Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogom van-e saját lezárt...

Jogom van-e saját lezárt táskámba festékbombát tenni? És mi van ha valaki lopni akar és felrobban a bomba? Hibáztatható vagyok-e ezért? Sérülés nem lesz.

Figyelt kérdés

Munkahelyen több dolog tűnik el mostanában. Semmi komoly persze kinek mi a komoly, tűnt már el pénztárca 10.000-el pl.

De mi van ha mondjuk okmányokat lopnak.


Kérdésem.

Mi van akkor ha én kiteszek egy lezárt táskát, benne nyitásra robbanó festékbombával? Lehet ilyet kapni a neten. Sérülést nem okoz, ez igazából egy festékpatronba tett petárda. Viszont minden lemoshatatlan kék lesz, melyet nem old semmilyen szokványos hígító.


Mi lenne akkor? A rejtélyes tolvaj munkatárs (mert csak ott dolgozó lehet) jön nyitja a táskát, csatt és a pofájába robban a festék.

Mi lenne akkor? Lehetne engem ezért bármiben is hibáztatni?

Hát mit turkál az illető más zárt táskájában? Mert csak akkor robban ha nyitja.


2016. jún. 23. 10:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

erről egyszer volt kint egy kérdés, mármint valaki megcsinálta...

őt hazaküldték, nem tudom később kirúgták e, de ott egy takarító volt a tettes, aki valami fejes által került be...


23F

2016. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Itt van egy régebbi kérdés, bár nincs meg a vége a történetnek, és emiatt sokan kamura gyanakodtak.


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__6..

2016. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ez kamu.-


Elolvastam de semmi de derült ki arra vonatkozóan hogy mi lenne ha tényleg megcsinálnám.

Jogi háttere szabályozása ennek?

2016. jún. 23. 16:40
 4/15 anonim ***** válasza:
te táskád, azt tartasz benne, amit akarsz
2016. jún. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"te táskád, azt tartasz benne, amit akarsz"


valaki hozzáértő?

Uis ez kapitális baromság.


Példa. Megtörtént.

Kérdés: saját bortoshordómban a saját lezárt pincémben azt tartok ami akarok?

Válasz: nem. Olyannyira nem, hogy ha jön a tolvaj és én a boromba ami a saját lezárt hordómban a saját lezárt pincémebn van mondjuk faygállót töltök a tolvaj megissza és meghal-akkor én, a ház és a bor tulaja bíróság elé állok és elítélnek emberölésért.


Megtörtént eset. Itt Magyarországon pár éve.

2016. jún. 23. 19:22
 6/15 anonim ***** válasza:
az egy teljesen más jogi szituáció, ott eleve ártani akart valakinek, nem mellesleg törvény szerint vegyszer nem tárolható élelmiszernek szánt tárolóban
2016. jún. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

" nem mellesleg törvény szerint vegyszer nem tárolható "


Saját házamban? Akkor én is komolyan jogot sértek mert pl higító meg hipó van ilyen olyan üvegben flakonban ami épp adódik.

Meg még millió és millió helyen van ugyanígy.

2016. jún. 23. 22:00
 8/15 anonim ***** válasza:

"te táskád, azt tartasz benne, amit akarsz"

akkor a rendőr nem pattoghat, ha a táskában van egy pisztoly, vagy egy bomba? ez a terroristáknak jó hír...


vannak általános dolgok amiket tarthatsz a táskádban, de van rengeteg dolog amit jogszabályok szabályoznak/tiltanak...

mivel vásárolhatsz ilyen festékbombát, szerintem használni is használhatod RENDELTETÉSSZERŰEN! tehát nem szándékos károkozásra!

de jobb ha megkérdezed a boltban, ahol veszed, hogy milyen jogszabályok vonatkoznak erre...


23F

2016. jún. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"szerintem használni is használhatod RENDELTETÉSSZERŰEN!"



??? Te gondolkodsz mielőtt írsz valamit?

Mit jelent egy bomba RENDELTETÉSSZERŰ hazsnálata? Mi egy bomba rendeltetése létének célja? Hogy nézzük vitrinben bársonypárnán?


vagy az hogy robbanjon pusztítson?


Mi egy festékbomba rendeltetése? Az hogy lemoshatatlan oldhatatlan festékkel beszennyezzen mindent maga körül. Erre hozzák létre. Ha ezt nem teszi akkor minek az egész.


Szóval ha én robbantom a bombát és az pusztít az rendeltésszerű vagy nem? Érdekes lenne azt modnani hogy nem.

Mire való egy tank? Csak nem arra hogy romboljon zúzzon öljön?

2016. jún. 24. 07:25
 10/15 anonim ***** válasza:
Mivel mindenkinél mindent jobban tudsz, ugyan írd már le, hogy mi is a helyzet a festékbomba szabályozásával, meg hogy tulajdonképpen minek írtad ki a kérdést.
2016. jún. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!