Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen lehetőségeket tudtok...

Milyen lehetőségeket tudtok még a szavazati jog szabályozására?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy a mostani szerintem defektes. Miért is?


18 éves kortól lehet szavazni halálunk napjáig. Namármost, nekem van egy ismerősöm, aki 17 éves, és nagyon benne van a politika témában, gyűjti az adatokat, hogy az utóbbi években mi történt a világpolitikában, a bankok mivel játszadoznak, hány ember halt meg hivatalosan a kapitalizmus miatt (meglepődnétek), mi történt Magyarországon az utóbbi pár évtizedben, milyen külföldi érdekcsoportnak mit adtak el hazánkból, az IMF-nek mennyivel tartozunk, mégsem szavazhat, mivel nem elég koros.

Ugyanakkor, a legtöbb szavazóképes polgár, amikor beszél nekik a felfedezéseiről, azt sem tudja miről beszél, néhányuknak foggalma sincs arról, hogy milyen párt van most hazánkban kormányon.


Ma találkoztam néhány nyugdíjas mamival a buszon, mellettük ültem. Éppen azon vitatkoztak, hogy ki mire fog szavazni vasárnap. Az egyik a FIDESZ-re szavaz, mert a narancssárga a kedvenc színe, a másik az MSZP-re, mert az ő jelöltjük mosolyog a legszimpatikusabban a plakáton, a harmadik férje meg odaszólt, hogy ő meg a JOBBIK-ra, mert ugye a nevében is benne van, hogy ő jobb a többinél.


Szerintem, amikor már ilyen dolgokról beszélünk, nem lehet kétséges, hogy a kor nem mindig jár bölcsességgel. Ilyen emberekre nem akarok magyar jövőt bízni.


A másik rész, amikor tudáshoz akarják kötni a szavazást.

Ilyeket látok, hogy szavazzanak az emberek 100 IQ felett.

Ezt is hülyeségnek tartom, mivel rengeteg ismerősöm van, akik egyetemre járnak és nagyon jól tanulnak, mégis annyira segghülyék a politikához, mint a szomszéd Józsi bácsi, aki többet van kocsmában, mint amennyit nem.

A másik példa, amikor a parlamentben ott ülnek a képviselők a 3 diplomájukkal és egyszerűen nem tudnak jó döntést hozni, mivel meg vanak véve kilora, hogy mindig a pénz érdekei szerint cselekedjenek.


Arra szeretnélek kérni titeket, hogy a kor és IQ korlátozáson kívül írjatok még ide javaslatokat, hogy mivel lehetne szabályozni a szavazási jogosultságot.


2010. ápr. 7. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt azért ne felejtsd el, hogy ez alkotmányos, alapvető emberi jog! Ennek a korlátozása a demokrácia megcsúfolása lenne - Európában, a XXI.-ik században.
2010. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Azt azért ne felejtsd el, hogy ez alkotmányos, alapvető emberi jog! Ennek a korlátozása a demokrácia megcsúfolása lenne - Európában, a XXI.-ik században."


Szerintem a valóság és a gyakorlati alkalmazhatóság sokkal fontosabb bármilyen jognál.

A jogokat emberek alkották. Emberek meg is szüntethetik őket, ha az alkalmazhatóságukról kiderül, hogy negatív, haszontalan következményekkel járnak.

2010. ápr. 7. 14:13
 3/7 A kérdező kommentje:

Vagy például, ha a demokrácia megalkotásánál hoztak volna egy olyan alkotmányos törvényt, mint azt, hogy szabadon ki lehet vágni mindenkinek a fákat, és ez annyira elmérgesedne, hogy alig maradna a bolygón fa, akkor te nem tiltanád meg a favágást?


Vagy hagynád, hogy minden erdőt kiírtsanak ilyen érvvel:


"Dehát ehhez nekünk alapvető, alkotmányos emberi jogunk van!"

2010. ápr. 7. 14:20
 4/7 anonim ***** válasza:
A baj az, hogy mi alapján húzod meg a 100-at? Aztán jön majd, hogy a választók egy része azt mondja, hogy akinek 102 az IQ-ja, az is rosszabb, mint az akkori szavazók nagy átlaga, emeljék 105-re. Majd 110. Aztán kialakul egy technokrácia. Itt az a baj, hogy mi alapján döntesz arról, hogy mi legyen a határ, és mi garantálja azt, hogy később ezt nem módosítják? Hogyan méred az IQ-t?
2010. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:21


Azét mondtam, hogy a koron és az IQ-n kívül kérek javaslatot, mert világosan leírtam, hogy ez a kettő nem jó.


Amúgy máshol láttam sok ilyen IQ-alapú szabályozást.

2010. ápr. 7. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Képzettség alapján? Rendi állam újra? Mondjuk az ennél nem lenne rosszabb...
2010. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd a nagy tudományának összeszedése során addig nem sikerült eljusson, hogy észrevegye, a szavazás csak egy látszatintézmény?
2010. ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!