Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogom van-e saját lezárt...

Jogom van-e saját lezárt táskámba festékbombát tenni? És mi van ha valaki lopni akar és felrobban a bomba? Hibáztatható vagyok-e ezért? Sérülés nem lesz.

Figyelt kérdés

Munkahelyen több dolog tűnik el mostanában. Semmi komoly persze kinek mi a komoly, tűnt már el pénztárca 10.000-el pl.

De mi van ha mondjuk okmányokat lopnak.


Kérdésem.

Mi van akkor ha én kiteszek egy lezárt táskát, benne nyitásra robbanó festékbombával? Lehet ilyet kapni a neten. Sérülést nem okoz, ez igazából egy festékpatronba tett petárda. Viszont minden lemoshatatlan kék lesz, melyet nem old semmilyen szokványos hígító.


Mi lenne akkor? A rejtélyes tolvaj munkatárs (mert csak ott dolgozó lehet) jön nyitja a táskát, csatt és a pofájába robban a festék.

Mi lenne akkor? Lehetne engem ezért bármiben is hibáztatni?

Hát mit turkál az illető más zárt táskájában? Mert csak akkor robban ha nyitja.


2016. jún. 23. 10:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Elrejthetni elrejtheted a táskádban lopás gátlás céljából, de pl random emberekre nem robbanthatod rá az utcán, vagy pl valaki kocsijára, hogy kiszúrj vele...


A fegyver öl nem az ember...a tankot is lehet jó és rossz célra használni, mint szinte bármit...


23F

2016. jún. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

" hogy mi is a helyzet a festékbomba szabályozásával"


Nem tudom! Ezért tettem ki a kérdést! Hogy megtudjam mi a helyzet a JOGI szabályozásával!

Mert a termék nem engedélyköteles birtoklás terén. Vagyis én megvehetem.

De a petárdát is megvehetem mégis ha valakinek a gatyájába dugom az már baj.

2016. jún. 24. 10:14
 13/15 A kérdező kommentje:

"e pl random emberekre nem robbanthatod rá az utcán"


Ha valaki benyúl az engedélyem nélkül a lezárt táskámba suttyomban az ... az random ember?

2016. jún. 24. 10:15
 14/15 anonim ***** válasza:

pont ezt értettem rendeltetésszerű használat alatt...

tehát ha táskában van úgy valószínűleg lehet


23F

2016. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Mert uyge azt meg tudjuk hogy ha valaki bemászik a kerítésen a házamba és a kutyám széttépi én megyek a börtönbe.

Még akkor is ha meg volt kötve....

2016. jún. 24. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!