Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a tenndo? Hogy mondhatnek...

Mi a tenndo? Hogy mondhatnek le a lakasomrol?

Figyelt kérdés
Szoval a szuleim vettek nekem egy lakast amikor megszulettem. En vagyok a tulajdonos, a szuleim a haszonelvezok. Abba a lakasba soha nem volt se kulcsom, se belepesem. Nagymamam meghalt kb 10 eve, azota ures, es azota nincs fizetve a kozoskoltseg. 2010-ben toltpttem a 18-at, es kaptam egy levelet egy ugyvedi irodatol, miszerint tobb millioval tartozom a tarsashaznak. Anyukam lemondana a maga reszerol, nem erdekli, edesapam mar kemeny dio. Leultem megbeszelni vele a dolgotN hogy adjuk el szb, de vegeredmenyben 20 evvel ezelotti serelmeit sorolta ujra es ujra, hogy anyam mekkora k...va stb. Vegul feladtam. Ez volt talan 5 eve. Elerni nem tudom, telefonszamat nem tudom, e-mailre nem valaszol. Mit tehetek? Lemondhatok a tulajdonjogomrol? Nem akarom ezt az egeszet, hanynom kell a csaladomtol, ettol a kepmutato "szeretettol" nem erdekel a lakas se. Eladni ugyse fogjuk mert a szuleim nem kommunikalnak en viszont fizetni nem tudok, nem is akarok, csak szabadulnek a lakastol.
2016. nov. 21. 06:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Kerem a moderatorokat hagyjak itt, itt tobb valasz jon, es valahol csaladi dolog is. Nagyon koszonom.
2016. nov. 21. 06:01
 2/10 anonim ***** válasza:
Hívd fel az ügyvédi irodát, akitől kaptad a levelet, vagy pedig keress egy ügyvédet magadnak, mert anélkül sajnos nem fog ez menni.
2016. nov. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Eladhatod, ha te vagy a tulajdonos, de mivel haszonélvezet van rajta, nem lesz egyszerű. Esetleg ajándékozás egy alapítványnak.
2016. nov. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem adhatom el a haszonelvezok beleegyezese nelkul, apam meg mar csak puszta szivatasbol se menne bele.
2016. nov. 21. 12:20
 5/10 anonim ***** válasza:
De, eladhatod. A haszonelvezonek nincs beleszolasa a tulajdonjogba. Simán eladhatod, de esélyes, hogy nem lesznek jelentkező, hiszen a haszonélvezet rajta marad. Esetleg megemlitheted a szülőknek, hogy el ajandekozod egy alapítványnak, vagy el hogy eladod mit tudom én, 100ezeret, ha nem hajlandóak semmi kompromisszumra
2016. nov. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Haszonélvező beleegyezése nem szükséges az eladáshoz, csak a haszonélvezet megváltásához.

Adósságod marad, hiába szabadulsz meg a lakástól, az a te neveden van. Keress egy ügyvédet.


Ha ők a haszonélvezők, akkor az adósságot is nekik kellene fizetni, mivel nekik kellett volna a közös költséget fizetni, nem?

2016. nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tehat akarmi.van ki kell fizetnem a tartozas osszeget? De basszus...nem en kertem ezt a rohadt lakast. Eletemben 10x voltam benne talan.


Linkelnetek valamit errol a haszonelvezetrol? En ugy tudtam az o beleegyezesuk nelkul se kiadni se eladni nem lehet. Akkor milyen joga van a haszonelevezonek? Ezek szerint ha el akarom adni leverhetem a zarat, kicsereltethetem es johetnek nezni a vevok?

2016. nov. 21. 14:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, a zárat épp nem cserelheted le és a vevők se mehetnek be azon engedelyuk nélkül. Neked mint tulajdonosnak jogod van eladni, de az új tulaj csak akkor léphet be, csak akkor hasznalhatja az ingatlant, ha azt a haszonelvezo engedi. Ezért nehéz eladni, hiszen a többség azért vesz lakást, hogy ott éljen. Neked befektetot kellene találni, akit nem zavar, hogy nem hasznalhatja az ingatlant.
2016. nov. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy ertem igy a tulajdonjog ertelmet.


Koszonom a segitseget mindenkinek!

2016. nov. 21. 18:02
 10/10 anonim ***** válasza:
2016. nov. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!