Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire engednétek anyósotoka...

Mennyire engednétek anyósotokat közel a gyerekekhez ebben az esetben?

Figyelt kérdés

5 és 3 évesek. Első terhességem alatt mondta anyósom hogy hát biztos szeretni fogja, de csak a lánya gyerekeinél lehet biztos benne hogy a saját unokái. Ezt azóta amolyan szállóigeként használja. Sosem jött hozzánk, mindig mi vittük a gyerekeket.


A sógorom Kanadában kapott munkát, 3 hónapja költöztek. Azóta anyós érezhetően többet keresi a gyerekeket, már azt is mondta hogy elviszi őket játszótérre nélkülünk (eddig sosem volt velük úgy, hogy ne lettünk volna ott).

Úgy érzem, csak "pótléknak" használja a gyerekeket. Félek ha hazajönnek a sógornőmék akkor a mi gyerekeink megint le lesznek ejtve.


Ti mit gondoltok?


2016. aug. 16. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha normális a gyerekekkel, akkor hagynám, hogy kialakuljon egy jó viszony köztük.

Nyilván azért keresi most őket többet, mert sógorodék elmentek. De ez nem feltétlenül tudatos szerintem. Csak rájött, hogy hiányzik neki az unokázás. Ha jól elvan a ti gyerekeitekkel is, akkor miért ne. Ha szereti őket és közelebb kerülnek egymáshoz, akkor nem hiszem, hogy ejtené őket, ha majd hazajönnek a másik unokák.

Mondjuk én a beszólásán, hogy nem biztos benne, hogy az ő unokái annyira kiakadtam volna (főleg, hogy azóta is mondogatja), hogy lehet, hogy nem is vittem volna hozzá a gyerekeket. De hát amiatt nem szűnt meg a kapcsolat, akkor most sem kell aggódni szerintem.

2016. aug. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Én is anya vagyok, a leírtakat én nem tartom borzalmasan tragikusnak.

Persze nehéz írásban ezt kifejezni, de én nem gondolnék anyósomról sem rögtön a legrosszabbat a beszólása miatt- nem lehet, hogy egyszerűen ez neki egy amolyan szállóige, vagy egy rossz vicc (vagy ő maga érzi azt, hogy vicces, ha ilyeneket mondd a menyének?)


Na nem mentegetni szeretném, mert nagyon bárdolatlan egy beszólás, de ha egyébként egy egyszerű, jószándékú asszony az anyósod, akkor ezért kár összerúgni vele a port.


Az meg szerintem megint nem egy egetrengető dolog, hogy többet keres benneteket. Még akkor sem, ha egyenlően osztotta el az idejét az unikák/családok között.

Most, hogy az egyik család elment, akkor is több ideje maradna, ha eddig is patikamérlegen mérte volna a perceket :)

Én a helyedben szívesen fogadnám és persze, hogy rábíznék két óvodás gyereket- mi történhet? Legfeljebb jól érzik magukat, ha eddig is szerette a gyerekeket (márpedig nem írtad, hogy nem így lenne), akkor egy próbát megér.

Még a játszóterezés után is ráérsz eldönteni, hogy legközelebb legyen-e ilyen alkalom.


De jó ötlet lehet az, ha először közösen mentek a gyerekekkel akár játszótérre, akár programokra és kicsit háttérbe vonulva figyeled, hogy hogyan bánik velük.


Én simán el tudom fogadni, hogy vannak olyan nagyszülők, akiknek a fejében az van, hogy őket meg kell kérni, hozzájuk el kell vinni a kisunokát stb.- különben meg nem rossz emberek.

Nem lehet, hogy a te anyósod is inkább ilyen, mint gonosz boszorka? :)

2016. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kései Sirató ***** válasza:
86%

Én első körben megkérdezném, hogy tapasztalatból beszél-e, vagyis a férjem édesapja nem is az , akit annak gondol??

Szóval én ilyen primitív beszólás után nagyon elzárkóznék a vele való kapcsolattartástól.

2016. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Többször kértük hogy ne mondja mert nagyon nem vicces.


A lányához átment minden második nap, nyaralni vitte a gyerekeket. Nem várt meghívóra. Mi hívtuk, úgy sem jött. Apósom születésnapján látta először a nagyot amikor átmentünk köszönteni.

2016. aug. 16. 14:44
 5/7 A kérdező kommentje:
De egyébként nem azzal van bajom, hogy unokázni akar. Attól félek, hogy amikor hazajönnek sógorék akkor onnantól megint nem akar velük lenni.
2016. aug. 16. 14:47
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Én nem hinném, hogy mindezek után képes volnék odavinni a gyerekeimet, mert az lenne bennem, ha eddig nem volt rájuk kiváncsi, most nyilván csak pótlékra van szüksége. Az én gyerekeim az ő hozzáállása miatt pedig ne érezze magát kevesebbnek, ha felbukkannak sógorék mégis.

Meg úgy alapból egy ilyen felfogásu anyósra se férjem, sem én nem volnánk kiváncsiak. Lehetséges, hogy túl "érzékenyek" vagyunk.

2016. aug. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%
Beszéljétek meg, hogy akkor a jövőben is törődjön a gyerekekkel, ne ejtse őket, ha a sógorék hazajönnek. Ahogy olvasom, a gyerekeknek nem ártott eddig se, csak kevesebbet foglalkozott velük, én biztos nem állnék az útjába, hogy valamiféle kapcsolat kialakuljon köztük.
2016. aug. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!