Az önkormányzat anyakönyvi hivatala miért írhatja, hogy csak személyesen ad ki adatot? Milyen törvény van erre?
Hagyatéki ügyre, évekkel ezelőttire, amiből kihagytak.
És már kaptam ímélben adatot ugyanonnan, most mégis azt írják, hogy e-mailben, telefonon nem adnak ki adatot.
Változott valami 1-2 hónappal ezelőtt az adatszolgáltatásban?
"Nem tudom, hogy nem lenne-e indokoltabb egy másik közjegyzőnek átnézni az eddigieket."
Tényleg ennyi eszed van, hogy nem fogod fel, amit nyolcszor leírtam már?
A közjegyző nem ügyvéd, nem te választod!
A MOKK oldalon megvan, ki ILLETÉKES! Csak ő tud eljárni, senki más.
Ne szerencsétlenkedjél már itt ennyit.
21.57.
Nem én akarok másik közjegyzőt választani. Nyilvánvaló, hogy annak kéne másikat kijelölni, akinek ez a dolga.
És pont azért, mert az a közjegyző, aki nem "kereste" az egyik örököst, az nem lehet semleges. Mert már megmutatta, hogy nem volt az elsőre sem.
Ez nem igy megy kedves kérdező. Amikor valaki meghal, utána az önkormányzat illetékese behivja az egyik örököst, többnyire azt, aki az elhunyttal közös háztartásban lakott, házastársat, gyermeket, vagy aki a temetést intézte, és felvesznek egy hagyatéki leltárt és nyilatkozatot arról, hogy még kik tartoznak az örökösök közé , a házastárs nyilatkozik pl, hogy kik az elhunyt gyermekei. Utána kerül át az akta a közjegyzőhöz. A hagyatéki tárgyaláson a jegyzókönyvbe bekerül egy olyan mondat is, hogy a jelenlévő örökösök nyilatkoznak arról büntetőjogi felelősségük tudatában, hogy nincs tudomásuk más örökös létezéséről... Az meglehetősen durva eset, hogy a közjegyző nem hivja be a hagyatéki tárgyalásra az elhunyt egyik gyermekét... természetesen a közjegyzőknek van hozzáférésük az anyakönyvi adatokhoz és a lakcimnyilvántartáshoz, tehát nem is érthető, hogy miért nem hivtak meg...szóval elég furcsa, amit irsz. Ezek szerint pl. az anyukád is letagadott?
A közjegyzők 5 évig őrzik az iratokat a saját irodájukban, utána közjegyzői levéltárba kerülnek. Ami az esetedet illeti, az önkormányzatnál vszinűleg rájöttek, hogy az ügyedben valami gubanc van, és betartják a szabályokat. Igen, személyes adatokat csak meghatározott szabályok szerint lehet kiadni, egy szimpla emailben nem. Esetleg kérheted a lakóhelyeden üzemelő közjegyző segitségét, aki az irodájában téged beazonosit és ennek alapján bekéri az adatot az önkormányzattól, ez persze vszinűleg neked pénzbe fog kerülni, a közjegyzők nem ingyenesek.
23.03.
Nem tudom, hogy az anyukám mit mondott. Vagy mit nem mondott, mint ahogy testvérem címét se mondta meg nekem, pl. Szerintem, a személyiben benne kellene, hogy legyen, hogy hány gyereke van. Arról nem is beszélve, hogy kisvárosról van szó.
A hagyatéki eljárásban nem az volt, hogy "nem vagyok", hanem, hogy "lakcíme ismeretlen".
Még ha el is hitte a közjegyző, hogy nem tudják a címem -az anyukám meg a testvérem-, akkor is könnyen utánakereshetett volna. A közjegyző hatóság, akinek minden más hatóság, belügy-külügy-akármi minden információt kiad.
Ha hatóságtól nem kap adatot -ami nonszensz-, még mindig ottvan a Vöröskereszt keresőszolgálata.
A mai világban csak azt nem találják, akit nem keresnek. (Vagy aki nem akarja, hogy megtalálják.)
a személyiben már régóta nincsen benne a gyerekek neve, száma...
Azt honnan tudod, hogy a "lakcime ismeretlen" szerepelt veled kapcsolatban a hagyatéki iratokban, hogyha nem láttad az iratokat?
Ha jól értem, akkor úgy gondolod, hogy járt volna neked valami apukád hagyatékából. Szoros kapcsolatod nem lehetett apukáddal, ha évekkel a halála után vetted csak észre, hogy meghalt... ez persze nem befolyásolja azt a tényt, hogy jogilag örökös vagy.
Az, hogy a közjegyzőt hibáztatod, nem ésszerű dolog. A közjegyzők már sok-sok mindent láttak a hagyatéki tárgyalások során, elég edzettek. Egy olyan, hogy a "lakcime ismeretlen" , meg se kottyan nekik, fogják, és kideritik. De Te hol voltál?? Ha annyira kisváros, hogy a közjegyzőnek tudnia kéne a cimedet, akkor te hogyhogy nem hallottál az apukád elhunytáról? Szóval nem éppen világos ez az ügy. A közjegyzők nem szoktak ilyen alapdolgokban hibázni...
A közjegyző írta, hogy a lakcímem ismeretlen volt, amikor "jelentkeztem".
Igazából az önkormányzattól azt mondták, hogy a hagyatéki eljárásnak vége, és a közjegyzőtől -csak a nevét adták meg- kaphatok információt.
A közjegyző meg azt írta, hogy másnapra volt kitűzve a tárgyalás, és a lakcímem ismeretlen volt, azért nem értesített.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!