Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nagykereskedés vásárol...

Ha nagykereskedés vásárol kiskereskedéstől, akkor mind a nagykernek, mind a kiskernek meg kell fizetnie az ÁFÁ-t?

Figyelt kérdés

2012. aug. 11. 18:27
 1/6 rémuralom ***** válasza:
Miért vásárolna egy nagyker egy kiskertől?
2012. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az áfa teljesen független attól, hogy kis- vagy nagyker valaki. Ez csak gyakorlati megkülönböztetés, mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznak.
2012. aug. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igen
2012. aug. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fura a kérdésed...


A lényeg hogy normál esetben az mindig ÁFÁ-s.

Magyarán én áfával terhelten veszem meg a terméket amit megfizettem az államnak. Ha viszont én is továbbadom akkor az áfát visszaigénylem az államtól! Így végeredményben én az áfamentes árat fizettem meg mert az áfát visszakaptam. Akinek eladtam az már az árat+a hasznomat+az áfát fizette! Ha ő az utolsó a sorban akkor csak ő fizette meg az áfát!!


Magyarán egy termékre csak 1 áfa kerül megfizetésre a végső fogyasztó által! A többiek ezt bár kifizetik de vissza is kapják!

Persze ma már van fordított áfa meg minden más de neked elég az alapot ismerned.

2012. aug. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 piszkosfred válasza:

Az utolsó válasz helyes, de azért pontosítanám.

A rendszer neve különbözeti Áfa. Tehát a vételi áron szereplő Áfát a kereskedő visszaigényli ugyanakkor az árréssel emelt áron eladott termék után befizeti, tehát őt csak az úgynevezett hozzáadott érték utáni adórész terheli. A sor végén ott a fogyasztó aki az egészet megfizeti.

2012. aug. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Véletlen fordítva írtam a kérdést, tehát kisker nagykertől. De a lényeget értettétek. Arra gondoltam, hogy van e Magyarországon olyan, hogy többszörös forgalmi adó fizetés. El akartam olvasni a vonatkozó jogszabályt, de most hétvégén kva sokat melóztam és nagyon korán keltem. Rá is kerestem, a 2007. évi CXXVII. törvény tartalmazza az ÁFA fizetés szabályait.

2012. aug. 12. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!