Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért csak a külföldi...

A Fidesz miért csak a külföldiektől várja a valós termelő munkahelyek megteremtését? Ha szerinten nem így van, mondj rá példát hogy a magyarok számára is nyit lehetőségeket?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 08:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

nyilván így van, hát nincs olyan magyar cég, amely képes lenne nagy számban munkahelyket teremteni.

persze az más kérdés, hogy a nyugati multi se hülye, és csak rabszolgamunkára alkalmazza a magyar munkaerőt, na de ez a fidesznek nem gond, mert statisztikailag javul a munkanélküliségi mutató

2011. jún. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Teljesen érthetetlen!

Ugyanis már ma sem a munkanélküliség a szokatlanúl magas az Eu s összehasonlításban hazánkban, hanem az átlag jövedelmek. A külföldiek a tapasztalatok szerint meg, képesekmegoldani hogy csak az inflációval megegyező vagy egy hajszállal magasabb bérnövekedést fizessenek.

Persze ez azért van mert nincs valós hazai munkaerő piac.

Az az, ha nincsenek magyar kkv-k akik fejlődnek húzzák a béreket felfelé, akkor semmivel nem vagyunk előrébb.

Ma is ha a bérek magasabbak lennének csak 15% al,már nem kellebe 1mill új munkahely. Ráadásúl az a 15% maga kitermelne a növekvő fogyasztással 2-300e. Gyakorlatilag matematikailag ugyanott tartana az állam költségvetése,viszont a társadalom sokkal jobb állapotban lenne!

2011. jún. 1. 09:04
 3/21 anonim ***** válasza:
16%

"Ma is ha a bérek magasabbak lennének csak 15% al"


Az én cégem például 15% bérnövekedés hatására közvetve kb 30%-kal kevesebb (60 helyett 35-40) embernek tudna munkát adni a megrendelések visszaesése miatt. De szerintem túl optimista vagyok.

2011. jún. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%

egyszerű:mert nincs olyan sok(talán ha egy kettő) olyan magyar nagycég aki jelentős munkaerőt tudna felvenni. míg ha bejön egy merci gyár vagy még egy denso csarnok azok kapásbol 3-4000embert tudnak felvenni plussz az építés és egyéb feladatokra magyar cégeket fogadnak stb. ilyen beruházást nem tud magyar cég csinálni.


és azt a magyarázatod se értem h ha az emberek 15%al többet keresnének mért ne kéne az 1millio munkanélkülinek munkát adni?


amugy véleményem és tapasztalataim szerint aki dolgozni akar az talál is munkát. ennek az egymillio munkanélkülinek a 80-90% a nem is akar dolgozni. vagy max kevés munkát sok pénzért elven ha meg nemtalál ilyet akkor jaj szegény hát nem veszik fel sehova.a maradék 10%időlegesen nem talál munkát de 1-2 honapon bellül ráakad

2011. jún. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

""Ma is ha a bérek magasabbak lennének csak 15% al"


Az én cégem például 15% bérnövekedés hatására közvetve kb 30%-kal kevesebb (60 helyett 35-40) embernek tudna munkát adni a megrendelések visszaesése miatt. De szerintem túl optimista vagyok.



Én makrogazdaságról beszélek, és nem a leg lecsontosítottabb reálgazdaságról.


Az az, ha a bérek emelkedése, szinergikus a kereslet növekedéssel vagy " fogyasztással" az egyből fogyasztás indikált emelkedést jelent.Az az,nem hogy elküldenél de még vennél is fel alkalmazottakat.


""""" De ezt a multiktól a külföldiektől soha nem várd!"


Ugyanis míg te itt élsz, és a kereslet szabályoz, ha emelkedik te minden követ megmozgatsz hogy találj a kielégítésére munkaerőt. " így bért is emelsz"

DFe ők előbb az adottságokat gusztálják, és ha van megfelelőmunkaerő a számukra kedvező árszintel, csak akkor jönnek.

2011. jún. 1. 09:48
 6/21 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van a kérdezőnek. Pár napja egy hozzászólásomban én is megkérdeztem, miért mindig a külföldi kell várni tátott szájjal, miért nem tudunk mi, magyarok kezdeni magunkkal valamit?! Az országnak pedig nem az kell, hogy idejön a sok nyugati, itt dolgoztatnak 5 évig mondjuk, rabszolgáknak nézik a magyarokat, éhbérért dolgoztatnak, miközben a főnök zsebre vágja a milliókat, utána meg mihelyt kicsit emelkedik a bér, a nyugatiak húznak el innen keletebbre, mert ott még olcsóbb a munkaerő. Hisz eddig is ez ment, a mi megyénk tele van lepukkant volt gyárépületekkel, cég pedig már sehol. Egy idő után minden multi továbbmegy keletebbre (kivéve a kereskedelemben), nem fogja az itt dráguló munkaerőt kifizetni. Az egyetlen, aki nagy valószínűséggel itt marad, az a magyar. És nem 5 évig lesz itt, hanem 10-ig, 20-ig, amíg bírja. Meg kellene teremteni a lehetőséget, a feltételeket ahhoz, hogy a magyar vállalkozások fennmaradhassanak, sőt fejlődhessenek és itthon is, illetve külföldön is piacképesek lehessenek. Ebben van a jövő. És ez nem 5 évre szólna, hanem nagyon sokra, hisz egy jól menő, fejlődő vállalkozásból még az unokák, dédunokák is megélhetnek.
2011. jún. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
14%
Akkor én még egész jól állok a 120 emberemmel és a magas fizetésekkel. Nem akarom magam megint dicsőíteni, de úgy néz ki hogy megint lesz egy olyan újdonság amit ki fogok fejleszteni, ami megint munkahelyeket fog létrehozni pár embernek. Sajnálom hogy ti így álltok hozzám, azok akik nálam dolgoznak vagy csak személyesen ismernek azok nem. Elismerik azt a fantasztikus munkát és tudást ami mögöttem van, maximum ezt irigylik, nem ahogy élek. És az igaz, hogy a külföldi tőkére szükség van, több mint 20 éve én is azzal tudtam elindulni, mert a pénz és a tudás nincs meg mindig együtt az elején. De egyik sem boldogul a másik nélkül. És mint már írtam is, ez kizárólag a magyar embereknek ad munkát, biztos megélhetést. Persze nem 3-4000 embernek, mint egy autógyár, de ez is jóval több mint az átlag. És továbbra is azon leszek hogy minél több emberre legyen szükségem, mindig újabb és újabb ötleteken töröm a fejem, mindig is szerettem a kihívásokat. Én abba a rétegbe tartozom még aki imád alkotni, dolgozni, nem pedig azokhoz akik a diploma megszerzése előtt már azon agyalnak hogy én ugyan nem fogok ennyi pénzért dolgozni, meg nehogy már arrébb vigyem azt a dobozt vagy felsöpörjek magam után. A bajok ugyanis már itt kezdődnek. Akinek végképp nincs munkája az főleg ne válogasson, bár szerintem a többségnek lehetne ha nagyon akarna tenni érte. Az a baj hogy egy 20 éves gyerek azt veszi alapul hogy egy 50 év felé közeledő ember milyen jól él míg ő nem. Azért ott van 30 évnyi különbség munka terén is.
2011. jún. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
És még annyit, ezzel azt akartam szemléltetni, hogy nem arra van szüksége az országnak, hogy teremtenek a külföldiek mondjuk 100 000 új munkahelyet a következő 10 évben, majd azok pár éven belül kivándorolnak, és volt munkahely, nincs. Ez csak rövid távú megoldás. Már pedig a multi nem nagyon marad itt hosszú távon.
2011. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"""és azt a magyarázatod se értem h ha az emberek 15%al többet keresnének mért ne kéne az 1millio munkanélkülinek munkát adni?


1,Mert magasabbak a direkt bevételek " adó, Áfa "

2, Mert minden megtermelt jövedelem komparatív és multiplikációs hatásokat gerjeszt " ha nem egybőlkülföldre távozik" így az az 1 ft akár az adott évben 15-20× is rotálódik a gazdaságban.

Az az, a 15% jövedelem emelkedés nem 15% kereslet élénkülést eredményez,hanem asokszorosát.



""amugy véleményem és tapasztalataim szerint aki dolgozni akar az talál is munkát. ennek az egymillio munkanélkülinek a 80-90% a nem is akar dolgozni. vagy max kevés munkát sok pénzért elven ha meg nemtalál ilyet akkor jaj szegény hát nem veszik fel sehova.a maradék 10%időlegesen nem talál munkát de 1-2 honapon bellül ráakad


Sajnos ez csak ate véleményed marad.

Persze nem tudhatom hogy hóllaksz, mert az ország Északi , Keleti, és Déli fertájában ez nem így van.

De nem csak maga a munkalehetőség kínálata ami megcsalhat.

Ugyanis lehet pld védőgázos heggesztőt találni, csak nem 100e ért. Vagy ácsot,de az sem megy el ennyiért.

Rengeteg szakképzett ember van ebben az országban, de legyünk őszinték! Ki az a bolond aki vállalja az impotenciát " a gáz miatt,vagy a 50kg gerendák cipelését 20m magasba, miközben egy portásfülkében is ugyan ennyit kap? Arról nem is beszélve hogy Ny-dunántúlon és Bpn van csak hogy az ember relatív könnyen állást talál.

De ugyenem azt akarod mondani hogy a magyarok nem mobilak?

Mertsenki nem fog azért 80e albérletet fizetni pld Bp n hogy keressen 120e ret. Komolytalan az egész.

Tudod kicsi a relatív különbbség a segélyek és a munkajövedelmek között, de nem a segélyek a magasak,mert abból nem is tudom hogy élnek meg. Hanem a jövedelmek nagyon nagyon alacsonyak, az az nincs motiváció!

2011. jún. 1. 09:59
 10/21 A kérdező kommentje:

""kolopele válasza:


Haver,neked még nem is hinném hogy csörög a zsebed, csak előadod magad!


Linkelj már egy weboldalt a cégedről! " ha már ennyire menő manó vagy.


" Ugyanis én csak egy törpe kis pont vagyok de webem 2. is van."

2011. jún. 1. 10:06
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!