Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy kormányhivatal milyen...

Egy kormányhivatal milyen jogon vonja felelősségre az ott dolgozó rendszergazdát, amiért mert egy buliban készült fotót posztolt Facebookon?

Figyelt kérdés

Egy kedves barátom kérdését továbbítanám, de engem is érdekel mi a szitu.


Kb 2 hónapja dolgozik az egyik hivatalnál rendszergazdaként, és a vezetőjük behivatta, és felelősségre vonta egy darab bulis képért, amit amúgy csak az ismerősei látnak. A vezető nincs köztük.


Ezt mégis milyen jogon? Meg milyen már, hogy egyik munkatársa köpött róla? Nyilván, aki ismerőse... Komolyan ilyen dilettáns bandát még nem láttam.


Én nagy ívben elkerülöm a közszférát... Az ilyenek miatt is.



2015. nov. 23. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
" Az Alkotmánybíróság a közalkalmazotti jogviszonnyal kapcsolatban ki is mondta, hogy fegyelmi eljárás alapja csak olyan, jogviszonyon kívül tanúsított méltatlan magatartás lehet, ami a közalkalmazott munkakörének vagy beosztásának ellátására lényeges és valóságos, közvetlen kihatással van, és az alkalmazója érdeksérelmével jár. Ez lényegében megfelel a korábbi gyakorlatnak, ami még akkor alakult ki, amikor a jogszabály minden munkavállalótól elvárta a munkaviszonyon kívül is méltó magatartást. Mivel ilyen rendelkezést ma már az Mt. nem tartalmaz, könnyen kijelenthetnénk, a munkavállaló a magánéletében azt csinál, amit akar. A kérdés azonban nem ilyen egyszerű."
2015. nov. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, egy bulizós kép megvalósítja ezt, aha. Nyilván nem olyanról van szó, ahol az illető épp összehányja magát. Sima csoportkép egy sörözőben. Ennyi.
2015. nov. 23. 18:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Viszont van olyan pont, ami alapján

"A munkáltató véleménynyilvánítás jogának gyakorlása:

Korlátok: a munkavállaló véleménynyilvánításhoz való jogát a

munkáltató

•jó hírnevét,

•jogos gazdasági és szervezeti érdekeit súlyosan sértő vagy veszélyeztető módon nem gyakorolhatja"

Ha ez nem történt meg akkor teljesen jogtalan, de a mai közszférában meg se lepődök az eseten.

2015. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs feltüntetve a munkahelye a profilon amúgy.
2015. nov. 23. 18:32
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Én meg azt nem értem minek kell ilyesmit megosztani? Kinek mi köze hozzá hogy mikor hogy ittad le magad? Közösségi oldalra maximum egy profilképp de inkább az sem és annyi. Az hogy a 14-15 évesek minden sz@rt megosztanak magukról azt még valahol értem, de hogy felnőtt ember hogy tarthat agyilag még mindig itt? Az ilyet én is kirúgnám pedig nem hivatalról van szó.
2015. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kovpet ***** válasza:

Mit jelent az, hogy "felelősségre vonta"? Írásban? Fegyelmit kapott?

Vagy csak elmondta a véleményét?

2015. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Közalkalmazottként már én is mondtam ki az őszinte véleményem a Fideszről és nyárára kirúgtak.
2023. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kép csak ürügy volt egy amúgy is esedékes eseményre. Nem ez volt a probléma, csak ezt használják fel ürügyül.
2023. nov. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!