Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lenne bármilyen negatív...

Lenne bármilyen negatív következménye rám nézve ha valaki betörne a házamba míg nem vagyok itthon, de a házbantartott kutyám megölné?

Figyelt kérdés

2016. okt. 27. 09:11
 1/4 tetro ***** válasza:
100%
Nem.
2016. okt. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Shai-Hulud ***** válasza:
47%

Igen, lenne. Pontosabban nem közvetlenül rád, hanem a kutyádra. Azt az állatot, amelyik emberre támad, megfigyelik, és ha úgy ítélik, el is altatják. Mindenképpen megakadályozandó dolog, hogy egy kutya embert öljön. Ugyanúgy felelsz érte, mintha a kutyád az utcán támadott volna meg valakit. (A kutyának nincsenek "erkölcsi megfontolásai", nem azért támadja meg a betörőt, mert az bűntettet követ el.)


Ha te magad ölöd meg a betörőt, az is csak akkor nem büntetendő, ha (azt vallod hogy) úgy vélted, hogy veszély fenyegeti az életedet. De ha tudatában voltál, hogy a betörő nem tör az életedre, akkor nincs önvédelmi helyzet, akkor nincs jogod megölni.

2016. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Egyébként értem miért írtad a kérdést. A fagyállós gazda halálos csapdát állított...
2016. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azèrt írtam mert a szomszèdunk bántotta a kutyánkat ès egyedül nem mer kimenni így ha nem vagyunk itthon akkor is bentvan. + olvastam egy kèrdèst itt gyk-n a fegyverviselèsről ès arról jutott ez eszembe hogy mi nem vagyunk itthon, kint nincs kutya ès ha valaki betörne a kuty meg jól megtèpnè( mert most hogy kimenni nem mer, bent is úgy viselkedik az idegenekkel meg a legtöbb ismerőssel mint eddig kint, de ha rászólok nem bánt senkit)
2016. okt. 27. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!