Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért csak a külföldi...

A Fidesz miért csak a külföldiektől várja a valós termelő munkahelyek megteremtését? Ha szerinten nem így van, mondj rá példát hogy a magyarok számára is nyit lehetőségeket?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 08:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
22%
Nekem nem csörög a pénz valóban a zsebemben, mert ritkán van nálam apró. Egyébként meg nekem nem web oldalaim vannak, hanem eredményeim. És ez nem mindegy. Egyébként meg olyan szép számú "rajongótáborom" gyűlt itt össze, hogy inkább nem adnám ki valójában hol is vagyok. Nem szeretem ha zaklatnának, volt már rá precedens. Volt egy válaszoló akivel beszéltem priviben, nem tudtam levakarni magamról. Végül felvettem, de ebből nem csinálnék rendszert. Mondjuk kiváló szakember, nem bántam meg. 48 évesen meg szerintem ne haverozzál le. Ráadásul az ország keleti részén élek, ahol állítólag nincs munka.
2011. jún. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A válasz írója 43%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:36


Messziről jött ember azt mond amit akar....

Ha annyira büszke lennél magadra és a cégedre,akkor itt reklámoznád és büszke lennél és nem azzal jönnél hogy nem akarod hogy zaklassanak.Egy linket beteszel ide,nem hiszem hogy bárki is zaklatna.

Nekem elég kamu szagu a sztorid személy szerint,persze nem mondom hogy nincs céged de nem hiszem hogy olyan nagy ahogy te itt beállittod!Szerintem te csak egy sima munkás vagy aki csak probálja magát itt fényezni!:)

2011. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Olvassátok el ezt a cikket, és megtudjátok:


1. Hogy miért nincs magyar kézben levő jól menő vállalkozás Mo.-n

2. Külföldön miért van

3. Hogy egy előző kérdésre (miszerint Mo. x év után megerősödik-e) a válasz miért nem


[link]

2011. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Mert ilyen szellemi fogyatékosokat kell idehozni mint ez a Thomas Faustmann az Audi igazgatója aki feltalálta a "turbobefecskendezést". Nem hiába, mi még a hülyékből is importra szorulunk...
2011. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Nem akarom magam megint dicsőíteni,"


Már ne is haragudj kedves kolopele, de ezt a mondatrészt egyszerűen nem hiszem el.

2011. jún. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

""kolopele válasza:


Na haver " a 42 évemmel talán"

Te most jól eláztattad magad.

Én belinkelném szívesen, csak hogy én " mivel sz@rul ment a buli" beadtam a vállakozóit és vadasban csinálom,nem szívesen csinálnék reklámot semmilyen hatóságnak. " akik itt azért meg szoktak jellenni"


Miért adtam be?

Mert annyival csökkent a megrendelésem hogy a számláim sem tudnám kifizetni! " ennyit a nagy fideszes fellendülésről"


Nem megyek munkanélkülire, de nem azért mert nem lenne jó egy kis plusz, de túl büszke vagyok hozzá. És amíg így valahogy elvagyok nem is fogok.


Te meg ne oiszd az észt, a nagy szavakkal min t egy anoním nagytőkés! Mert bukó!

2011. jún. 1. 12:04
 17/21 A kérdező kommentje:

""Olvassátok el ezt a cikket, és megtudjátok:



Te ezen csodálkozól?

Mindennel így van.

A fő bűnös meg maga a politika,hiszen minden úgy lett kitalálva hogy ha van egy jó ötlet és kellene az állam segítsége, azt csakúgy kaphasd meg a hejelsz gazdagon!

Ez az alapelv meg a gondolkodni és tenni akaró, főleg az inovatív embereket egyszerűen megöli.

Az élet minden területén ez van, a közmunkától az Eu s pályázatokig.

2011. jún. 1. 12:12
 18/21 anonim ***** válasza:
"Ha annyira büszke lennél magadra és a cégedre,akkor itt reklámoznád" Büszke is vagyok magamra, de ez itt a nem a reklám helye. Ahogy azt a szabályzat is előírja. És ezt a 30 évnyi különbséget nem kimondottan rád értettem, hanem nagy általánosságban. Egyébként meg teljesen mindegy ki mit gondol rólam, elég ha én tudom hogy úgy van minden ahogy leírom. És tudod kérdező, mivel mi csak külföldre szállítunk, így nem csökken a megrendelés, ennek persze semmi köze a Fideszhez, de az adótörvények végett mégis közvetve.
2011. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

""kolopele válasza:



haver!

Engem nem érdekel hogy neked van-e gyárad vagy nincs.

Csak az már kicsit tenyérbemászó az akcentusodba, hogy egy bizonyos nézőpontból állítasz a politikáról be perspektívát, aminek a nagy magyar valósághoz semmi köze!

Legyen gyárad és szállíts külföldre, de akkor ne abból a szemszögből közelícsd a kérdésekre a választ, mert az így csak hencegésnek tűnik. Az okos ember meg szerény.

2011. jún. 1. 12:32
 20/21 anonim ***** válasza:

"""Ma is ha a bérek magasabbak lennének csak 15% al"


Az én cégem például 15% bérnövekedés hatására közvetve kb 30%-kal kevesebb (60 helyett 35-40) embernek tudna munkát adni a megrendelések visszaesése miatt. De szerintem túl optimista vagyok.



Én makrogazdaságról beszélek, és nem a leg lecsontosítottabb reálgazdaságról. "


A munkavállalók elég nagy része az enyémhez hasonló KKV-nál dolgozik. Hasonló jelenség szinte mindenhol előfordulna. Ami elég jelentős termeléscsökkenést, GDP-csökkenést és munkanélküliség-növekedést okozna. Közgazdász ugyan nem vagyok, de ez meg máris makrogazdasági szint.

Ja: a cégem 100% magyar tulajdonú, 70%-ban exportra termel, százmilliós nagyságrendű bevétellel, alig milliós nagyságrendű nyereséggel és többmilliós havi adót fizetünk. És ez csak egy a sokezer KKV közül. Plusz magasabb bérek miatt a multi is könnyen továbbállna.

2011. jún. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!