Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki egy ilyen pulóvert...

Ha valaki egy ilyen pulóvert vásárol, azt korlátozhatják annak viselésében?

Figyelt kérdés

[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


Vonatkozhat erre ebből valami?


2. Mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra; ez a jog magában foglalja mindenfajta adat és gondolat határokra való tekintet nélküli - szóban, írásban, nyomtatásban, művészi formában vagy bármilyen más tetszése szerinti módon történő - keresésének, megismerésének és terjesztésének szabadságát is.


3. Az e cikk 2. bekezdésében meghatározott jogok gyakorlása különleges kötelességekkel és felelősséggel jár. Ennélfogva az bizonyos korlátozásoknak vethető alá, ezek azonban csak olyanok lehetnek, amelyeket a törvény kifejezetten megállapít és amelyek


a.) mások jogainak vagy jó hírnevének tiszteletben tartása, illetőleg


b.) az állambiztonság vagy a közrend, a közegészség vagy a közerkölcs védelme érdekében szükségesek."


2016. nov. 21. 20:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem közterületen csak elfedve hordhatod, különben garázdaságot követsz el. Van egy olyan jogszabály, hogy undort, félelmet, megbotránkoztatást másokban nem kelthetsz.
2016. nov. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%
Nade ez hülyeség, mert ez alapján az összes csövet el kellene zárni valahova, csak hogy szélsőbbségesebb példát ne hozza.
2016. nov. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Na kérdező a jogi szempont számít a legkevésbé.

Korlátoznának? Előfordulhat, de mit számít?

Sokkal fontosabb, mit gondolnak rólad ezek után. Jó, ha hasonszőrűek között vagy állandóan, ott fel sem tűnik. Na de ha szélesebb térbe mégy, akkor a te megítélésed valahol az alsó fertályon lesz. És ez hatni fog a lehetőségeidre. Tehát hogy mire jutsz, az attól (is) függ, miként viselkedsz.

2016. nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Én ennyire nem vagyok hason szőrös, de ha lennék, pont az számítana nekem legkevésbé, hogy emiatt mit gondolnak rólam a hátukon szőrösek. :D Jogi kérdés: Hordhat ilyet bárki bárhol, vagy sem?
2016. nov. 22. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!