Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít holokauszt tagadásnak?

Mi számít holokauszt tagadásnak?

Figyelt kérdés
Pl. ha én küldök egy sms-est egy barátomnak azzal a szöveggel, hogy nem volt holokauszt. Az gondolom nem nagy nyílvonáság. De ha mondjuk úgy olvassa el, hogy többen is vannak ott és hangosan olvassa el. Vagy ha kiteszi a netre, hogy kapott egy sms-est, hogy nem volt holokauszt. Akkor most ki lesz holokauszt tagadó ö vagy én ? Vagy mind2-en ? Vagy egyikünk sem ? Egyszerűen nem tudok kiigazodni ezen a törvényen így szeretném kérni a segítségeteket.

2016. febr. 12. 12:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"Öt nyelven, köztük angolul is (never used as a gas chamber):


ttp://www.cwporter.com/dachausign.jpg


[link]


Először is Auschwitz nem egyenlő Dachauval. Habár ez a téma szempontjából mellékes, de fontosnak tartottam megjegyezni, mert úgy írtál róluk, mint ugyanaz lenne a kettő. Mindegy.


A tusolóról meg annyit, h egy helyiség, amit valóban tusolóként használtak, és kiírták rá, h az nem gázkamra volt, hanem valódi tusoló, az miért bizonyítja azt, h nem voltak gázkamrák? Ezt légyszíves fejtsd ki.

2016. febr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"A tusolóról meg annyit, h egy helyiség, amit valóban tusolóként használtak, és kiírták rá, h az nem gázkamra volt, hanem valódi tusoló, az miért bizonyítja azt, h nem voltak gázkamrák? "


Az nem azt bizonyítja, hogy nem voltak gázkamrák, hanem azt, hogy hazudtak.

Egyébként gázkamrák voltak, csak hát, azok fertőtlenítésre lettek használva.

Olyan gázkamrák viszont nem voltak, amelyekben elgázosításokat végeztek volna. Ilyenre - legalábbis a mai napig - nincs bizonyíték.

Ismeretes, hogy egy USA béli szervezet komoly pénzjutalmat dobott fel annak, aki gyilkolásra használt gázkamrák létéről bizonyítékot mutat be. Az is ismeretes, hogy ilyen bizonyítékot senki nem tudott felmutatni.

A gázzal (Z-b) való emberölés egyébként, mint azt tanulmányok is bizonyítják, nem éppen hatékony, ugyanakkor roppant veszélyes módja a tömeges emberirtásnak.

Veszélyes a művelet végrehajtóira nézve (mérgezés), veszélyes a környezetre nézve (robbanásveszély) és emellett, fölöttébb lassú, körülményes folyamat.

2016. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Ilyenre - legalábbis a mai napig - nincs bizonyíték."


Ááá, tényleg nincs bizonyíték.

Mindössze levéltárnyi iratanyag bizonyítja, köztük a náci tisztek egymás közti levelezése. De az nyilván mind hamisítvány.


A létező gázkamrákat is a szövetségesek építették utólag. Persze teljesen titokban.


Az a pár tízezer túlélő vallomása sem számít, akik a saját szemükkel látták, és akik aztán a halottakat elégették. Ők biztos mind hazudnak.

A náci tisztek, katonák vallomásai a gázkamrákról szintén bizonyára hazugság.

A táborokat felszabadító katonák vallomásai is mind hazugság.

Úgy egyáltalán minden egyes szemtanú hazudik, aki VALÓBAN OTT VOLT és EGYÖNTETŰEN TANÚSÍTJA A GÁZKAMRÁK LÉTÉT. Szemben a netes hobbináci áltudósokkal. Mert ők jobban tudják.

2016. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Úgy egyáltalán minden egyes szemtanú hazudik, aki VALÓBAN OTT VOLT és EGYÖNTETŰEN TANÚSÍTJA A GÁZKAMRÁK LÉTÉT. "


Ez az, hogy ilyet nem tanusít senki. Én magam a holocaust ezen részét kutattam, az elgázosítás kérdéskörével kapcsolatos vizsgálatokat végeztem, mondhatom, elég alaposan és részrehajlástól mentesen, mivel nem vagyok érintett sem pro, sem kontra és azt találtam, hogy a gázosítás nem egyéb, mint legenda.


Ezzel kapcsolatos "szemtanúi visszaemlékezések" egymásnak ellentmondóak, érzelemtől fűtöttek, a tárgyilagosságot mellőzik. A gázkamrák létére vonatkozó tárgyi bizonyítékok nincsenek, de maga a logika, a józan ész szabályait is felrúgnák, ha volnának ilyenek. A gázkamra használata emberirtásra, a lehető legkörülményesebb, leglassabb, legdrágább és legveszélyesebb módszer, amely valaha is szóba került a holocaust kapcsán.

2016. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

12:24

"Ez az, hogy ilyet nem tanusít senki."


vs.


"Ezzel kapcsolatos "szemtanúi visszaemlékezések" egymásnak ellentmondóak, érzelemtől fűtöttek, a tárgyilagosságot mellőzik."

2016. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Sokan megbetegedtek, meg is haltak, elpusztultak. Megtetvesedtünk, mert nem volt lehetőség tisztálkodni.


A megérkezés borzalmasabb volt még a mauthauseninél is. Naponta 200-250 volt a halottak száma, ezeket a Lager egyetlen WC-je elé dobták.


Nagyon kevés ételt kaptunk, naponta 35 dkg kenyeret és kétszer levest, rengetegen haltak meg, különösen az utolsó időkben, a legtöbben éhhalált haltak, de sokan pusztultak el a szörnyű bánásmódtól is.


Bergen-Belsen borzalmas tábor volt. Akkor már tele volt tífuszosokkal. Mindnyájan tetvesek lettünk és ettől talán még jobban szenvedtem, mint az éhségtől. A hullákat autószámra hordták a krematóriumba és rettenetes volt a bűz ami a tábor felett állandóan terjengett.


A kisgyermekes anyákat szintén az öregekhez állították és elvitték őket a gázba. Mikor mentünk, LÁTTUK, hogy a PISZKOS PAPLANOKAT égetik.


Voltak azonban akik megszöktek és azok MESÉLTÉK, hogy voltak, a kiket a gáz még nem ölt meg, és élve kapaszkodtak a falakon, annyira akartak élni,


Voltak olyan transzportok, amelyek éjjel érkeztek és válogatás nélkül vitték őket a gázba. Volt olyan éjjel, hogy 25.000 embert égettek el.


Utolsó borzalmas élményem a Kanadában az volt, hogy oda hozták a férfiakat, akik a gázkamrában dolgoztak és ott gázosították el őket a Kanada ruhagázosítójában.


A harmadik napon egy SS félig agyonvert. Minden ok nélkül, csak azért, mert részeg volt. Taposott rajtam, rúgott, három bordám eltörött. Erről a német kórházi főorvos úgynevezett Meldungot csinált, mert még ő is soknak találta. …


Blokkschperre is órákig volt, azt HALLOTTUK, hogy ilyenkor viszik az embereket a krematóriumba.

2016. febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"Ezzel kapcsolatos "szemtanúi visszaemlékezések" egymásnak ellentmondóak, érzelemtől fűtöttek, a tárgyilagosságot mellőzik."


Mivel több ezer visszaemlékezés van, értelemszerűen vannak köztük ellentmondások. De ez nem azt jelenti, h mindenki hazudik. Egy autóbalesetről sem találni két olyan szemtanút, akik ugyanúgy emlékeznének az esetre.

2016. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Folyt.

Pont az lenne a furcsa, ha nem lennének ellentmondások és a több ezer visszaemlékező betűre pontosan ugyanazt mondaná. Szerinted nem ez lenne furcsa?

2016. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Elentmondás és ellentmondás között is van különbség.

Ezen túl, én elolvastam több száz visszaemlékező nyilatkozatát, történetét. Az a kép alakult ki bennem, hogy a táborokban uralkodott egy általános szemlélet, mely szerint a gyengéket viszik és elgázosítják. Hogy ezt ott, akkor, abban a közegben, abban a pszichikai állapotban elhitték teljesen érthető.

Azonban tényleges szemtanú, aki elgázosítás eseményét maga látta volna, nincs. Akad egy-kettő, mint az idéztem is, de ezek nyilatkozataiból kitűnik, hogy megfelelés kényszerrel, teátralitással terhelt mondatok, amelyek valóságtartalma enyhén szólva is szegényes.


Ilyenek vannak, de ez a mese kategóriaja:


"Ott a gödör szélére állította és kényszerítette őket, hogy belenézzenek az égő holttestekkel teli lángtengerbe. Ha a megrettent nők a drótkerítéshez menekültek, Moll rájuk uszította kutyáját, majd a gödörbe lőtte őket. Mollnak nagy örömet szerzett, ha az anyjuk kezéből a vetkőzőben kitépett csecsemőket élve a fortyogó emberi zsírba dobta. Ezután a sonderkommandósokhoz fordulva így szólt: "Ma már eleget tettem a hazáért.""


"A rámpa szélén teherautók álltak, amelyekre megtévesztésül gyakran vöröskeresztet festettek. Ezekre szállhattak a gyengék, fogyatékosok, járóképtelenek, illetve ezek vitték a csomagokat. A járni képesek ügyet sem vetettek a teherautókra, nem tűnt fel nekik az egyik-másik platóján álló bádoghordó. Pedig azok vaskos konzerveket rejtettek. Rajtuk a címke: Zyklon B."


Ezek az emberi érzelmekre hatni akaró, hatásvadász, manipulatív hazugságok.

2016. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"Ezek az emberi érzelmekre hatni akaró, hatásvadász, manipulatív hazugságok."


Valamivel tudod is bizonyítani, h ez hazugság, vagy csak nem akarod elhinni és ezért hazugságnak titulálod.

2016. febr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!