Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állampolgárság ebben az esetben?

Állampolgárság ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Apuka magyar állampolgár,anyuka szlovák.Született két gyermekülönböző, mindkettő Magyarországon.A kapcsolatuk megromlott, anyuka visszaköltözött Szlovákiába.A gyerekeknek maradt azóta is a magyar lakcím,itt senki nem kérte számon,hogy miért nem kezdték meg az iskolát Magyarországon,ott Szlovákiában pedig kérdés nélkül felettük őket.Nem értek semmit.Ezek szerint most ők milyen állampolgárságúak?
2016. szept. 9. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:

magyar állampolgárok

és szlovák állampolgárok is

2016. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Apuka szerint magyar,mert itt a lakcíme.Szóval kettős állampolgár.Semmilyen formában nem lehet akkor csak szlovák ugye?
2016. szept. 9. 22:00
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Milyen állampolgárságuak?

Hát milyen utlevelük van?

Ugye te nem anyukaja vagy...


Szlovák édesanya, így a gyerek is szlováknak születik, DE könnyitett honositással megkérheti a magyarállamolgárgáságot is.

2016. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem anyuka vagyok.A gyerekeknek magyar útlevelük van.Azért nem értettem én sem,mert logika alapján anyuka állampolgárságát gondolnám, de több oldalon olvastam,hogy mindkét szülőét megkapják.Onnantól nem volt tiszta, hogy külön mentek és a gyerekek már Szlovákiában élnek.
2016. szept. 9. 22:35
 5/7 anonim ***** válasza:

utolsó nem kell magyar állampolgárságot kérniük, mivel azok


"Magyarország Alaptörvénye

G) cikk

(1) Születésével a magyar állampolgár gyermeke magyar állampolgár."


Ha Magyarországon születtek, akkor az anyakönyvezés is megvolt.


Szlovákia szintén leszármazás útján osztogatja az állampolgárságot és mindkét ország el is ismeri a kettős állampolgárságot a 2010-es hiszti ellenére.

2016. szept. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kérdező, ha magyar útlevele van a gyerekeknek, hogy merült fel benned, hogy nem magyar állampolgárok?
2016. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak azért,mert itt sem óvoda,sem iskolakezdés miatt nem keresték őket sehonnan.Ilyenkor tudtommal tanköteles gyermek esetében,ha nem jelenik meg,akkor a jegyző felkeresi.A másik oka pedig az,hogy anyuka pedig állítja,hogy szlovákok.Szóval bennem pont ilyen káosz alakult ki,mert mindenki mást mond.Apa és anya is mást Beszél.Nekem a szomszédaim és azért kérdértem rá,mert ha ők nincsenek tisztában vele,akkor én nem csoda,hogy nem tudom.Egyik szérint magyar lakcím és iratok miatt magyar,a másik szerint szlovák anya,szlovák életvitelszerű tartózkodás és sima felvétel közoktatási intézménybe.Tényleg Köszönöm a válaszokat,nagyon érdekelt.
2016. szept. 9. 23:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!