Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mit lehet tenni?...

Szerintetek mit lehet tenni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ma hazafele menet láttam a kocsiból, hogy egy "ember" éppen kidob egy kiskutyát a kocsijából, majd visszaszáll és tovább hajt, szerencsétlen kiskutya zavarodottan rohangált az E 65- ösön, ami elég forgalmas. Még meg is jegyeztem az apámnak hogy mekkora bunkó emberek vannak, csak így kidobni szegény állatot... A következő dolog amit a visszapillantóban láttam már az volt, ahogy szegény kutyát egy kamion cafatokra tapossa, és mindenfelé repkednek a darabjai. Nagyon mérges lettem, követtük egy darabon az autót, le is fényképeztük a rendszámát. Nem tudom, hogy lehet- e ezzel valamit kezdeni? Nagyon felháborít az ilyen viselkedés, altassa el ha nem kell, vagy legalább, ha már kirakja ne a városszéli útra, mint valami cigisdobozt...
2010. márc. 31. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

uu szegény kutyus :(


ilyen szemét egy valakit ha nem kell annyi állatmenhely van valaki biztos szívesen befogadta volna


önmagában szerintem ez kevés hogy csak a rendszámot fényképeztétek le


de hogy lehet ilyen szemét valaki te jó ég


nem tudom milyenek voltak a körülmények de én lehet megálltam volna hogy elkapjam a kutyust amíg még élt


bár mondtad hogy nagy volt a forgalom...

2010. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Baltás Harry (átveszi a telefont): Úgy értem: megkeresni, megkínozni, kinyírni"


Persze én elítélem az erőszakot :)

2010. márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jesszus, nagyon durva lehetett!

A rendőrség úgysem tenne semmit, pár nap múlva elfelejtenék.

Én a helyedben megpróbálnám állatvédőknél feljelenteni; vagy emailt küldeni TV2 Aktívnak, hátha felkeltené Papp Gergő figyelmét, és ügyet csinálna belőle, ahogy azt szokta.

2010. márc. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez borzasztó. Ha állattal így bánik valaki, akkor emberrel, gyerekkel mit csinálhat? Közveszélyes, felelőtlen és gátlástalan az ilyen.

A lefényképezett rendszám alapján bejelentést lehet tenni a rendőrségen és az Állatvédelmi Egyesületnél. A rendszám alapján megtalálják a tulajdonost, és legalább 2 év ül neki.

Ezen az oldalon:

[link]

megtalálhatod az illetékest/illetékeseket, és akár e-mailban is bejelentheted, a fényképet pedig csatolod, beszkenneled. Meglátod, hogy lesz foganatja.

2010. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem is komolyan megfordult a fejemben hogy követem hazáig, és mástnem jól leordítom a fejét. Mondjuk ennek a fajtának úgyis csak az jött volna le, hogy ez a barom baszogat a hülye kutyával, kit érdekel... Talán szerencsétlennek jobb is volt így mint kóborogni amíg egy vadász le nem lövi, lehet kap az orráért töltényt... Eddig nem is nagyon foglalkoztatott az ilyen állatvédősdi dolog, csak ez elég kemény látvány volt...
2010. márc. 31. 20:30
 6/7 anonim ***** válasza:
leírod a rendszámát nekünk:)? legaláb tudjuk meik kocsit kelesz megdobálni kövel és...:)
2010. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mindenképp tegyél feljelentést! Már csak a lelkiismereted miatt is. Ennyit megérdemel szegény kutyus!
2010. ápr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!