Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ellenőrt súlyosan bántalmaz...

Az ellenőrt súlyosan bántalmazó utasnak miért ilyen "gyenge" büntetést akarnak csak adni?

Figyelt kérdés

Van cikk róla a neten.

Tavaly Debrecenben a villamoson gy jegy nélküli utas nagyon agresszíven viselkedett az ellenőrrel és amikor az ellenőr meg akarta büntetni,az utas úgy lefejelte,hogy betőrt az ellenőr orra. Orrcsont törést szenvedett. 8 napon túl gyógyuló sérülései lettek.

Az ügyészség még most emelt vádat közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntett valamint súlyos testi sértés miatt,vagy a kettő egy bűncselekmény nem tudom.

Valamint az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott ami azt jelenti,hogy nem fog űlni a kedves utas.


Mikor ezt a cikket olvastam mérgelődtem magamban,hogy egy ilyen bűncselekmény miatt miért nem egyenesen letöltendőt indítványoznak? Gyenge ez az ügyészség. Én ha büntetlen előéletű is lenne,amkor is ha nem a maximum időt de kb. egy év letöltendőt indítványoznék. Azt senki ne mondja nekem ,hogy "lehet azért nem zárják el csak felfüggesztett lesz mert büntetlen előéletű. Ugyanis van sok olyan utcai rablás,hogy hiába büntetlen előéletű volt a kedves" czakó " úr egyszer rabolt és a rablásért letőltendőt indítványoztak.

Ne erre az esetre miért nem letőltendőt indítványoznak? Ez azért nem egy olyan ügy,hogy a pajkos gyerek ellopott egy telefont és kap egy felfüggesztettet vagy egy pénzbírságot,azt még megértem de azt már nem ,hogy egy ilyen orrcsonttörésért és súlyos testi sértésért csak felfüggesztettet indítványozzanak. Ez azért sokkal nagyobb ügy mint egy telefon lopás.


Nem értem,hogy milyenek ezek a mai törvények de lehet azért még esély a letöltendőre ugyanis ez csak az ügyészség indítványa,lehet a bíró úgy gondolja,hogy letöltendőre fogja ítélni amit meg is érdemelne amit csinált azért.


Ti mit szóltok ehhez?



2016. máj. 2. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Mert cigány.
2016. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:
100%
Nem nagyon van hely a börtönökben, azért csak azt csukják le, akit nagyon muszáj. Sajnos...
2016. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Ezzel szemben nemrég valakit megbírságoltak, mert a magával vitt félliteres palackból vizet ivott a debreceni villamoson. Ugyanis tilos enni, inni a járművön a szabályzat értelmében, a kamera felvette, az ellenőr nem mérlegelhet, megbüntették a renitenst.


Elvégre rendnek kell lennie.

2016. máj. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az ivási tilalmat feloldották 2-3 napja,ezért inni ismét szabad.
2016. máj. 2. 22:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egész ellenőrzési rendszer rossz. Ha elektrónikus jegyek lennének, beléptetőkapuk minden megállóban, akkor nem volna ez az állandó konfliktusforrás.

De mivel van olyan tanár aki betöri a tanítványa orrát és még csak eljárás sem indul, ezért a felfüggesztett börtönt is túl súlyosnak tartom. A gyerek nagyobb védelmet érdemel mint a kedves ellenőr.

2016. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!