Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nevemre iratott lakásomból...

A nevemre iratott lakásomból befolyó albérleti díjakat megkaphatom, ha 18 éves leszek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

(Nem tudtam, hova írjam a kérdést.)

Tehát van egy lakás, amit a nevemre irattak kiskoromban. Abban a lakásban albérlők vannak és az albérletből származó pénzt anya kapja meg. Van arra lehetőség, hogy amikor szeptemberben 18 éves leszek, ezt a pénzt én kapjam meg?

Köszi a válaszokat.


2010. ápr. 12. 21:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Te vagy szánalmas kérdező, nem jogoskodni kéne hanem beszélni anyukáddal hogy mi a gondod.
2010. ápr. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az ilyen 18éves szardarabok miatt tart itt a világ.
2010. ápr. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm 22:25-as válaszadó, erre voltam kíváncsi.
2010. ápr. 13. 05:08
 14/17 anonim ***** válasza:

22.25-ös válasz akkor igaz, ha:

legális MINDEN, tehát:

- A kérdező a maga keresetéből vette az ingatlant,

- Ha nem, akkor a kapott ajándék után befizette az adót,

- Az albérlőkkel szabályos szerződést kötöttek ÉS

- Az albérlők által fizetett bérleti díj után szabályosan adózik.

Na, ha ezek megvannak, akkor jöhetsz a joggal, kedves kérdező.

Ha ezek nem így vannak - mint ahogy tényleg nem így vannak -, akkor addig ott neked a JOG szót fel sem szabad hoznod.

A szüleid adnak, ha tudnak, hiszen eddig is adtak, ha tudtak.

Micsoda szöveg az, hogy ha 18 évesen kiköltözöm Angliába, otthon kevesebb lesz a szüleimnek a rezsi és ezért én JOGGAL kérek tőlük pénzt???? Anyám, gondolkozz már...

2010. ápr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Anyám, gondolkodtam.

Az ingatlan tulajdonosa egyéb intézkedés hiányában 18. életévének betöltésekor az ingatlan tulajdoni jogával kizárólagosan rendelkezhet. Amennyiben nincs haszonélvező, akkor a tulajdonos szedheti tulajdona hasznát. De el is adhatja (ezt haszonélvezővel együtt is megteheti), meg is terhelheti (szintúgy), stb.

Tehát a 18. életévének betöltését követően a szülők által kötött bérleti jogviszony a jogi cselekvőképesség beálltának okán a gyermekre száll át. Így rendelkezhet felette.

Bizonyára nem azért kapta a gyermek az ingatlant, hogy ne szedje hasznait és ne élvezze azt, ami ezzel jár. Valószínűleg az élete megkönnyítése okán vették neki, így ha ő nem lakik benne, és már a szüleivel sem lakik, miért NE a gyermek kapja az albérleti díjat? Ha a gyermek nem Angliába, hanem az ingatlanba költözik be, akkor is ugrott az albérleti díj.

Nem igazán értem azt a hozzáállást, amelyet itt egyes válaszolók nyomnak. Én soha nem mondtam azt, hogy perelje a szüleit és azt sem mondtam, hogy követeljen. Azt mondtam, hogy beszéljék meg, hogy hogyan tovább. Valószínűleg a szülők oda fogják adni a gyermeknek a pénzt.

Az pedig szintúgy nem "hülyeség" - és talán az előttem posztolónak kellene gondolkodni -, hogy ha egy ingatlant három helyett két ember használ, akkor az ingatlan járulékos költségei csökkennek. Tehát ezzel kvázi kompenzálódik az, hogy a szülők az ingatlanból befolyó bérleti díjat a gyermeknek adják. Így érthető, hogy mit jelent a "JOGOS". (Amúgy az a jogos, amely a hatályos jogszabályok szerint megilleti a kérdezőt. Márpedig a saját tulajdonának bérleti díja - ha a szülők nem haszonélvezők - megilleti a gyermeket, így az JOGOS. Az pedig nem volt kérdés, hogy ERKÖLCSÖS-e.)

2010. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én voltam az előtted posztoló és a legelső választ is én írtam.

ebben szóról szóra az van, amit te hosszan kifejtettél: joga bizonyára van rá, erkölcsi alapja semmi, ha ezt kérné tőlem a gyerek... a többit látod az első kommentben.

Szóval mindenben egyetértünk...

2010. ápr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
De még mindig nem világos, hogy mi a szülők álláspontja.
2010. ápr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!