Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretnék vasárolni egy...

Szeretnék vasárolni egy Karambit kést. Az erre vonatkozó jogszabályokról szeretnék felvilágosítást kérni, mert amit kinéztem magamnak kerek 7cm es valahol azt irják hogy a tartása az már büntetést von maga után mert fegyvernek minősül?

Figyelt kérdés

2016. márc. 5. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:

8cm-es pengehossz van meghatározva a törvényben.

Ez alatt mindenféle következmény nélkül hordható egy kés az utcán.

De a karambit egyébként támadó fegyver, és nem mellesleg nagyon veszélyes(saját magadra is), szóval ha azzal összekaszabolsz valakit az nem jogos önvédelem lesz.


Amúgy tényleg nagyon veszélyes... nekem is van. Mire megtanultam rendesen pörgetni, használni nem egyszer magamba vágtam :D vigyázz vele.


Nézelődj itt.: [link]

2016. márc. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Baromság. 8cm-nél hosszabb pengéjű szúró-vágóeszközt nem lehet utcán hordani. A kenyérszelető kés 30cm, akkor az már egyenesen tömegpusztító fegyver vagy mi?
2016. márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vásárolhatsz.

Kés tartása, pengehossztól függetlenül nem bűncselekmény és nem is jogsértés.

Ha magaddal hordod közterületen, az már igen, amennyiben a pengehossz a 8 cm-t meghaladja.

2016. márc. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2


A törvény szerint igen!


"Sérülés okozására alkalmas, a közbiztonságra különösen veszélyes eszköz."

2016. márc. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A tömegpusztitó fegyveren jót nevettem. :)
2016. márc. 5. 23:52
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Kenyerek hatalmas tömegeit képes elpusztítani egy ilyen fegyver.
2016. márc. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!