Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nevemre iratott lakásomból...

A nevemre iratott lakásomból befolyó albérleti díjakat megkaphatom, ha 18 éves leszek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

(Nem tudtam, hova írjam a kérdést.)

Tehát van egy lakás, amit a nevemre irattak kiskoromban. Abban a lakásban albérlők vannak és az albérletből származó pénzt anya kapja meg. Van arra lehetőség, hogy amikor szeptemberben 18 éves leszek, ezt a pénzt én kapjam meg?

Köszi a válaszokat.


2010. ápr. 12. 21:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Hát, te is tudod, hogy névlegesen van a neveden, nem te kerested meg az árát. Szóval enyhén szólva is pofátlanság lenne a kérésed. jogilag bizonyára igazad van, gyakorlatilag nem állnék többé szóba veled, ha a gyerekem lennél és ezt így elővezetnéd nekem...

Örülj, hogy egy lakást kaptál...

Szerintem...

2010. ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%

Szóról szóra egyetértek az első válaszolóval!


Ha anyukád és apukád magától felajánlja, akkor van rá lehetőség, egyébként meg pofátlanság lenne tőlük elkérni.


Jogi lehetőségre gondolsz? Az attól is függ, hogy az albérlők be vannak-e jelentve, a szüleid adóznak-e az albérleti díj után? De ezt nem hinném... anélkül meg még jogi lehetőséged sincs, de azt meg végképp nem tudom elképzelni, hogy emiatt beperelnéd a szüleidet.

2010. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
10%
egyetértek az elsővel!!
2010. ápr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Úr isten, mit képzeltek már? Ki beszélt itt beperelésről, meg ilyen hülyeségekről? Csak azért kérdeztem, mert ki fogok költözni Angliába, és kelleni fog a pénz, ezért kérdeztem, hogy lehet-e olyan lehetőség, hogy én kapjam meg. Ez a világ ennyire elfajult? Szánalmas válaszokat kaptam.
2010. ápr. 12. 22:07
 5/17 anonim ***** válasza:
10%
Ez nem a világ elfajulása, hanem a pofátlanság kérdése. Az a lakás névleg van a neveden, lehet, hogy hivatalosan a tiéd, a gyakorlatban viszont ez is hozzájárul ahhoz, hogy megéljetek. A lehető legnagyobb pofátlanság odamenni a szüleidhez, és tartani a markod azok után, hogy felneveltek. Tartom, amit mondtam: odaadnám a pénzt, de azon túl egy fillért ne várj tőlem egész életedben! Nagyon szégyellném magam, ha ilyen hálátlan és haszonleső embert neveltem volna fel.
2010. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%

Mi vagyunk szánalmasak?

Az albérlet az anyukád által befektett pénz "kamata", azért adják ki az emberek a lakásukat ugyanis, hogy hasznuk legyen a befektetett pénzből. Az albérlő után festeni kell, stb.

Ha kimész Angliába, mire kell a pénz? Ha tanulsz, akkor eltartanak a szüleid, ahogy eddig is.

Ha dolgozol, lesz kereseted.

Nem értelek.

2010. ápr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%
Tudod, ha rámíratja a dohánygyárat névleg, attól még nem leszek dohánygyáros. És nem bezárásról volt szó, a hasznát most is kapja a család és hozzájárulnak az ő megélhetéséhez is, csak most már a kérdező tartaná a markát, mert elmúlik 18.
2010. ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
10%
Az nem derült ki, hogy mire fel ez a kérdés itt. A szüleid nem akarják neked adni a pénzt?
2010. ápr. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülőknek nincs haszonélvezete az ingatlanon, akkor a gyermek tizennyolcadik életévének betöltésekor (vagy hatósági nagykorúsításakor) az ingatlanból befolyó javak egy összegben megilletik. Tehát ha a nem nagykorú gyermek ingatlanát a szülők bérbe adták, akkor a bérleti díjat letéti számlán kell gyűjteni és - a szükséges ráfordításokkal csökkentve - a gyermek nagykorúsodásakor meg kell fizetni. - Ezt mondja a jog.


A valóságban azonban egy szülő-gyermek kapcsolat nem ennyire jogi, így minden megegyezés kérdése.

Hozzáteszem, hogy az előttem szólók igencsak "mellélőttek", mert a most még ott élő gyermek Angliába fog költözni, ezáltal az itthoni ingatlan rezsije és egyéb költsége csökkenni fog, tehát kvázi "jogos" igény, hogy azt amit eddig rá fordítottak adják oda. De ezért nem kötelezni kell senkit, sőt nem is követelni kell. Le kell ülni megbeszélni, hogy MIRE VAN LEHETŐSÉG. Ennyi az egész.

2010. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem meg a szülőknek maguktól kell, hogy felajánlják ezt a lehetőséget a gyereküknek. Ha nem teszik, erre nyilván okuk van, a gyerektől pedig pofátlanság lenne, ha ezt követelné. Ilyen egyszerű.
2010. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!