátaim sem, és nem is akarok egyet se. Belőlem pl. hiányzik ez a dolog, mivel én nem akarok senkinek megfelelni - önmagamon kívül. (Talán önző vagyok, de hát ki nem? Legalább nem vagyok álszent! ;) )

Inkább magányos típus vagyok, és nem is kedvelem az embereket általában.


Szóval nem vagy ezzel egyedül. :)

2009. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 yuda ***** válasza:
61%

Ha valaki beilleszkedik a társadalomba,részévé válik,azt hívják szocializációnak-és aki nem tud,vagy nem akar,azt pedig antiszociálisnak,rosszabb esetben deviánsnak.


A jól szocializált emberek előbbre viszik a társadalmat,megbékélést hoznak,dolgoznak,előbbre jutnak,jó kapcsolataik vannak,betartják az általános társadalmi,erkölcsi szabályokat.


Mondhatnál példát,mire gondolsz,mert úgy érthetőbb lenne -még az is lehet,igazad van?!-csak ez így kevés.

2009. jan. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!