Jogi kérdés: betörtek hozzánk, nem lett meg a tolvaj, azóta több helyre betörtek a környéken, ha meglesznek valaha, de az ellopott dolgok nem, akkor én igényt tarthatok kártérítésre?
Kicsit kifejtem: ujjlenyomat volt, de a rendőrség semmire sem ment vele.
Rendben, ha nincs a nyilvántartásukban, akkor nem tudnak mit tenni, ez érthető. (az már nem, hogy ígéretük ellenére be sem hívtak "elintézni a papírmunkát", ergo feljelentés és minden nélkül ráztak le minket.)
Azóta 2 másik házba is betörtek. Falun lakunk.
Egyértelmű, hogy ismerik a környéket, a lakókat, mert most egy házba ablakon keresztül mentek be, és tudniuk kellett, hogy abban a szobában nem alszik senki.
Szóval ha meglennének, és az ujjlenyomat alapján kiderülne, hogy nálunk is ő(k) járt(ak), igényt tarthatnék valamire?
A biztosító nem fizet, mert a szerszámos nem volt biztosítva nálunk, és nem a ház része.
A mi esetünkben annyi van, hogy a kiérkező helyszínelők jegyzeteltek, hogy mi tűnt el. Ezután kellett volna bemennünk, hogy írásban is leadjuk az eltűnt dolgok listáját. A nyomozók kérték, hogy szedjük össze a pontos típusokat, árat, esetleges sérüléseket a szerszámokon, stb. De a kedves rendőrség erre nem is tartott igényt, csak küldtek egy levelet, hogy lezárták a nyomozást. Érdekes, mert ez alapján azt sem tudták, mit kellett volna keresniük.
"Sajnos nagyon buta vagy hozzá, olvasd el mi alapján indulhat egy büntetőeljárás. A szóbeli feljelentés önmagában semmi,"
Látom, feszt nyomod a hülyeséget.
Nincs feljelentés, sem bejelentés. Ezek beszélt nyelvi fordulatok. A jog ilyeneket nem különböztet meg.
A nyomozás megindul minden esetben, ha a hatóság bűncselekményre utaló információhoz jut és nem szükséges hozzá a bcs sértettjének nyilatkozata. Tök mindegy, hogy ez írásban, szóban, faxon, vagy telefonon keresztül jut el hozzá.
A feljelentés, bejelentés pedig kiegészíthető a sértett által bármikor, akár 10 alkalommal is. Ahogy a szükség kivánja. Hiszen előfordulhat, mint a kérdező esetében is, hogy az eltulajdonított tárgyak köre bővül, vagy éppen szűkül. Senki nem szokott naponta leltározni a saját lakásában, ingatlanában. A feljelentés kiegészítése azért is fontos, mert ez minősítheti a cselekményt. Lehet nagyobb értékből jelentős, vagy éppen fordítva. A vád is ennek függvényében módosul.
"A feljelentés, bejelentés pedig kiegészíthető a sértett által bármikor,"
Igen, csak nem ezt hívjuk feljelentés kiegészítésnek, az egy más jogintézmény.
De úgysem értenéd meg.
"Igen, csak nem ezt hívjuk feljelentés kiegészítésnek"
LOOOOOL
"BE "172/A. (1) Ha a feljelentés alapján a nyomozás elrendeléséről, illetőleg a feljelentés elutasításáról megnyugtatóan nem lehet állást foglalni, a feljelentés kiegészítésének van helye."
Ennyire egyszerű
"
"Round Robin nevű felhasználó válasza:
Ilyen a magyar jogban nem létezik. Tárgyalásról lemondás? Hol olvastad ezt?"
NA EZ A LOOOOOL!!!!
"Ennyire egyszerű"
Nálad, józsika.. :o))
Bármely új releváns adat, vagy tény, amely egy bűncselekménnyel kapcsolatban felmerül - származzon az bárkitől - ha a nyomozó hatósághoz eljut, az a feljelentés kiegészítése.
csak nem tudsz te semmit sajnos.
Te csak szójátékot játszol
A nyomozás felfüggesztése sem szögre akasztás, habár te ezt is így értelmeznéd, hiszen soha nem tanultad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!