Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért felelősségre vonhat az...

Ezért felelősségre vonhat az Egyetem?

Figyelt kérdés

Szóval bejelentést tett Xz az egyik hallgató, hogy zaklatom őt, és rongálom közvetlen lakókörnyezetét, ezért fegyelmi eljárást folytatott ellenem az egyetem. Szóval megrongáltam a szomszédjuk kerítését, de aztán megegyeztem a szomszédjukkal 2 nappal később hogy kijavítom a kárt, csak ne jelentsen fel, így nem is jelentett fel. Azt elismertem, hogy annak a hallgatónak az édesanyját zaklattam, viszont őt magát nem aki az egyetem hallgatója, ezt sikerült is bebizonyítanom.


Még a kar dékánja is elismerte, hogy nekünk nincs közünk a rongáláshoz, az max a rendőrségre tartozik, és annak édesanyjának zaklatása is, nem ránk. Csak azért indíottuk meg az eljárást, mert a hallgatói bejelentés szerint őt is zaklattam, és nekik ilyenkor kötelező a vizsgálatot lefolytatni.


A fegyelmi bizottság viszont a következőképp határozott:


"A Bizottság megállapította, hogy a hallgató Xy-nal Xz édesanyjával szemben tanúsított viselkedése, és a kerítés rongálás, olyan egyetemen kívül tanúsított magatartások, amelyek a hallgatói jogviszonnyal összeegyeztethetetlenek, így a hallgató esetében megvalósult a Fegyelmi Szabályzat 2 § (3) bekezdése szerinti fegyelmi vétség elkövetése. A bizottság a fenti fegyelmi vétséget elkövető hallgatóval szemben a Fegyelmi Szabályzat 3. § (1) bekezdésének e) pontja szerinti fegyelmi büntetést, a kizárás az Egyetemről fegyelmi büntetést szabta ki." "A határozat ellen a hallgató, illetve a fegyelmi eljárást megindító dékán a határozat kézhezvételétől számított 15 napon belül felebezéssel élhet. A felebezésnek a fegyelmi határozat végrehajtására halasztó hatálya van."



Na álljon meg a menet, ilyen ügyekre nem terjed ki az egyetem hatásköre, nem létezik, ezt megtehetnék.


Mit javasoltok, ti jogászok/ vagy ti mint jogot ismerők?? Mi az amivel ezt a határozatot meg lehet támadni??


2016. ápr. 22. 22:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mihez nincs joguk, hogy fegyelmivel kirúgjanak? Van hozzá joguk.


Az más kérdés, hogy ez elfogadható indok-e, én nem tudom megítélni, mivel a sztori nem teljes, és elég homályos.

2016. ápr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Lényeg, hogy szerelmes voltam a lányba aki az egyetemre jár, és egyszer sikerült visszaszereznie nekem az édesanyjának, viszont újra elvesztettem a lányt akibe szerelmes voltam. De az anyja már másodjára nem akart segíteni, és nyomást akartam rá gyakorolni.
2016. ápr. 22. 22:34
 3/20 A kérdező kommentje:

Ezt a határozatot muszáj lesz megtámadni, ha kell elmegyek a bíróságra is, mert úgy tudom a a bíróságon a kereset benyújtása a per jogerős lezárásáig szintén halasztó hatályú a büntetés végrehajtására.


Felfüggesztve nem lettem, tehát ugyanúgy bejárok, csak nehogy jogerőre emelkedjen a határozat, mert akkor végem.

2016. ápr. 22. 22:45
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ember, mi a f_aszt csináltál te :D
2016. ápr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Mi a kérdés? Beiratkozáskor aláírtál egy szerződést, abban szerepelt, hogy elfogadod az egyetem Fegyelmi Szabályzatát, aminek a megsértéséért most kib.sznak. Ez egy pofonegyszerű és jogszerű dolog, az más kérdés, hogy neked ez nem tetszik...


Menj pitizni a lányhoz, hogy könyörüljön meg rajtad és mondd neki, hogy soha többet nem fog látni téged. Ha ír egy levelet az egyetemnek, amiben leírja, hogy meggondolta magát és nem akar téged akadályozni a tanulmányaidban, hátha megkegyelmeznek neked.


Jogi alapod megtámadni a határozatot szinte biztos, hogy nincs.

2016. ápr. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Esélytelen a lány nem fog megkegyelmezni nekem. Nem akarom, hogy kirúgjanak, ehhez nincs köze az egyetemnek.


Arra is gondoltam még, hogy viszek magammal 2 tanút a másodfokú fegyelmi tárgyalásra, aki alátámassza szintén hogy nem zaklattam Xz-t, de sajnos nem is az alapján ítéltek el.


Kibírom még június 30.-ig felebezésekkel (ne emelkedjen jogerőre a határozat), hogy letudjam zárni legalább a félévem??

2016. ápr. 22. 23:22
 7/20 Molyember ***** válasza:
"... olyan egyetemen kívül tanúsított magatartások, amelyek a hallgatói jogviszonnyal összeegyeztethetetlenek..." Szerintem egyértelmű.
2016. ápr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem létezik, hogy ennyire menthetetlen az ügy, hát még a bűnözőkön is tudnak valahogy segíteni a bíróság előtt az ügyvédek, vagy valami enyhítő körülményt kiharcolni nekik.


Ha bemennék egy ügyvédi irodába, elvállalnák egyáltalán az ügyem, tehát hogy írják meg nekem a felebezést, és jöjjenek el velem a másodfokú fegyelmi bizottság elé?? Én úgy tudom az ügyvédek minden ügyet elvállalnak, még akkor is ha vesztes, vagy az enyémet talán nem vállalnák??


Vajon mennyibe fájna egy ügyvéd??

2016. ápr. 22. 23:59
 9/20 anonim ***** válasza:
az ügyvédek más tészta ez nem egy polgári per, joguk van elbocsájtani. Ez nem is igazán jogi procedúra csak. Az egyetem/főiskolája válogatja. A hallgató zaklatása és a magatartás - akár köze van az egyetemhez, akár nem - jogos indok. Sőt, ha feljelentenek pl a lány anyja, - mert tényleg zaklattad - akkor is ugyan úgy kirughatnak és máshova felse vesznek.
2016. ápr. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én nem lennék ennyire borúlátó.


Meg kell vizsgálni a Fegyelmi Szabályzat szövegét.


Elsősorban az egyetem és a hallgató közötti jogviszonnyal kapcsolatos cselekmények szerepelnek.

lásd: egyetemi (pl. fizetési) kötelezettségek mulasztása, károkozás az egyetem vagyonában stb.


Magánélethez főszabályként semmi köze az egyetemnek.

Ezért lenne jó a pontos szöveget ismerni.


Rákerestem a pte fegyelmi szabályzatára, ahol ez is szerepel:

"Fegyelmi vétség a hallgató olyan, Egyetemen kívül tanúsított magatartása is, amely a hallgatói

jogviszonnyal összeegyeztethetetlen, illetve az Egyetem jó hírnevét sérti vagy veszélyezteti, így

különösen, ha a hallgató olyan magatartást tanúsít, amely sérti mások emberi méltóságát, személyiségi jogait, az európai és nemzetközi kulturáltság és együttélés ala

pvető viselkedési normáit, vagy magatartásával szabálysértést, bűncselekményt valósít meg."


Hát ez eléggé gumicsont, gyakorlatilag bármire ráhúzható.


Ismerek alkoholista oktatókat, akik részegen tartanak órákat, olyat vén kecskét is, akiről köztudott, hogy a jó jegyért cserébe a fiatal hallgató lányok "kedvességét" szívesen fogadja (pfújj).

Hallgatókról is lehetne mesélni, bulikon részegen könnyű testi sértés stb.

Hajuk szála nem görbül, még fegyelmi eljárást sem indítanak ellenük.


Nálad, ha jól látom rongálás és zaklatás, ami sima vétség, még csak nem is bűntett és nem az egyetem kárára követted el.

Bár az az igazság, hogy a sztorit részleteiben nem ismerjük.


Azt ajánlom ne itt gyakorin kutass, hanem keress fel egy jogászt.

2016. ápr. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!