Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öröklésben szereték segítséget...

Katica9193 kérdése:

Öröklésben szereték segítséget kérni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan segítségben szeretnék választ kapni, hogy 2014. November 2-án édesapam meghalt. Igy a tesverem en es anyukam lettuk az orokosok! Sajnos a hazon hitel van igy azt is orokoltuk. Most anyam FÉL éve van egyutt egy uj pasival es decemberbe osszehazasodnak..nagymamam 1 evvel ezelott halt meg, sikerult el adni a hazat igy anyukam es a tesvere fele fele aranyban oszzozik. Ebbol nagyjabol a fel haz hitelt kitudja fizetni. Es marad fent 3 millio hitel kb..sajnos odaig fajul a helyzet hogy hiaba konyorgom anyunak hogy csinaljunk egy olyat hogy vegrendelet ir ram meg a tesveremre ( aki beteg es otthonban van) vagy irjanak egy lemondo nyilatkozatot hogy a csavoja lemondd a mi reszunkre az o reszerol ha anyu egyszer meghal. De en vagyok a hibas meg a szemet hogy en az utukba akarok allni. Kerdesem az lenne hogy ilyenkor mik a teendok? Kell e attol tartanom hogy ha egyszer anyu meghal akkor a ferje orokli az o reszet? Es osztozkodnunk kell a tesverremmel rajta? Mert nekunk o egy senki! Orolok hogy anya boldog, hogy nincsen egyedul de mi lesz kesobb? Milesz ha elmulik a rozsaszin kod es jonnek a bajok? Mi lesz akkor? Egy anyanak nem a gyermekei jovojere kene gondolni? Egy olyan embert akar bebiztositani aki alberletbol koltozott hozza, es aki nekunk nem az apank? Surgetik az eskuvot csak nem tudom miert.. kertem anyutol segitseget mert nagy szar helyzetbe vagyunk a ferjemmel..van hitelunk es csak annyit kertem hogy ha tud akkor 30ezret nem e tudni adni hogy a fent allo hitelt kifizethessuk?! Erre az volt a valasz hogy hat nem tudom lesz e penz meg most az eskuvore kell meg erre arra... kerdem en tenyleg fontosabb az eskuvo? A lanya egy pici szobaba kuporog mert nem tud elkolzotni..ott lakunk aposnal 6an egy lakasban..es ennyivel nem tud segiteni? De arra van oenz hogy 80 ezer ftos karikagyurut vegyenek, etterembe mennyenek meg naszutra? Bocsanat hogy hosszu lett, meg ha vannak helyesirasi hibak de nagyon ideges vagyok es remeg a kezem... :(

2016. okt. 19. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!

Ez nagyon bonyolult.

Minden városban, faluban van az önkormányzat által létrehozott INGYENES jogsegélyszolgálat, kérj ott segítséget.

Az önkormányzatnál megmondják mikor van az ügyvéd fogadónapja.

Ha kell, még az írásbeli beadványokat is elkészítik.

Jobban jársz, mintha itt jól-rosszul tippelgetünk.

2016. okt. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a házból anyukád részét te meg a testvéred öröklitek, ha ö meghalna. Az új barátja addig semmire sem tarthat jogot, amíg nincsenek összeházasodva. HA anyuka´d férje lenne, akkor anyukéd lakrészére kaphatna haszonélvezeti jogot, de nem örököl, mivel abban a házban élnek.


Viszont kérhetitek a közös tuljadon megszsüntetését, akkor a házat kényzserértékesítik, és a bejövö összeget (az eladási ár minusz az adóság) a tulajdoni hányad arányában elosztják, amely összeggel mindenki saját belátása sezrint gazdálkodik. Ebben az esetben a ház elvész, viszont nincs többé vitás helyzet.

2016. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Alapveto problemak vannak a felfogasoddal. Anyukad resze az ove, azt csinal vele amit akar. Ha holnap odaadja az egeszet az uj csavonak akkor az is rendben van, valojaban semmi kozotok hozza.


Szerintem ne acsingozz arra ami nem a tied.


Lemondo nyilatkozat? Ugyan miert?

2016. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Úgy tudom házastárs nem örököl ingatlant, ha már az megvolt a házasság előtt. A kérdés persze, hogy a pasi fog-e szervezkedni, hogy anyukád írasson rá részt. Ha nem írnak semmit, szerintem nem kell osztozkodnotok.
2016. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
#3-hoz csatlakozom és javaslom, ne ácsingózz olyanra, ami nem a tiéd. Anyád nyugodtan megteheti, hogy az új csávójának ajándékozza mindenét és abba sincs beleszólásod. Csak azzal tervezz, amid neked van és amit te a két kezed munkájával meg tudsz teremteni. Anyádtól meg ne sajnáld azt a kevés örömet, ami maradt neki az életen. Egyébként meg általában örülj annak, hogy egyáltalán bármiféle öröklésben kedvezményezett vagy, mert hányan vannak olyanok, akik soha, senkitől, semmit nem örökölnek...
2016. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 5-ös! Légyszi magyarázd azt is meg, hogy ha a kérdező nem ácsingózhat az édesanyja házára, mert nem a két keze munkája gyümölcse, akkor az ürge miért is? :) Ő biztos megdolgozott érte, a logikád alapján. ;-)
2016. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
:D:D:D bocs de nem tudtad hogy örökséget csak házassággal nem kap meg a másik? az az egyik amit a házasság lévén nem kap meg a férj (jelen esetben), mivel házasság során csak a házasság során szerzett vagyon lesz a közös(ebbe az örökség nem tartozik bele).
2016. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%

Ez a sztori már ott elvérzik, hogy nem lehet hitelt örökölni, ha az több, mint a vagyoni öröksög.

Szorri, de ez megint gyenge kamu lett.

2016. okt. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Semmi kozunk hozza, nekunk sem, a kerdezonek sem.


Kizarolag az edesanyjanak meg az uj parjanak a dolga. Lehet hogy olyat kap tole ami siman meger egy fel hazat is, ki tudja?

2016. okt. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Zavarosan irtad le a helyzetet. Mindaz, amit anyukád bevisz a házasságba, az külön vagyon lesz, nem közös vagyon. De anyukád azt tesz vele, amit akar, akár ingyen is a pasijának ajándékozhatja vagy az utcasarki koldusnak, ehhez közöd nincs, mert az anyukádé. Nem világos, hogy a fennálló hitelből a rátok eső részt ti fizetitek-e vagy mindent anyukád fizet? Kaptok-e bérleti dijat a ház fele után? Jó persze, ilyet anyukától ugye nem kérünk, de esetleg a pasitól..? Miből gondolod, hogy anyukád előbb meghal mit a férje? Szóval sok itt a kérdés. A legkorrektebb megoldás az lenne, hogyha anyukád uj férje megvásárolná a tulajdonrészeteket. Egyébként mivel a lakás negyede a tied, akár beköltözni is jogod van oda...
2016. okt. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!