Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám erőlteti a továbbtan...

Édesanyám erőlteti a továbbtanulást, de én nem így tervezem a jövőmet. Mégis mit mondhatnék még?

Figyelt kérdés

Most fogom végezni a 2 éves logisztikus OKJ képzésemet, és ezután úgy gondoltam neki állok állást keresni. Persze most is bújom az állásokat és a gyakorlati helyem is tervben van úgyhogy komolyan gondolom.

2 éves képzésemből ez az év számomra szörnyen leterhelő, idegileg már hetek óta kivagyok annyira kikészít. Sajnos csak párom tudja legfőképpen hogy már néha-néha fizikálisan is megmutatkozott rajtam :( Éppen ezért is érzem azt, hogy nem nekem lenne való az egyetem, még ha el is tudnám végezni, nem akarok úgy járni mint most. Mert ennél jobb nem lehet. És akkor csak egy OKJ-ról beszélek, ami mások szerint nem ér semmit...

Már sokszor emlegettem anyának, hogy ne nagyon gondolkodjon abba hogy továbbmennék, de folyamatosan mutogatja az egyetemeket, én meg csak mosolygok és mondom jól van. Egyszerűen nem tudok neki erről beszélni, mert csak kimegy a fülén amit mondok. Eléggé rosszul esik, és tartok is tőle hogy majd vizsgák után jön a kérdés, hogy mi lesz kislányom...

Mellesleg, ha szóba kerülne miért félek ennyire ettől a gondolattól, lélekben azt érzem hogy nagyon magához akar "kötni", fél attól, hogy felnövök és ez sok mindenben megmutatkozik.


2015. okt. 27. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mond el anyukádnak, hogy dolgozni szeretnél, mert most nem lenne értelme tovább tanulnod. Nincs olyan, amit szeretnél és aminek hasznát vennéd.

Ha majd dolgozol, akkor majd tudni fogod, hogy merre érdemes tovább menni, miben kell még magad képezni. És akkor folytathatod majd a tanulást munka mellett is. De nem kell feltétlenül egyetemben gondolkodni. Egy jó szakma sokszor többet ér.

2015. okt. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Diplomával se könnyebb elhelyezkedni, főleg, ha nincs is olyan elképzelésed, amit tanulni majd dolgozni szeretnél.

Hozzátenném, egyik barátnőm az egyetem UTÁN végezte el OKJ-n a logisztikust, gyakorlatilag rögtön kapott munkát, és most ezzel a szakmával keres 300ezret.

2015. okt. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
82%

Főleg, hogy mivel nem használod le az államilag támogatott féléveket, ezért az életed folyamán bármikor megcsinálhatsz egy egyetemet ingyen (járulékos költségekkel persze, de egy komolyabb fizetős szak önmagában kerül annyiban, hogy a lakhatás stb. az szinte ingyennek tűnne)


Gondolom nem akarja, hogy úgy lépj ki az életbe, hogy nem adott meg neked mindent, amit meglehetett volna adnia neked....ez a szülők dolga, hogy néha olyanra próbálja rávenni a gyerekét, amit max csak évek múlva tudnál értékelni (de az is lehet, hogy ahogy előre látod, hogy fordítva sülne el)

(valószínűleg abban a generációban nőtt fel, amiben mindenkinek azt szajkózták, hogy tanulj, mert diplomával szép az élet....éééss....ezért van most szakmából hiány....)

2015. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem 20 évesen már nem kell azon gondolkodnod, hogy hogy felelj meg az anyukád elvárásainak. befejezed az okj-t, elköltözöl, (vagy már el is költöztél), keresel munkát, és élsz, ahogy tudsz és ahogy akarsz. ennyi.

kényszeríteni nyilván nem tud. tehát fölösleges ezen agyalni.

2015. okt. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Tudom, hogy sablon duma, de jót akar neked. Egy diplomával sokkal többre mész, főleg ha olyan szakon végzel amire van is kereslet. Persze az egyetem nehéz, de hidd el senki nem úgy kezdi hogy hú Na ez gyerekjáték, én is hasonlóan gondolkodtam mint te, hogy ezt én nem tudom/akarom megcsinálni, de végül anyum "benyomott" egy kis trükkel és azóta nagyon nagyon hálás vagyok neki és nem bántam meg egyáltalán :) plusz ha úgy érzed tényleg nem neked való abbahagyhatod bármikor.
2015. okt. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit nem ér az egyetem hogy idegileg kikészülj miatta. Mondd meg neki hogy neked ez a szakma tetszik és szivesen dolgoznál benne. Egyetemnél meg arra figyelni kell hogy nem csinálod végig a szakot, vissza kell fizetni a féléveket.
2015. okt. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
mindenki tudja, hogy szinte esélytelen hogy több év munka után valaki visszamenjen tanulni.. és ha valamire akarsz menni akkor menj egyetemre amíg teheted. Vagy most görcsölsz 3-4 évet és utána élhetsz mint hal a vízben, vagy végig gürizheted a hátralévő életedet pincérként, asszisztensként, pénztárosként stb. Persze lehet most a könnyebb utat választani, de szerintem sok olyat hallhattál hogy sokan mennyire megbánták hogy anno nem tanultak tovább. Nem azt mondom hogy diploma nélkül nem lehet jól élni, Steve Jobsnak sincs stb de ha 1 millióból egynek bejön.. Úgyhogy inkább erőltesd meg magad, sokan kibírták már :)
2015. okt. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
persze, jó ötlet tanulni, (én is továbbtanultam), de nem mindenkinek ez az útja. Ha ennyire stresszel, és nincs kedve hozzá, akkor csak az anyja kedvéért szerintem ne csinálja. Különben meg tovább lehet tanulni később is, munka mellett is, stb. Nekem a többedik diplomám 30-on túl lett meg. Levelező szak is van a világon. De egyébként nappalira is lehet járni, nem gáz, vannak emberek idősebben is, nem lennél kivétel. De ha sosem szerzel diplomát, igazából az sem baj. A fő, hogy boldog legyél.
2015. okt. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyukad akarja, hogy egyetemet vegezz, legyen felsofoku vegzettseged. Ahhh micsoda nember, mas meg vigan megvan koromepitesbol. Helyedben orulnek, ha anyud tamogatna abban hogy felsooktatasban reszt vehess, tudod, olyan jol hangzik, es annyi helyen meg fogjak kerdezni mi a vegzettseged. Hidd el anyud jot akar neked! Erdekes, hogy nem esik le neked, hogy magadnak tanulsz.
2015. nov. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon úgy látod hogy butus vagyok, de tévedsz :) Nem azért tanulok, ha más megkérdezze hogy milyen végzettségem van, azért már jobb ember leszek. Ha már tanulok, vagy tanulnék, akkor tudjam hogy azt szeretem. Neked csak a másoknak való megfelelés számít?
2015. nov. 17. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!