Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrendeletben egy anya...

Végrendeletben egy anya hagyhat-e haszonélvezeti jogot a fiára?

Figyelt kérdés
A lányával szemben, és én lennék a fiú. Konkrétan arról volna szó, hogy van egy háza (pontosabban gazdasági épülete, hátha ennek is jelentősége van), amit nem rámhagyna csak haszonélvezeti jogot biztosítana rá számomra. Rámhagyni nem akarja mert nem akarja a lányát sem teljesen kisemmizni, tehát ketten lennénk tulajok, így hogyha esetleg a jövőben én dobnám fel hamarabb a pacskert akkor rá szálljon a ház. De ezzel nekem nem is volna semmi gondom. Viszont addig is nem akarjuk, hogy közben eladhassa a házat, mert azt anya is és én is tudom hogy ha anya ezekről nem rendelkezik és törvényesen a két gyermekéé lesz a ház akkor a tesóm tuti hogy kipaterol innen hogy minél hamarabb kivehesse belőle a pénzét. Na ezt szeretnénk megakadályozni. Lehetséges ez? Vagy bármi más módon? Pl. mi van akkor ha nekem 51 a tesómnak pedig 49% tulajdonrészt adna? Ennek volna-e értelme?

2016. máj. 4. 17:05
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Ha biztosítani akarod magad,hogy soha ne lehessen kirakni akkor jobban jársz a haszon élvezettel.
2016. jún. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Amúgy, mint tulajdonos nem járkálhat oda be kénye- kedvére, amíg Te Vagy a haszon élvező. H ate ki akarod adni albérletbe akkor kiadod, annaka teljes ára Tiéd, ezért "haszon" élevezet, de pl ha van 10 gyümölcsfa az udvaron, annak eladod a termését az is a Tiéd. Itt eltudod olvasni a jogszabályokat pl [link]
2016. jún. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!