Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek hogy megnyerjem a...

Mit tehetek hogy megnyerjem a gyerekelhelyezési pert?

Figyelt kérdés
5 év után kimondták a válást lassan 2 éve ideiglnenesen nekem az anyának itélték és itt élünk széoen jól tanul agyerek, jol megértjük egymást szerető környezetben van a szakértőnek 3x mondta, velem szeretne az édesanyával maradni. msota bíró elsőfokon az apának itélte mert az egyik szakértő azt állította h biplláris beteg vagyok. ami nem igaz másik szakértő nem állította ezt. a volt férj a papírokat atlálta meg amivel ezt diagnosztizálták az alatt az évek alatt míg egyutt (3 evig a valoper alatt az ideiglenes dontésig) voltunk, életem pokol volt. nem érzem magam betegnek az a helyzet azzá tett. mikor utána voltam vizsgálaton egészséges pszichét állapitottak meg nálam. mit lehet tenni? masodfokon fellebbezni? ill. agyi vizsgálat? ugy hallottam, az kimutatja a fehérje mennyiségen vagy nem tudom min keresztül, ha az illető bipoláris.

2016. nov. 25. 04:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Továbbá... nem jogerős az ítélet még. tegnap mondták ki elsőfokon. csak akkor érvényes, ha jogerőre emelkedik? akkor eddig nem kell kivenni az iskolából?
2016. nov. 25. 04:55
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Hát nagyon sajnálom kérdező a helyzeted. Amikor összeállt veled és gyereket csinált, akkor vajon miért nem tartott zavartnak? Miért csak a válópereknél hozakodnak elő ilyenekkel? Olyan szánalmas az ilyen.

Ami az ismeretségi körömben zajlik válás, ott az apa azért akarja magának a gyerekeket, hogy ne kelljen gyerektartást fizetni, ő kapja a családit és az adókedvezményt. Nagyon gusztustalan dolgokat tett azért, hogy az anyát ugyanilyen helyzetbe hozza. Ott az anya fogadott egy ügyvédet, mert ennyi szennyből nem tudott volna kimászni egyedül.

2016. nov. 25. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
54%
Fellebbezzetek! Ügyvéddel! Szerintem meg nem jogeros! Es tamadj! Muszáj küzdened! Muszáj jo ügyvédet fogadnod!
2016. nov. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
55%

Mindenképpen fellebbezz! Amíg nem jogerős és nincs új ítélet, addig nálad a gyerek.

Keress egy jó ügyvédet és semmi gond nem lesz.

2016. nov. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

sajna a bipolarisok jelentos resze nem erzi magat betegnek. En meg ilyen feherje vizsgalatrol nem hallottam, azt hogy beteg vagy a pszichiater allapitja meg.


Onmagaban egyebkent az hogy bipolaris vagy meg nem lenne indok arra hogy elvegyek a gyereket.

2016. nov. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
A bipoláris zavart, a mai "hivatalos" álláspont szerint nem lehet csak úgy elhagyni. Tünetmentessé tehető és kezelhető. Ehhez a megelőző gyógyszerszedés is hozzátartozik és ha a Te kezelőorvosod igazolja, hogy folyammatos monitorozás, ellenőrzés alatt vagy, így pedig tünetmentes, akkor ez nem akadályoz meg téged a gyermek tökéletes ellátásában és arra sem indok, hogy elvegyék Tőled. Viszont ez nem mezei major depresszió, olyan meg nem nagyon akad, hogy valaki ukkmukkfukk 1-2 év alatt spontán gyógyul, még akkor sem, ha a sulyosbító, környezeti körülmények megszűntek, avagy javultak. Ergo olyat állítani, hogy neked kutya bajod felesleges, mert egy bíróságon sem fogják eéfogadni, lévén ilyen álláspont nem létezik jelenleg. Az már igen, amit mondtam, hogy kezelt, kontrollált, diagnosztizált, tünetmentes beteg vagy, aki teljes életet élhet, de ezt a szakértők, akiket említettél biztosan elmondták és elmondják a bíróságon is a másodfokú tárgyaláson, hisz itt nem csak a papírokkal kell dodálózni, ténylegesen el kell mondja egy klinikai szakpszichológus, hogy mi értendó ez alatt pontosan és te hol illyeszkedsz ebbe a képbe. Ez nagyon szomorú mindenesetre, de bipolárás zavarból nem szoktak csak úgy kisétálni emberek, kezelés nélkül pedig igen szélsőséges sémákat is mutathat. ergo arra kel rámenni, hogy kontroll, monitor alart vagy és az alatt is maradsz a jövőben is, avval nem nagyon ehet vitázni, hiszen még skizofrén diagnózissal is nevelnek gyereket, ha folyamatos az orvosi kontroll és felügyelt terápia alatt áll a páciens. Én kérnék új vizsgálatot és szakvéleményt a kezelőorvostól, továbbá idéztetnék be a tárgyalásra független szakértőt, aki lefesti, elmagyarázza a helyzetedet. valóban vannak az agyban kémiai zavarok, de nem úgy működik, hogy fehérjevizsgálat (ezt nem is értem) által megállapítható ki beteg,ki nem. A bipoláris zavar kialakulásának pontos okai máig sem ismeretek, de amiben mindenki egyetért, hogy egy veleszületett genetikus hajlam alapján öröklődik, így nem levetkőzhető pusztán avval, hogy javulnak a környezeti körülmények és ritkán marad rejtve ennyire sokáig, hisz azt monddtad a válóper alatt jött elő. Biztos jó a diagnózis? Az esetek döntő többségében legkésőbb a huszas évek elejére jelentkezeik. továbbra is a már említetteket tudnám jószándékkal javasolni, mert ha ilyen hirtelen jött-ment ténylegesen, ahogy állítod, akkor az nem bipoláris zavar, hanem félrediagnosztizált major depreszzió, ha pedig a diagnózis pontos, akkor a betegségbelátás hiánya miatt magad nem jelenthteted ki, hogy jobban vagy, éppkézláb pszichiáter meg nem ad olyan szakvélemyént, hogy "elmúlt", maximum olyat, hogy "kezelés alatt".
2016. nov. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Off: elnézést a rengeteg félreütésért, remélem azért érthető.
2016. nov. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ügyvéd? Felelősen ennyi információ alapján senki nem tud neked tanácsot adni.
2016. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!