A nevemre iratott lakásomból befolyó albérleti díjakat megkaphatom, ha 18 éves leszek? Bővebben lent.
(Nem tudtam, hova írjam a kérdést.)
Tehát van egy lakás, amit a nevemre irattak kiskoromban. Abban a lakásban albérlők vannak és az albérletből származó pénzt anya kapja meg. Van arra lehetőség, hogy amikor szeptemberben 18 éves leszek, ezt a pénzt én kapjam meg?
Köszi a válaszokat.
22.25-ös válasz akkor igaz, ha:
legális MINDEN, tehát:
- A kérdező a maga keresetéből vette az ingatlant,
- Ha nem, akkor a kapott ajándék után befizette az adót,
- Az albérlőkkel szabályos szerződést kötöttek ÉS
- Az albérlők által fizetett bérleti díj után szabályosan adózik.
Na, ha ezek megvannak, akkor jöhetsz a joggal, kedves kérdező.
Ha ezek nem így vannak - mint ahogy tényleg nem így vannak -, akkor addig ott neked a JOG szót fel sem szabad hoznod.
A szüleid adnak, ha tudnak, hiszen eddig is adtak, ha tudtak.
Micsoda szöveg az, hogy ha 18 évesen kiköltözöm Angliába, otthon kevesebb lesz a szüleimnek a rezsi és ezért én JOGGAL kérek tőlük pénzt???? Anyám, gondolkozz már...
Anyám, gondolkodtam.
Az ingatlan tulajdonosa egyéb intézkedés hiányában 18. életévének betöltésekor az ingatlan tulajdoni jogával kizárólagosan rendelkezhet. Amennyiben nincs haszonélvező, akkor a tulajdonos szedheti tulajdona hasznát. De el is adhatja (ezt haszonélvezővel együtt is megteheti), meg is terhelheti (szintúgy), stb.
Tehát a 18. életévének betöltését követően a szülők által kötött bérleti jogviszony a jogi cselekvőképesség beálltának okán a gyermekre száll át. Így rendelkezhet felette.
Bizonyára nem azért kapta a gyermek az ingatlant, hogy ne szedje hasznait és ne élvezze azt, ami ezzel jár. Valószínűleg az élete megkönnyítése okán vették neki, így ha ő nem lakik benne, és már a szüleivel sem lakik, miért NE a gyermek kapja az albérleti díjat? Ha a gyermek nem Angliába, hanem az ingatlanba költözik be, akkor is ugrott az albérleti díj.
Nem igazán értem azt a hozzáállást, amelyet itt egyes válaszolók nyomnak. Én soha nem mondtam azt, hogy perelje a szüleit és azt sem mondtam, hogy követeljen. Azt mondtam, hogy beszéljék meg, hogy hogyan tovább. Valószínűleg a szülők oda fogják adni a gyermeknek a pénzt.
Az pedig szintúgy nem "hülyeség" - és talán az előttem posztolónak kellene gondolkodni -, hogy ha egy ingatlant három helyett két ember használ, akkor az ingatlan járulékos költségei csökkennek. Tehát ezzel kvázi kompenzálódik az, hogy a szülők az ingatlanból befolyó bérleti díjat a gyermeknek adják. Így érthető, hogy mit jelent a "JOGOS". (Amúgy az a jogos, amely a hatályos jogszabályok szerint megilleti a kérdezőt. Márpedig a saját tulajdonának bérleti díja - ha a szülők nem haszonélvezők - megilleti a gyermeket, így az JOGOS. Az pedig nem volt kérdés, hogy ERKÖLCSÖS-e.)
Én voltam az előtted posztoló és a legelső választ is én írtam.
ebben szóról szóra az van, amit te hosszan kifejtettél: joga bizonyára van rá, erkölcsi alapja semmi, ha ezt kérné tőlem a gyerek... a többit látod az első kommentben.
Szóval mindenben egyetértünk...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!