Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem fogadtam el, hogy az...

Ha nem fogadtam el, hogy az 'adataimnak megfelelő adatokat közöltem' akkor felelősségre vonhatnak?

Figyelt kérdés

regisztráltam egy oldalra, de szerintem túlságos sok adatot akartak tudni (többek között a gondviselőm nevét, számát, lakcímét) a végén csak annyit X-eltem be, hogy felhasználhatják az adatokat, de hogy a valóságnak megfelelnek azt nem.. A regisztráció viszont így is létrejött. Ezért felelősségre vonhatnak?

előre is köszi!



2016. jan. 13. 13:23
 1/5 A kérdező kommentje:
adataim a valóságnak megfelelnek** így pontos! elnézést
2016. jan. 13. 13:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy hol tetted meg. Ha ez valami hivatalos szervnek a weboldala és valami hivatalos anyaghoz kell, akkor büntethető ha hamis adatokat adsz meg. Ha csak valami cégé, vagy bármi ami nem hivatalos, akkor maximum az adott vállalkozás szankcionálhat érte ha kiderül, vagy polgárilag perelhet ha kárt okozol neki ezzel.
2016. jan. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ha megszüntetem a profilom (végleges törlés)

akkor is Büntetőjogi/polgári jogi felelősségre vonhatnak?


Én tényleg azt feltételeztem, hogy ez is egy kamu oldal, mert egyébként ingyenes és ami ingyenes és nyújt valamit, én arra gyanakszok. (egyébként szolgáltatást nyújtó intézmény...ingyenesen)

2016. jan. 13. 14:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy bármi komoly lenne, mert bármi olyan dolog, amihez az állami szervek elektronikus ügyintézésre lehetőséget adnak és van tétje is, az mind az ügyfélkapun keresztül működik. Az alapadataidat ott nem lehet meghamisítani. Mondjuk annak segítségével beküldhetsz elektronikus nyomtatványokat, mint az adóbevallást és egy csomó kérelmet. Ha arra hamis adatot írsz rosszhiszeműen (adót vagy szociális támogatást kérelmezel) arra rágnak be. Más dolgot nem tudok elképzelni, ahol valós kockázata lenne, hogy utánadmennek.
2016. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

NEM vonhatnak felelősségre!


Bárkinek jogod van annyi adatot megadnod, amennyit te jónak látsz és ez alól még a bíróság, a rendőrség sem kivétel. Utóbbi esetben csak az a fontos, hogy amit megadsz, az valós legyen, mert ha nem az, akkor félrevezeted a hatóságot.

2016. jan. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!